Zahradní mosty jsou posledním nádechem obrazu vašeho sídla

Zahradní most - zajímavý prvek krajinářského designu, navržený tak, aby spojil dva původně oddělené od sebe navzájem. To může nést jako praktická funkce, to znamená, že slouží jako přechod přes nádrž, a být výhradně dekorativní prvek hozený přes “suchý proud”. V každém případě se však můstek ve vaší zahradě může stát jedinečným prvkem, který doplňuje krajinářský design a dodává jeho úplnost.

Zahradní mosty - konečný dotek v designu areálu

Obsah
 1. Obsah
 2. Kde jsou mosty v zahradě?
 3. Druhy zahradních mostů
 4. Jak udělat zahradní most vlastníma rukama?

Obsah

 • Kde jsou mosty v zahradě?
 • Druhy zahradních mostů
 • \ t
 • Jak udělat zahradní most vlastníma rukama?

Kde jsou mosty v zahradě?

Samotný most, umístěný na prvním místě, vypadá poněkud zvláštní. Musí nutně vést někde, vytvořit perspektivu. Nejběžnější možností je, když je most pokračováním zahradní cesty vedoucí k altánu, pergole nebo oblouku. Tak, on bude mít procházku v zahradě nejzajímavější a nezapomenutelné. Most může kombinovat různé stylistické nebo funkční prvky zahradní části a zároveň sloužit jako přechod k druhovému bodu nebo klidnému koutku, kde je instalována láva nebo lenoška.

V każdém případę, kdyż se nachází zahradní most, musí nutnę sloućit dva rozdílné prostory. Často nesefunkce křížení pravého rybníka, rokle nebo příkopu. Je-li na místě velké vodní těleso, někdy je uspořádáno malými inspekčními ostrovy. Je vhodné zajistit přístup k těmto ostrovům pomocí mostů.

Přejezd rybníka podél mostu

Pokud v zahradě nejsou žádné rokle nebo nádrže, ale chci uspořádat most, budu nejprve muset postavit "suchý potok" oblázků. Zasazený podél břehů rostliny a převráceného mostu vytvoří iluzi skutečného živého zdroje.

Most pro přechod "suchým proudem"

\ t

Druhy zahradních mostů

\ t

Jakékoli, i ty nejtriviálnější a nádherné zahradní mosty, jejichž fotografie vidíte v katalozích nebo časopisech, jsou vlastně vyrobeny ze zcela běžných materiálů: dřeva, kovu, betonu nebo kamene. Mnoho modelů má různé kombinace těchto materiálů. Návrhy a tvary zahradních mostů také zapůsobí na představivost. Mohou být ploché, hrbaté a visící, šikmé a klikaté.

Zvláště dekorativní jsou klenuté, zakřivené mosty, které jsou skvělé pro upravené zahrady. Bez takového prvku je také těžké představit si tradiční japonskou zahradu. Při stavbě zakřiveného mostu nezapomeňte, že kromě krásy musí zajistit bezpečnost lidí, kteří jím procházejí. Proto se doporučuje navrhnout takovou konstrukci, jejíž vzestup v nejvyšším bodě není větší než 10% její celkové délky, pak ohyb nepřesáhne přípustnou hodnotu - 20 stupňů.

Úhel zdvihu můstku nesmí překročit 20 stupňů

.

Zakřivený můstek může být kovaný, dřevěný nebo kamenný. Nejkrásnější jsou výrobky z kovaného kovu s prolamovanými obručemi zdobenými komplexním květinovým ornamentem. Pokud to umožňuje stylistika zahrady, může být takové zábradlí zdobeno kudrnatými rostlinami.

Kovové mosty do zahrady

\ t

V zahradě japonského stylu by měl být jako mostový materiál použit bambus. Vzhledem ke svým vysokým nákladům však může být použit výhradně pro účely zpracování.

Bambusové mosty - tradiční japonské zahradní doplňky

\ t

Jednodušší možností je rovný můstek z kamene, dřeva nebo betonu. V takovém případě, pokud je nádrž pod ní mělká, pak celá konstrukce může být pravidelná rovná podlaha, v jiných případech nedělat bez zábradlí, jinak chodit po mostě bude nebezpečné.

Bezpečné přímé zahradní mosty

Poměrně zajímavý typ mostů - krok za krokem, představující dvě místa, sjednocená ve středu horizontální roviny.

Zahradní mosty krok za krokem

Komplexní konstrukce závěsného mostu vyžaduje spolehlivost pružných prvků a všech upevňovacích prvků. Za prvé, na pevném základu, jsou instalovány regály, mezi nimiž jsou zavěšeny řetězy nebo hustá lana, která pak postaví dřevěné desky podlahy.

Závěsné zahradní mosty

\ t

Průchod přes mělký rybník nebo "suchý proud" může býtkrok za krokem. Současně se položí velké ploché kamenné (betonové) desky na betonové sloupy ve vzdálenosti od sebe. Takový most bude dobře vypadat jak v krajině, tak v pravidelných zahradách. Nicméně, pro krajinářskou zahradu jako "tečkovaná voda" vyberte přírodní kámen s hrubými hranami, a pro pravidelné - chodník betonové desky.

Velkolepé návody

Jak udělat zahradní most vlastníma rukama?

Jak udělat zahradní most vlastníma rukama?

Moderní trh nám nabízí mnoho možností pro hotové zahradní mosty. V prodejnách zahradního příslušenství si můžete zakoupit modely pro každý vkus a kabelku. Někteří dávají přednost tomu, aby nebyli omezeni pouze na hotové varianty, ale aby si kupovali zakázkové výrobky. V tomto případě je žádoucí ukázat mistrovi hotový náčrtek zahradního mostu - přesně to, co chcete mít, aby nedošlo k popisu žádoucího "na prstech".

Pokud chcete udělat most vlastníma rukama, pak je to také reálné. Nejjednodušší způsob je věnovat pozornost plochým zahradním zahradám ze dřeva. Aby bylo křížení bezpečné, musíte nejprve upevnit podpěrné plošiny na břehu a pak na ně upevnit tlusté nosníky - to je základ mostu. Pod paprsky přibité úzké příčné bundy, které zabraňují posunutí celé konstrukce a navíc jí dodávají sílu. Seshora stohujte dohromady a bezpečně upevněte podlahové desky.

Viz články pro podobná témata:

 • Zahradní labyrint - složité pohybyDesign krajiny
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém území
 • .
 • Plánování venkovského domu - hlavní detaily a nuance
 • Malé architektonické formy v zahradě - velký vliv malých staveb
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Zahradní plánování - snaha o harmonii