Záclony-kavárna: design do kuchyně, 2 mistrovské kurzy a nápady na výzdobu (40 fotografií)

Obsah

 • Kde koupit nebo objednat záclony ve stylu kavárny?
 • Fotogalerie nápadů
 • Římsy pro záclony-kavárny: jak upevnit, jak vyrobit a kde koupit
 • Master-class # 1: Záclony-kavárna s vlastníma rukama občas-dva-tři
 • Master-class № 2. Okenice-kavárna za 5 minut

Záclona-kavárna (záclona-země nebo "babička okno") - to je tradiční verze designu oken, kuchyně ve stylu Provence, země, chabby chic a samozřejmě, kuchyně-styl kavárny. Představují jeden nebo dva závěsy upevněné na okapu uprostřed okna nebo o něco nižší.

Pro ty, kteří chtějí vyzdobit svou kuchyň záclonami ve stylu kavárny, jsme připravili sbírku inspirujících fotografií, několik užitečných odkazů, kde si můžete koupit hotové výrobky, tipy na výběr a výrobu římsy, stejně jako 2 mistrovské kurzy pro šití záclon vlastními rukama. .

Obsah
 1. Kde koupit nebo objednat záclony ve stylu kavárny?
 2. Fotogalerie nápadů
 3. Římsy pro záclony-kavárny: jak upevnit, jak vyrobit a kde koupit
 4. Jak opravit?
 5. Kde koupit?
 6. Jak a z čeho uděláte oponu pro záclonovou kavárnu vlastníma rukama?
 7. Master-class № 1: Záclony-kavárna s vlastními rukama občas-dva-tři
 8. Krok 1. Měření, řez a některá matematika
 9. Krok 2. Zpracování bočních profilů
 10. Krok 3. Zpracování spodní a horní
 11. Jak udělat kapsu s volánkem?
 12. Číslo hlavní třídy 2. Kratší kavárna za 5 minut

Kde koupit nebo objednat záclony ve stylu kavárny?

Najít v pravidelné prodejně jsou připravenyzáclony ve správné velikosti a designu jsou poměrně obtížné, takže je lepší si je objednat ve studiu, v soukromých mistrech, podívat se do zahraničních internetových obchodů nebo na adresáře.

 • Na Lightinthebox.com jsme našli největší výběr levných a roztomilých záclonových kaváren. Průměrná cena je zde 1400 rublů, ale většina nabízených předmětů je šitá ze syntetických tkanin. Nicméně, pokud praktičnost záclon v kuchyni pro vás v prioritě, pak budete určitě schopni najít správnou možnost;

 • Máte-li v první řadě zájem o krásný vzhled a přirozenost tkanin, je lepší hledat záclony na místě ručně vyrobených mistrů z celého světa Etsy.com na vyžádání «café záclony». Zde můžete nejen najít hotové modely, ale i individuální objednávku vaší velikosti, nicméně v tomto případě musíte být připraveni na korespondenci s prodávajícím v angličtině;
 • Okenice mohou být a měly by být šity vlastníma rukama, protože nevyžadují složitou výzdobu, výzdobu, střih a proporcionalitu, naopak krása tohoto modelu spočívá v jeho nenáročnosti.

Záclony-kavárna v interiéru kuchyně

\ t

Fotogalerie nápadů

Navzdory svému jednoduchému vzhledu mohou být záclony-kavárny velmi rozdílné v designu.

Mohou být zdobeny krajkou, copem, stuhami, motýlky, knoflíky, výšivkou, monogramy, proutěnými detaily atd. Hlavní je, že dekorace byla vyrobena z přírodních tkanin, pokud záclony samy - bavlna, satén nebo ložní prádlo.

V designu tkanin jsou vesnické a lidové motivy vítány: pro kuchyni v provensálském stylu se jedná o šváby, pro anglickou zemi je to cela, pro styl la Rus, tkanina nebo květinová krajka.

Vynikající vzhled a jednoduché bílé záclony.

Kromě variací v dekoraci a designu tkanin si můžete představit kombinaci záclon ve stylu země, například s klasickými závěsy. Tato kombinace v interiéru kuchyně je prezentována na další fotografii (houpačka).

Také záclony-kavárny jsou tradičně kombinovány s druhým druhem opona-lambrequins.

A zde je příklad souboru záclon ve stylu kavárny s měkkými roletovými závěsy.

Římsy pro záclony-kavárny: jak upevnit, jak vyrobit a kde koupit

Jak opravit?

Záclonovou kavárnu můžete připojit třemi způsoby:

 • Uvnitř otvoru okna;
 • Nad otvorem okna ke stěně;
 • Varianty upevňovacích záclon a kaváren

 • Na rámu okna zvlášť pro každou sekci, jak je uvedeno na obrázku níže. Mimochodem, tato metoda je vhodná zejména pro standardní plastová okna.

  Kde koupit?

  Mnozí nevědí, ale speciální miniaturní a teleskopické závěsné kolejnice lze nalézt téměř v jakémkoli specializovaném salonu nebo objednat z internetového obchodu. V opačném případě můžete provést následujícířímsu nezávisle na improvizovaných prostředcích.

  Jak a od čeho dělat oponu pro oponu-kavárna s vlastními rukama?

