Zahradní speciální efekty - 3 způsoby, jak rychle změnit graf

Aby bylo možné pěstovat krásný záhon, trvá měsíce vybudovat krásný dům - roky ... Existuje něco, co může rychle změnit celkový vzhled pozemku a upozornit na sebe? Co znemožní zaznamenat malé chyby v krajinném designu? Existuje několik řešení - volba bude záviset na vaší preferenci a původní situaci na webu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Rozhodnutí № 1. Kouzlo vodních staveb
 3. Rozhodnutí № 2. Zrcadla - velitel zahradních speciálních efektů
 4. Rozhodnutí č. 3. Sochy, drobné architektonické formy

Obsah

 • Rozhodnutí № 1. Kouzlo vodních staveb
 • Rozhodnutí № 2. Zrcadla - velitel zahradních speciálních efektů
 • Rozhodnutí č. 3. Sochy, drobné architektonické formy

Rozhodnutí № 1. Kouzlo vodních staveb

Plavecký bazén, rybník nebo jiné vodní zařízení je samo o sobě ozdobou pozemku. Nicméně, aby bylo možné působivě "podat", bude muset použít některé triky. Jakákoli, i ta nejmenší sázka se okamžitě změní, pokud vytvoříte na povrchu fontánu. Hlavní věc v tomto designu je čerpadlo, a trysky, tvořit vodní trysky, moci být změněn podle vašeho uvážení. Jeden den ve vaší sázce může být gejzír, na druhý den - malá fontána-zvonek, na třetí - vícevrstvá kompozice "Tiffany" - no, není to pohádka?

Nejjednodušší fontána zviditelní i nejskromnější rybník

.

Pokud na vašem místě není k dispozici nádrž na vodu, můžete si představit alternativní náhradu. Může to být například zdrojkterý udeří z hromady kamenů, nebo malý potok. To dělá takové potěšení na pár dní, se stejným čerpadlem.

Abychom říkali pravdu, tyto vodní doly také vyžadují, aby voda cirkulovala vodu. Nicméně, toto nemusí nutně být kompletní rybník, to je dobrý nápad mít malou umělou drážku s filmovým dnem nebo nádobou naplněnou vodou.

A pro takovou fontánu není zapotřebí žádná další voda - stačí, aby se do nádoby nalila voda a připojila se k elektrické zásuvce

.

Další možností, jak upozornit na vodní útvar - je jeho podsvícení, které se nejčastěji provádí pomocí LED. Nejjednodušší způsob je poslat na solární panely nějaké sférické lampy. Jsou zcela vodotěsné a nevyžadují elektrické připojení. Takové rozhodnutí samozřejmě nebude bez povšimnutí! Mimořádně působivé je však zvýraznění optickými systémy s možností počítačového programování. Díky těmto technologiím se noční rybník může proměnit v třpytivou hvězdnou oblohu a fontánu - v barevné lavině brilantního spreje.

Osvětlení fontán vytváří nezapomenutelný dojem

.

Rozhodnutí № 2. Zrcadla - velitel zahradních speciálních efektů

Další možnost rychlého přeměny na místě - odráží zrcadlový povrch. Velké zrcadlo, umístěné na hluchém plotě nebo na hranici terasy, může vizuálně rozšířit hranice prostoru advakrát zvýšit. Použití této techniky v krajinářství může otevřít až k vám funkce, o kterých jste nikdy nesnili. To platí zejména pro umění tvorby vizuálních „vad“, například zrcadlových oken a dveří na stěnách vedoucích přímo do Zaderkalli.

Díra v plotě vede k nádhernému světu Zazerkalliya

.

Mimochodem, pokud sníte o rybníku, pak se velké zrcadlo může stát hodnou náhradou za to. Dost na to, aby to bylo na vybraném místě, odráží stranu nahoru a půda kolem obvodu zadekorat pobřežních kamenů nebo rostlin. Pro tyto účely je nutné vyzvednout pevné, tlusté zrcadlo, určené pro koupele nebo sprchy, to znamená, že má vodotěsné schopnosti. To je důležité, protože odrazná plocha simulující nádrž bude neustále vystavena různým přírodním vlivům. Déšť, krupobití, padající větve a pobíhající se zvířaty - to vše by nemělo mít vliv na prvek krajiny.

V suchém proudu vytvářejí zrcadlové střepy, umožňující sluneční světlo, úžasnou viditelnost tekoucí vody. Stejné fragmenty, jen o něco více, mohou být použity jako dlažby, například v pronikavých kruzích. Jediné, co je třeba věnovat pozornost, je to, že nápady s fragmenty nejsou vhodné pro oblasti, kde jsou děti. Ve zbytku jsou všechny tyto možnosti hodné pozornosti.

V dlaždici skleněných fragmentů odráží nebe a dům stojí vedle ní

.

Rozhodnutí č. 3. Sochy, drobné architektonické formy

Jakýkoli vkusně sbíraný sochařský obraz může vytvořit jedinečný obraz,v kombinaci s krajinnými prvky - záhony, rybníky, schody atd. V tradičním smyslu jsou sochy velké keramické výrobky zobrazující anděla, člověka nebo zvíře. Jsou určeny k dekoraci klasických pravidelných zahrad, kde se předpokládá, že vše je robustní a rozumné. Ale pro venkovské zahrady, naprosto nesedí, tam bude více vhodné vozy, kola, domácí potřeby - také "sochy", ale poněkud v jiném žánru. Také věnujte pozornost zahradním figurkám z polystyrenu, kovu, keramiky - mohou být provedeny v jakémkoliv stylu, častěji - ve formě hravých zvířat.

Zelená žába zve všechny na meditační zasedání

Pro rychlou změnu designu zahrady se hodí další drobné architektonické formy: pergoly, altány, mlýny, okrasné studny. To vše lze zakoupit již připravené nebo objednané individuálním projektem v truhlářské dílně. Nezapomeňte, že i jednoduchá lavice, vyrobená s duší a kompetentně umístěným, bude schopna vytvořit útulný koutek v zahradě, přitahuje pohled.

Všechny tyto tři myšlenky nebudou vyžadovat, abyste strávili spoustu času, ale účinek bude znamenat úžas! Možná to jsou oni, kteří díky snadné implementaci budou prvním krokem, který povede k potěšení z nádherného kreativního podnikání - krajinářského designu.

Viz články pro podobná témata:

 • Zahradní mosty - konečný dotek obrazu vašeho panství
 • Zahradní labyrint - komplikované pohyby krajinářského designu
 • Dekorativnínávrh a návrh vrtu v zemi
 • Vertikální terénní úpravy - vertikální transformace zahrady
 • Palisadnik vlastníma rukama - stavíme "vizitky"
 • Malé architektonické formy v zahradě - velký vliv malých staveb