Zahradní elektrický drtič: popis, specifikace

Zahradnické vybavení je dnes mezi zahradníky oblíbené. Velmi přispívají ke snížení množství odpadků v zahradě.

Stručný popis

Zahradní elektrický drtič se používá k broušení trávy, květin, větví, brouků a jiných odpadů v zahradě nebo chalupě. Tato technika může vedle broušení snadno přeměnit odpad na přírodní hnojiva.

Tato jednotka je těleso z kovu nebo plastu, ve kterém je řezný prvek. Pouzdro je vybaveno násypkou pro naložení suroviny a výpustí pro výstup recyklovaného odpadu. Princip zahradního drtiče, jako je běžný mlýn na maso. Brusný systém se skládá z několika nožů nebo žacího hřídele.

Zahradní elektrický drtič neváží moc a dodává trochu hluku při práci. Tento model je velmi snadno ovladatelný a udržovatelný.

Je třeba pracovat v brýlích a rukavicích.

Tento typ zařízení má své nevýhody. Zahradní elektrický drtič není mobilní (pohyb je omezen přítomností elektrické zásuvky a délky šňůry) a má nízký výkon.

Výkon elektrického zahradního drtiče je nízký, pouze od 1,6 do 2,6 kW. Zpracovává větve o průměru 3,5 - 4,5 cm.

Při výběru zahradního drtiče je třeba věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Je lepší zvolit kamenivo s násypkou nakloněnou a mající kuželový tvar (údržba takového systému je mnohem jednodušší);
 • Pečlivě zkontrolujte nože na předřez. Díky nim je práce zařízení zjednodušena;
 • Kdykoliv je to možné, vyberte na kolečkách sekačku s přídavnou nálevkou, řízením rychlosti;
 • Z důvodu bezpečnosti během provozu si zakupte speciální násuvný modul, který si pro drtič také zakoupí další řadicí nože;
 • Při nákupu zahradního elektrického drtiče nezapomeňte zkontrolovat kvalitu nástroje.
 • Pozice na trhu

  Tato jednotka má na trhu vysoké pozice.

  Existuje mnoho modelů známých a velkých výrobců této technologie (VIKING, BOSCH, BLACK, DECKER).

  Zahradní elektrický řezač lze zakoupit za dostupnou cenu. Průměrná cena tohoto nástroje je přibližně dvanáct tisíc rublů. Za tak nízké ceny pro tuto techniku ​​sestavení jednotky nezávisle, není smysl: nákup motoru a dalších dílů bude dražší než hotový drtič. Ale pokud máte touhu, aby se zahradní elektrický drtič s vlastními rukama, pak je to možné. Varianty modelů vrtulníků mohou přijít s hodně a použít staré nechtěné náhradní díly.

  Vzhledem k tomu, že cena elektrické energie na zahradě je nízká u drtiče, je tato technika dostupná pro širokou škálu spotřebitelů. Tato jednotka může být kompletně sestavena vlastníma rukama. Ale domácí jednotka vás bude stát více.

  Zahradní elektrický drtič je potřebný k vytvoření estetického pohledu na vaše stránky a využití výhod odpadu (vytváření kompostu a přirozenéhohnojivo pro vaše rostliny). Je velmi snadno ovladatelný. Údržba tohoto modelu nebude příliš práce.

  Nevýhody tohoto modelu jsou nízká síla a nehybnost. Navzdory tomu, nákup této techniky bude ziskové akvizice pro vás a vaši zemi nebo zahradu.