Zahradní tratě s vlastníma rukama - tajemství návrháře

Každý jezevčík sní o tom, že jeho soukromý pozemek vypadal úhledně a příjemně. Ale úplnost zahrady a dobře upravený vzhled poskytují jen stopy. Dnes, bez zvláštních nákladů a odborné pomoci, si můžete udělat zahradní cesty vlastníma rukama: fotografie a nápady na našich stránkách natolik, že je snadné přeměnit obyčejnou letní chatu na skutečnou příměstskou rezidenci.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak přemýšlet o návrhu zahradních cest
 3. Jak vybrat materiál pro zahradní cesty
 4. Kamenná stezka
 5. Dlažební deska slinku
 6. Pásy z plastu
 7. Stopy ze stromu
 8. Jak si udělat cestu v zahradě vlastníma rukama
 9. Jak naplánovat cestu s kamenem nebo cihlou
 10. Jak položit zahradní cestu dlažbou
 11. Jak opravit zahradní cestu
 12. Shrnutí

Obsah

 • Jak přemýšlet o návrhu zahradních cest
 • Jak vybrat materiál pro zahradní cesty
  • Kamenná stezka
  • Dlažební deska slinku
  • \ t
  • Plastové dráhy
  • \ t
  • Stopy ze stromu
 • Jak si udělat cestu v zahradě vlastníma rukama
  • Jak položit cestu kamenem nebo cihlou
  • Jak položit zahradní cestu s dlaždicí
  • Jak opravit zahradní cestu
 • Souhrn

Jak přemýšlet o návrhu zahradních cest

Takže, hlavní věc - nejprve použít schéma stop na výkresech zahrady a přemýšlet dobře, kde a jak budou muset vést. Samozřejmě, když je zahrada poměrně malá, návrháři radíorganizovat je „nikde“. Ale v zemi spiknutí, kde oblast umožňuje výsadbu ovocných stromů, květin a voňavých bobulí keřů, musí být všechny záznamy provedeny tak, aby tam šly tam, kde často půjdou domácnosti: v třešeň, k úrodné třešeň, k lavicím, ke spěchu a pramenů vody. Hlavní věc je, že cesty neměly viditelné zablokování a neodolaly plotu, ale byly propojeny jako tepny a dobře zapadly do celkového barevného schématu.

Možnost zahradní cesty

Jakmile je síť zahradních cest plánována, na samotném pozemku jejích kontur je možné označit bílou krajku, která je upevněna na kolících - bude to přibližná forma pro zahradní cesty před jejich pokládkou. Je důležité okamžitě určit, které zahradní cesty budou hlavní, přímé a které - více pomocné a více vinutí. Obecně, všechny stopy jsou konvenčně přijímány rozdělit do:

\ t
 • tuhé, skládající se z velkých monolitických prvků. Jedná se o cesty z kamene, cihly, betonových desek a speciálních dlažeb;
 • měkké, skládající se ze sypkých materiálů: písek, štěrk, písek a dřevo;
 • speciální, které se skládají ze speciálních technologií, které dosud nejsou velmi běžné.

Ale každá zahradní cesta by měla být prováděna s mírným předsudkem na obou stranách - aby nedocházelo ke stagnaci vody.

Jak vybrat materiál pro zahradní cesty

Samozřejmě je lepší udělat krásné zahradní cesty ve vašem vlastním venkovském domě: fotografie na našich stránkách nám umožňují podrobně zvážit každou z nich, abyste mohliJe snadné opakovat vše na svém webu.

Nejoblíbenějšími stezkami jsou dnes cihla, kámen, dlaždice, dřevo a plasty. Volba samotného materiálu však závisí na tom, jak intenzivně bude trať použita a jakou dekorativní funkci bude provádět.

Příklad kamenné cesty

Kamenná stezka

Dnes jsou nejoblíbenější zahradní cesty z kamene, které mají takové cenné vlastnosti, jako je trvanlivost, síla a rozmanitost forem. Naučte se trať lze ošetřit kamenem - oblázky, diabazom, křemenec a další, ale můžete také nezpracované - pískovec, vápenec, břidlice a ruly. Samozřejmě, přírodní kámen je poměrně drahý, a proto mnoho z nich úspěšně nahrazuje betonový mostní kámen, který je dnes vyráběn v různých tvarech a velikostech. Taková trať se nebude bát ani vysokých nákladů, ani přepravy.

Dlažební kostka slinku

\ t

Ale pro čistě "chodce" možnost, dlaždice chodník, který může mít různé barvy a tvary, se vejde dokonale, což vám umožní ztělesnit jakýkoliv nápad. Ale položit takovou dlaždici mohou jen malé plochy.

Příklad cihlové koleje

Nejodolnější dlaždice pro zahradní cesty - vyrobená pomocí vibračního lisu a má více dekorativní vzhled s vibracemi. Ačkoli nejoblíbenější je vodoodpudivá a vysokopevnostní slinková cihla.

Pásy z plastu

\ t

ModerníZahradní cesty z plastu - ekonomické, a učinit je poměrně snadné. Pro tento nákup speciální plastové moduly 30х30, které mohou být libovolné.

Stopy ze stromu

Dřevěné tratě jsou stejně populární, které vypadají velkolepě jako průvodci na místo odpočinku. Ale je to přesně strom před pokládkou, musí být ošetřena speciálními prostředky rozkladu.

