Zahradní cesty z betonových desek - technika výroby a pokládání betonových "kamen" \ t

V poslední fázi uspořádání vlastního místa je čas přemýšlet o materiálu, ze kterého bude provedena dlažba zahradních cest a nástupišť. Mnozí z nich jsou laskavě při pohledu na drahé desky z přírodního kamene, si uvědomují, že takový luxus nemůže udělat skromný rodinný rozpočet. No, nezoufejte! Díky důmyslným vynálezům lidstva, ve všech oblastech stavby je více populární přírodní, ale umělý kámen, jehož jméno je beton. Plastičnost materiálu umožňuje z něj vytvořit "kameny" různých velikostí a tvarů, které je snadné kreslit plochy jakéhokoliv stylistického směru. Kromě toho, betonové desky, v přítomnosti času, mohou být vyrobeny a postaveny nezávisle na sobě, zatímco výdaje podstatu penny. O tom, jak udělat levné a krásné betonové dlažby, si můžete přečíst právě teď.

Betonové desky nemusí vypadat horší než přírodní kámen!

Obsah
 1. Obsah
 2. Technika výroby pravoúhlých betonových desek
 3. Více variant desek různých forem
 4. Nuance a tajemství řádného položení desek

Obsah

 • Výrobní techniky pro obdélníkové betonové desky
 • \ t
 • Další několik variant desek různých forem
 • Nuance a tajemství řádně skládacích desek

Výrobní technika pro obdélníkové betonové desky

\ t

Jednoduchá verze výroby středně velkých desek zahrnuje řešení v podobě betonového sloupu ve čtvercovém tvaru. Je vyroben ze čtyř dřevěných tyčí,spojeny kovovými držáky. Spodní část formy je vyrobena z jakéhokoliv pevného materiálu, který může zabránit šíření roztoku. Může to být dřevěná deska, železo, plast, atd.

Systém bednění pro betonovou desku: 1 - příčný nosník, 2 - podélný nosník, 3 - upevňovací drážka, 4 - klín, 5 - kovová svorka, 6 - dno

Aby nedocházelo k nalepení betonu během vytvrzování na formu, musí být před zaschnutím mazán olejem nebo jiným technickým olejem.

Deska, pro kterou je bednění znázorněno v schématu, má poměrně velkou velikost, takže je žádoucí provést její vyztužení. To se provádí pomocí upevnění uprostřed kruhové armatury. Nejjednodušší způsob je položit mřížku na první vrstvu litého betonu tak, aby se nacházela ve středu hotové desky.

Poté můžete nalít beton, který za hodinu ztvrdne. Tvar výrobku se však ještě brzy - počkejte 2-3 dny, abyste získali konkrétní sílu a byli jste přesvědčeni, že při zvedání bednění část materiálu nezůstane uvnitř.

Doba úplného vytvrzení betonu se rovná 28 dnům - teprve potom na kamenech bude možné chodit

Aby se zvýšila pevnost horní vrstvy betonu a aby se dosáhlo hladkého, jako leštěného povrchu, provádí se železo. Ve stejné době, mokrý beton, který právě začal držet, třít suchý cement. Můžete to udělat s kovovým tahem, nebo rukama v gumových rukavicích.

Čtvercové betonové desky mohou být zdobeny a zahradnížebřík

Několik možností pro desky různých tvarů

Popsali jsme obecnou technologii výroby betonových desek výše, svázanou do specifického obdélníkového tvaru. Betonové desky však mohou být vyrobeny nejen čtvercové nebo obdélníkové. Například, pokud máte zahradu v krajině nebo ve středomořském stylu, pak více působivě, protože kryt kolejí bude vypadat nerovnoměrně umělé skály, jako by to bylo vyléčeno vlnami nebo časem.

Nerovné betonové desky - možnost úpravy zahrady

\ t

Za tímto účelem lze použít formy vyrobené z obručí starých sudů nebo jiného podobného materiálu, který by se měl snadno ohýbat. Dráhy dávají požadovaný tvar (kulatý, vlnitý nebo jen nerovný) a přímo na kolej. V tomto případě nalévaný beton okamžitě tuhne v místě jeho následného pobytu. Po 2-3 dnech lze tvar odstranit a hrany desky se dotáhnou, aby měly podobnost s přírodní deskou.

Desky mohou být vyrobeny a kulaté, sbírají zajímavou stopu prvků různých průměrů. Jako formy se používá jakýkoliv řemeslný materiál: mísy, kbelíky, mísy, hrnce a dokonce i palety z květináčů.

Jako formy pro takové kulaté desky můžete použít i ... staré misky

A na povrchu dlaždice můžete dát zajímavou postavu, například ve formě listu. K tomu, poměrně jednoduchý čerstvý list, například kaštan, dal na dno formy před nalitím betonu. Po odstranění listu na povrchu deskyimpozantním otiskem. Místo letáků můžete použít jiné dekorativní prvky: korálky, korálky, vícebarevné sklo, mozaiky, oblázky.

Připomeňme si, že beton - materiál velmi univerzální, který může poskytnout nejen jiný tvar, strukturu, ale také malovat ve všech barvách duhy. Nejjednodušší způsob použití doma je použití akrylové barvy, která se přidává k betonovému roztoku při hnětení.

Nuance a tajemství řádně skládacích desek

Venku, betonové desky, obzvláště non-maloval, vypadat neutrální, tak oni mohou být kombinováni s jiným silničním lemováním: cihla, chodník dlaždice, dřevo, kov, sklo.

Pokud jde o techniku ​​pokládání desek, je to poměrně jednoduché. Za prvé, je třeba připravit základnu z písku v tloušťce 7-20 cm, které jsou umístěny desky. Aby byly bezpečně upevněny, jsou prohloubeny nárazem speciálního gumového kladiva.

Betonové desky jsou položeny na písku

.

V závislosti na dráze vytvořené přímkou ​​a její funkčností se může lišit vzdálenost mezi deskami. V případě, že cesta vede z verandy do domu a je často používána, je žádoucí, aby desky byly umístěny vedle sebe bez prostorů - takové provedení bude spolehlivé a vydrží pravidelné zatížení.

Betonové desky, uzavřené uzavřené, vydrží těžké zatížení

V rekreační oblasti, v blízkosti altánu nebo bazénu, je možné dát spoustu místacentimetrů, po zasazení těchto trávníků trávníkovou trávou. Pro uspořádání teras existuje zajímavá varianta stohování. V tomto případě jsou desky naskládány jeden po druhém a některé z nich jsou odstraněny a v těchto prázdných kapsách jsou tyto mini květináče vysazeny. Velmi originální a jednoduchý!

Vzdálenost mezi deskami může být vyplněna travní trávou

.

Pokuste se postavit alespoň jednu cestu z betonových desek na vaše stránky a určitě oceníte veškerou krásu, spolehlivost a praktičnost tohoto materiálu! Můžete také sledovat videa pomocí technologie, kdy jsou desky vyrobeny pomocí plastové formy přímo na místě budoucí dráhy, kde také zpevňují:

Viz články pro podobná témata:

 • Transformace reliéfu: vytvoření umělého kopce v oblasti
 • Zahrada ve venkovském stylu - jednoduchost a blízkost k přírodě
 • Terasa v venkovském domě a na zahradě - jedinečná příloha pro letní dovolenou
 • Jak vytvořit zajímavé zahradní osvětlení - několik úžasných nápadů
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
 • Zahrada ve středomořském stylu - kousek jižní přírody ve vaší oblasti