 • Volba chaty: k otvoru ve dveřích přilepte háčky na obou stranách a vytáhněte mezi ně rybářskou šňůru nebo lano;
 • Hladká varianta: kupujeme háčky, je žádoucí ozdobit je upevněním ke stěnám okenního otvoru nebo ke stěně nad otvorem, pak do nich vložte tyč. Jako tyč, ošetřený dřevěný stojan (nejlépe), závěs na závěsu na sprchu, tyč z koště, atd. Může jednat. Přebytečná délka se nastavuje pomocí nože, samotné tyče, v případě potřeby rozmělní a opraví práškové kompozice a na konci se nanesou ozdobné pahýly;
 • Alternativně: místo minikornice můžete vyzvednout zábradlí do kuchyně vhodné velikosti.
 • Master-class # 1: Okenice-kavárna s vlastními rukama občas-dva-tři

  Záclony ve stylu kavárny lze k římse připevnit pomocí různých doplňků a různými způsoby: na obruby, záclonovou stuhu, na kroužky se sponami, na tajné a dekorativní závěsy atd. V této postupné magisterské třídě navrhujeme šití záclon s kapsou na římsu - jednoduchou nebo ozdobenou ozdobnou límec na vrcholu.

  Co potřebujeme:

  • Řezání tkanin (bavlna, len, bavlna, kombinovaná tkanina);
  • Šicí stroje a krejčovské doplňky: pravítka, nůžky, čepy, nitě v barvě tkaniny;
  • Cornice (speciální dalekohled pro záclonovou kavárnu nebo vlastní ruce,lesy nebo nějaký druh kolejnic /tyčí);
  • Železo.

  Krok 1. Opatření, průlom a trochu matematiky

  • Nejdříve musíte nainstalovat římsu, abyste mohli okamžitě určit délku závěsu a spočítat cenu tkaniny;
  • Pokud používáte přírodní tkaninu, je vhodné ji nejprve umýt a poté ji dobře vyčistit. To by mělo být provedeno tak, aby se tkanina již po mytí zohlednila s ohledem na její smrštění.

  Výdaje tkáně lze vypočítat podle těchto vzorců:

  • Šířka řezu tkaniny = (délka římsy x 1,5) + 6 cm na bočních řezech.

  Poznámka: obrázek 1.5 je faktorem sestavení pro tkaninu se střední hustotou, pro tyl je možné vzít faktor 2, pak záhyby získají lesk.

  • Řezná délka tkaniny = Požadovaná délka závěsu, tj. Vzdálenost od závěsu ke spodní hraně záclon + 3 cm (nebo více) ve spodní části kudrlinky + délka závěsu + 2,5 cm ve volnosti a zvlnění.

  Poznámky: Pokud je záclonová kavárna instalována nad oknem okna, musí být takové délky, aby byla pod úrovní parapetu o cca 10 cm. Pokud chcete, aby záclony byly instalovány uvnitř okenního rámu, pak jejich délka by měla být taková, aby se spodní okraj nedostal do parapetu o 1-2 cm Pokud chcete vytvořit kapsu s volánem shora, pak by měla být délka obvodu okapu násobena alespoň o 2-2,5.

  Krok 2. Zpracování bočních profilů

  Nyní přistoupíme k šití, a to ke zpracování bočních částí. To je velmi jednoduché: přeložte hranutkaniny na upřímné straně 1,5 cm, pro pohodlí šití proutuzhivayem, pak se opět brána do stejné 1,5 cm, pak si tuck jsme nametyvaem, zakulyuyu kolíky nebo proutuzhivayem a dát krok v blízkosti hrany. Tímto způsobem je nutné zpracovat dvě boční části tkaniny.

  Krok 3. Zpracování spodní a horní části

  Teď jsme seřízli dno stejným způsobem, ale zde si nemůžete udělat jednu přímku, ale dvojitou ozdobu.

  Téměř hotovo! Zbývá jen vytvořit kapsu na římsu. K tomu: složte tkaninu na pravou stranu pro velikost kapsy, kterou jste použili k výpočtu dříve (obvod okapu + 2,5 cm zdarma a upnutí neřezaného řezu) a ohybu prutuzhivayut. Potom neošetřenou hranu otočte na 1,5 cm a pak znovu ohněte železo železem, pak upevněte kování pomocí čepů nebo poznámek a dejte krok.

  Jak udělat kapsu s volánkem?

  Pokud plánujete šití záclonové kavárny s ozdobnou volánkem shora a uděláte si předem velkou kapsu, stačí jen položit další krok na úrovni horního okraje římsy.

  No, tady to je, teď můžete vložit římsu do růžového závěsu a tvořit rovnou sestavu.

  Číslo Master-class 2. Záclona-kavárna za 5 minut

  Nemáte-li touhu /možnost šít záclony-kavárny na vlastní pěst, ale je tu pár krásných čistých bavlněných ručníků, pak doporučujeme, aby záclony přesně z nich!

  K tomu stačí připravit klipy na záclony, připevnit jena oponu, se stejným odstupem, a pověsit je na římsu.

  Pokud je to nutné, můžete je zkrátit rozpuštěním švů ve výrobním závodě, oříznutím a oříznutím tkaniny a následným oříznutím okrajů výše popsaným způsobem.

  Druhý způsob, jak zkrátit délku bez šití: stačí ohnout jednu hranu na přední stranu (pokud obraz na tkanině umožňuje) nebo špatnou stranu a upevnit ohyb pomocí svorek, jak je uvedeno na obrázku níže.