Příklad stopy stromu

Jak si udělat vlastní cesty v zahradě

V důsledku toho je žádoucí, aby hlavní cesty v oblasti zahrady byly dlážděny nebo betonovány tak, aby vydržely značné zatížení a neztratily svůj vzhled po dlouhou dobu.

Jak položit kolej s kamenem nebo cihlou

Aby bylo možné vydláždit cestu slinkovou cihlou nebo umělým kamenem, musí být předem přesně definováno. A pak udělejte vše pro následující kroky:

Krok 1. Na oznaćeném místę výkop do hloubky 30 cm.

Krok 2. Okraj výkopu je zpevněn speciálními obrubníky nebo cementovanými kameny.

Krok 3. Část trávené půdy se vrací na dno výkopu a je dobře barbarizovaná.

Krok 4. Silná vrstva vlhkého písku a trocha sněhu je umístěna na horní části zhutněné půdy.

Krok 5. Kameny nebo připravené cihly se položí na písek v příčných řadách. A musí je dát dohromady tak hustě, jak je to jen možné.

Krok 6. Nyní musí být všechny kameny jemně stlačeny do samotného písku pevnou surovou deskou nebo běžným kladivem.

Jak položit zahradutraťová dráha

Aby bylo možné pokládat koleje s keramickými dlaždicemi nebo betonovými bloky, vše lze provést podle výše uvedeného schématu, ale místo půdy na dně výkopu kopat drcený kámen s vrstvou 5-10 cm, na vrcholu které je vrstva stlačeného písku. Kromě toho, dlaždice, na rozdíl od bloků, by měla být umístěna na roztok a uložena s deskou, po dvou nebo třech dnech, vyplnění spár mezi dlaždicemi cementovou maltou. Hlavní věc - pracovat úhledně, pokrývající dlaždice kousky polyethylenu v době dlažby.

Deska pro zahradní cesty

\ t

Jak opravit zahradní cestu

Betonovat cesty lépe - bude to jednodušší. Samotná práce však není složitá a nevyžaduje speciální dovednosti:

Krok 1. Musíte označit cestu a kopat příkop, ale o 20 cm širší, než je zamýšlená šířka.

Krok 2. Půda se odstraní a zbytek zůstane na dně komory.

Krok 3. Pomocí ostrého kolíku na okrajích koleje se zpevní bednění pro budoucí betonovou výplň. Udělejte takové bednění snadno ze všech starých prken.

Krok 4. Na dně výkopu by měla být nalita vrstva drceného kamene na tloušťku 5-10 sm. V důsledku toho by měla být tloušťka betonového povlaku od 5 do 10 cm - již závisí na očekávaném zatížení.

Krok 5. K vysušení betonu se nelepí, každé 2 až 3 metry dřevěných kolejnic se instalují 2 x 2 cm. Takové kolejnice musí být připevněny k bednění a je možné postupovat přímo k pokládce betonu. Hlavní věc je zajistit, aby všechny rohy byly vyplněny a neprázdnota Samotný beton se však může dobře objevit nad bedněním v rozsahu 1-1,5 cm

.

Krok 6. Nasaďte beton tak, aby byl ošoupán silnou a těžkou deskou o průměru 5 cm. Za tímto účelem je beton utěsněn ostrými pohyby a pak jsou všechny přebytky odstraněny opatrnými posuvnými pohyby. Pokud nějaká prázdnota zůstane - musíte přidat řešení a vše opakovat znovu. A jakmile je práce na jednom pozemku dokončena, můžeme pokračovat k druhému, nejlépe bez ztráty času - beton, jak víte, nechce čekat. Je lepší pečlivě pokrýt hotovou cestu z betonu polyethylenem - tak, abyste nedostali odpadky.

Krok 7. O dva týdny později můžete bednění odstranit - musíte zaklepat na desky a odejdou z betonu. A drážka vytvořená na stranách dráhy je naplněna půdou, ve které můžete zasít semena některých krásných jednoletých rostlin.

Když jsou hlavní cesty zahrady připraveny, je možné začít s uspořádáním a pomocnými. Pokud je trať široká, můžete ji jednoduše zasít trávníkem a omezit cihlu. Ještě jednodušší - doplňte jemným drceným kamenem nebo oblázky. A aby se předešlo pádu takové taveniny do země po dešti, je lepší nejprve položit na zem jednu vrstvu geotextilie, po které ji můžete již naplnit pískem, štěrkem nebo štěrkem.

Zajímavá verze trati

Shrnutí

Když je dokončování zahradních cest dokončeno, je čas přemýšlet o jejich večerním osvětlení - instalovat skrytá světla, dát na stopy postavy trpaslíků s malými baterkami nebo udělat velkolepéLED osvětlení. A obvyklá letní chata bude vypadat jako potomek stránek lesklých zahraničních časopisů!

Viz články pro podobná témata:

 • Štěrková zahrada - Symfonie kamenných dekorací
 • Zahradní mosty - konečný dotek obrazu vašeho panství
 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Pokládka obkladaček dlažbou - technologie a stupně
 • Zahradní bludiště - matoucí pohyby krajinářského designu
 • Schody v zahradě - vytváříme ornament nerovného terénu