Zahradní krby grilování vlastními rukama

Je těžké si představit nejlepší letní dovolenou než město v zemi. Je hezké sedět v horkém dni ve stínu stromů ve stínu. Neméně atraktivní a večerní závěsy u ohně, kdy ticho rozbije jen škrábání cvrčků a praskání palivového dříví ve středu, ze kterého se šíří nádherná vůně smaženého masa a zeleniny.

Zahradní krbové krby s vlastními rukama

Tato pohádka udělá drby, pomůže nastavit na území areálu ohniště-grilování. Zahradní grilovací krby s vlastními rukama lze snadno postavit i bez zkušeností zedníka, pokud se rozhodnete instalovat jednoduchý design. Pokud jste již museli stavět zdi z cihel, pak síly budou stavět a složitější možnost.

Takový gril je instalován pod střechou v otevřené terase nebo v uzavřeném altánu, vedle altánu nebo dokonce na terase.

Obsah
  1. Modely krbových kamen
  2. Výstavba ohniště
  3. Nástroje
  4. Video lekce o výstavbě zahradního krbového kamna

Modely krbových kamen\ t

Chcete-li zvolit vhodnou možnost, je třeba zvážit několik modelů, jak v designu, tak v místě jejich instalace.

Nejjednodušší konstrukce

Toto je nejjednodušší design ohniště, který si můžete představit. Kamenné skříně s dokončovacími povrchy, instalované vedle nich, jsou uspořádány na vyžádání, ale bez nich je nepravděpodobné, aby se jim vyhnulo, protože pro vaření je nutný spolehlivý stůl a nebude vhodné jej nepřetržitě přivádět do sporáku.

Nekomplikovaný kompaktní design

Krbová kamna nejsou pokryta střechou a jsou samostatným prvkem designérského ornamentu krajiny, aniž by se dostaly do komplexu altánu. Je třeba poznamenat, že je ekologicky přizpůsoben okolnímu prostředí.

Místo, na kterém je kamna instalována, plynule přechází do trávníku před ní, kde si můžete posedět při příjemném odpočinku, sedět u stolu, vést zajímavé rozhovory a ochutnat lahodné pokrmy.

Vzhledem k tomu, že design je jednoduchý, má pouze ohniště pro grilování a výklenek pro skladování palivového dříví. V této troubě můžete vařit grilování a další pokrmy na grilu - to je pečená zelenina nebo maso na grilu.

Při stavbě krbových kamenů oddělených od altánů, tj. Bez střechy, pro pokládku speciálního vodotěsného řešení, které nebude zničeno vlivem atmosférických srážek.

Vzhledem k tomu, že tato stavba není příliš masivní, není nutné ji příliš prohlubovat, stačí postavit vyztuženou desku v tloušťce 12-15 centimetrů a plochu o něco větší než základna pece - na 10-15 centimetrů.

Krbová kamna v altánu

Tato varianta pecního krbu v komplexu s altánem je v budově složitější a náročnější na pracovní sílu. Konstrukce bude vyžadovat více času a materiálu, ale bude trvat déle, protože bude chráněna před deštěm a větrem. Potíže se vyskytnou při vedení kouřových trubek střechou, stejně jako při instalaci hydroizolace kolem čela.

Vhodný krbová kamnaaltány

To komplikuje práci a objemnější konstrukci pece, protože komplex zahrnuje nejen grilovací troubu, ale také sporák s odděleným ohništěm, který by měl být připojen ke společnému komínovému potrubí. Ale pohodlí této budovy je nepopiratelné, jak zde, vedle desky a krbu, tam je stolek a výklenek pro palivo.

Pokud se volba týká tohoto modelu, ale neexistují žádné postupy při stavbě takových konstrukcí, je lepší pozvat zkušeného asistenta nebo průvodce, který se bude vyrovnávat s prací nezávisle.

Samostatně je třeba říci také o pevném altánu s cihlovými stěnami - skryjí hostitele a hosty nejen před větrem, ale i od zajímavých sousedů. Střecha nad hlavou bude také pomáhat - to neumožní kazit dovolenou za každého počasí. Během deště, dokonce i romanticky sedí u ohně, v tomto chráněném koutě, pozoruje padající kapky vody a hraje oheň v ohni.

Krbová kamna na terase

Lze říci, že nejvhodnější je tato varianta grilování kamen, zejména pokud je území venkovského panství velmi malé nebo těsně osázené exotickými rostlinami, umístěnými ve speciální kombinaci nebo na skluzavkách.

Grilovací gril na terase - maximální vybavení

A samozřejmě nejdůležitější výhodou instalace je blízkost domu. S takovými kamny tak blízko, s jeho pomocí můžete každý den vařit různé pokrmy. Zvláště, že v tomto komplexu jsou poskytovány všechny podmínky pro přípravu kompletní večeře. V době, kdy v peci pecebude smažené maso, vařič může vařit první misku a přílohu. Jediným důvodem, který může zabránit procesu vaření, je nedostatek paliva.

Terasovitá střecha umožní nejen vařit celé léto na čerstvém vzduchu, ale také tam jíst jídlo. Instalací stolu, židlí nebo křesel můžete před horkým sporákem poskytnout veškeré vymoženosti pro večerní dovolenou.

Pro tento komplex bude zapotřebí více paliva, neboť do procesu přípravy budou zapojeny dvě pece: pro grilování a pod varnou deskou.

Pokud instalujete takovou budovu v soukromém domě, sporák se nejenže uloží v různých nepředvídatelných situacích. Připravuje se například svátek a elektřina je z nějakého důvodu odpojena. V tomto případě se sporák taví a vše je na něm plánováno.

Kromě těchto modelů existují i ​​další, ve kterých existují úpravy pro rozšíření funkcí tohoto komplexu - může to být kotel, kouř, gril a nádrž na ohřev vody.

Výstavba krbových kamen\ t

  • Zjištěno u modelu pece, musíte najít správné uspořádání jeho zdiva. Určí množství materiálu a kovových prvků potřebných pro stavbu. Poté, co jste se naučili tyto údaje, můžete jít k nim ve stavebnictví.

Taková zahradní trouba-krb je docela možné provést sama

Pokud vezmete jako příklad, který je znázorněn na schématu pece, pak materiály pro to budou potřebovat:

- cihla, kalená, červená pro celou konstrukci;

- cihly ohnivzdorného šamponu pro ohniště a ohništěpece pod varnou deskou;

- cement, kování, písek, desky, desky pro hydroizolaci základu;

- speciální suchá směs pro zdivo z cihel;

- gril pro ohniště;

- dveře pro foukání a vypalování;

- panel vaření;

- ocelový plech o tloušťce 3 až 5 milimetrů;

- kovové pásy, nejméně tři milimetry tlusté nebo kovové rohy.

Obecné schéma zahradního ohniště, gril ...

  • Místo je pak určeno v zahradě nebo na terase, kde budou kamna instalována. Vybrané místo musí být připraveno:

- pokud je tato trouba v zahradě, pak se horní vrstva zeminy odstraní a vyrovná;

- pak kopání jámy. Nadace může být pásková nebo pevná - pro ne příliš masivní konstrukci, obě možnosti se hodí;

- pokud jsou kamna umístěna na dřevěné verandě nebo na terase, jsou podlahy uváděny na trh a pozemek je vyvrtán, což přesáhne základnu pece o 10-15 centimetrů;

- v posledním případě musí být základ pece zvýšen na úroveň podlahy;

- v vykopaném výkopu je bednění z desek, na dno nalita písečná vrstva o deseti centimetrech a upevnění výztužné sítě;

- dále je bednění naplněno roztokem. Je-li hluboká jáma, pak se beton nalije do několika stupňů;

- na mražené základy šíření hydroizolace, a pouze na to bude kladen zdivo podle schématu-poryadovke.

  • Zednické práce by měly být prováděny pečlivě, přesně podle schématu ainstalaci kovových dílů přesně na řádky uvedené na výkrese.

... a jeho podrobné stanovisko

- Například ve třetí řadě dejte dveře vyhořeného popela, které dočasně odolávají cihelám a upevňují ocelovým drátem. Dále, když jsou dveře zajištěny zdivem, jsou odlitky odstraněny.

- V páté řadě se pokládá šamotová cihla tak, že v přijatém otvoru na šesté linii bylo možné položit rošt. Na přidaném videu tento proces provádějí profesionální řemeslníci a můžete vidět, jak to udělat správně.

- Po umístění roštu na stejné sedmé řadě dejte dvířka pece tak, aby byla obalena lanem azbestu. Na stejném řádku položte připravený ocelový plech.

- Dále byste měli pracovat podle schématu do jedenácté řady. Na něm zásobník uložte do předem připraveného prohloubení cihel a roštu. Dříve, oni dali pruhy azbestu, a oni jsou již umístěny na varné desce.

- Od sedmnácté řady začnou uspořádat oblouk nad ohněm. Tvar jí pomůže přidat připravený dřevěný tvar nebo zakřivené půlkruhové kovové pásy.

- Na dvacáté druhé řadě dokončuje pokládku oblouku.

- Překrytí výklenku, které se nachází na levé straně, se uskutečňuje ve dvacáté třetí řadě.

- Od dvacáté šesté řady se pokládka provádí se změnou uvnitř - to je přechod na konstrukci kouřovodu.

  • Kouřová kamna na rozdíl odohřívací pece jsou umístěny rovnoměrně a nemají vydry a hrboly, proto nebude těžké je vyrobit.

Komín v zahradních krbech je pouze vzpřímený

  • V horní části trubice se nachází speciální deštník, který zadržuje vnitřní stěny komína od vlhkosti.

Nástroje

Při práci na sporáku - krb nemůže dělat bez speciálních nástrojů určených pro tento účel. Jak se používají, lze vidět na videu, a jak vypadají a volají - bylo by hezké vědět předem. Na obrázku jsou označeny písmeny, které odpovídají níže uvedenému seznamu:

Co potřebujete od nástrojů?

Kirk je nezbytný pro montáž cihel ve velikosti a tvaru;

B - kladivo - vůz;

B - pravidlo;

P - dřevěná lopatka;

Úroveň D;

E - kartáč z moči;

F - kleště;

C - cyklus;

A - třesk;

K - řetězec;

L - raspill;

M - Squash;

N - sklon;

Pro-kwalda;

P - sekáč;

P - Kelma;

C - Blikání.

Mnohé z těchto nástrojů nelze nahradit žádnými pomocníky, kteří jsou v každém domě. Pokud se tedy rozhodnete udělat zdivo sami, musíte si je koupit.

Video lekce na stavbu zahradního kamna na ohniště

Hlavní věc v práci zedníka není rychlost, ale pozornost a přesnost, takže pokud se budete řídit těmito pravidly a dostanete trpělivost, všichniNezapomeňte se dostat ven.