Zahradní tratě vlastníma rukama: výběr nápadů na design + postupné mistrovské kurzy

První věc, která se sejde na letní chatě, je zahradní cesta vedoucí do verandy. Z ní na všechny strany: jak do vany, tak do města, a do garáže - podobné cesty a cesty vyběhnou. Vždy je lepší jít na trvanlivý, dobře upravený nátěr, zvláště když je tráva nebo jílovitá půda kolem vlhkosti z deště. Zapomeňme na designéry a pokusíme se vytvořit zahradní cesty vlastními rukama a pro tento účel bude zapotřebí pouze cena a stavební materiál, který bude cenově dostupný a levný.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké jsou zahradní cesty?
 3. Zahradní stezky
 4. Skladby se základnou pohřbívání
 5. Pásy pevných povodní
 6. Použití při práci s dřevěnými rožnicemi a tyčemi
 7. Krátká hlavní třída pro pokládku dlažebních desek
 8. Technologie injektážních betonových desek pro koleje
 9. Video výuka 4 částí pro práci s hotovými formami
 10. Stopy přírodního kamene: pevnost století
 11. Moderní čárový kód - použití plastových modulů

Obsah

 • Jaké jsou obecně zahradní cesty?
 • Použití při práci dřevěných rožnic a tyčí
 • \ t
 • Krátká prvotřídní třída na pokládku dlažebních desek
 • Technologie injektáže betonových desek pro koleje
 • Video instrukce ze 4 částí pro práci s hotovými formuláři
 • Přírodní kamenné cesty: síla století
 • \ t
 • Moderní čárový kód - použití plastových modulů

Jaké jsou obecně zahradní cesty?

z tohopouze tam nejsou žádné klasifikace - a na materiál pro výrobu, a to jak podle umístění a velikosti. Budeme rozlišovat na základě režimu zařízení.

Zahradní stezky

\ t

Je to přirozený vzhled, protože stezky se objevují samy o sobě, bez zvláštního plánování. Obvykle jsou šlapány nohama lidí nebo zastrčeny koly zahradní techniky a slouží k propojení nejdůležitějších míst pozemku - domů, lázní, měst, zahrad, bran. Obvyklá půdní cesta má minusy (nečistoty po dešti, kaluže, zarostlé plevelem), takže je možné pouze jako dočasnou možnost. Mimochodem, cesta může být také obohacena: stačí, když se položí na hrany obrubníků kamenů nebo chodníků.

Zahradní cesty - optimální volba pro oblasti nacházející se v suchých oblastech

Skladby se základnou pohřbu

\ t

Snadno se uspořádají: je nutné vykopat příkop o hloubce asi 100 mm, aby se geotextilie (hustota nejméně 150 g /m2) položila podél dna a okrajů, aby se boky zesílily záclonovou stuhou. Zůstaňte na připravené půdě, abyste naplnili oblázky, drcený kámen, mramorovou drobek nebo trosky. Zní-li tato možnost jednoduše, můžete dodatečně nasadit kamenné nebo betonové desky - objednané nebo chaotické. Pro usnadnění pohybu by měla být deska utopena ve výplni tak, aby byla na stejné úrovni jako povrch.

Vybírání štěrku nebo drceného kamene různých barev, můžete ozdobit stopy nebo je rozdělit do zón

Koleje pro pevné povodně

\ t

Robustní nátěr je ideální pro náročné aplikace.Dlažby zahradních cest probíhají na konkrétním základě s následným pokládáním dekorativních prvků: dlažba, dlažba, dlažba, přírodní kámen. Použití materiálu různých barev dodává interiéru přirozený vzhled. Je lepší, když je hotový objekt zvednut nad zemí o 50-70 mm - to zabrání jeho erozi vodou a půdním sedimentem.

Pásy z desek nebo kamene, položené na betonovém základu, se liší spolehlivostí a trvanlivostí

Použití při práci s dřevěnými rožnicemi a tyčemi

Rozpočet a oblíbené letní chaty možnost - zahradní cesty ze dřeva. Nejoblíbenější jsou dva typy:

 • pomocí dřevěných tyčí;
 • z dřevěné rožni.

Pokud je klima rychlejší než suché, můžete použít dřevěné trámy nebo tlusté desky, které lze snadno koupit v každém stavebním supermarketu. Lepší je bydlet na pevných skalách stromů. Nakrájejte stejné kousky (délka 100 cm, šířka 30 cm a tloušťka 15-20 cm) a položte na připravený podklad - štěrk nebo písek.

Každá tyč by měla být ošetřena topným olejem nebo speciálním složením, které chrání před vlhkostí a rozpadem. Pro stejný účel je do podzemní části baru aplikován tekutý asfalt a někdy jsou vybaveny standardním polštářem z písku. Takové kompozitní povlaky je lepší umístit na podzim, protože v zimě dochází k poklesu půdy, kvůli níž je přirozená říje.

U kolejnic dřevěných bloků je lepší použítmalý štěrk nebo drcený kámen

Pomocí párů různých velikostí a barev můžete vytvořit jedinečné možnosti tras

Staré padlé stromy v venkovském domě jsou skutečným nalezením pro zkušené řemeslníky. Řezáním kmenů na kusy, ze získaných prvků - spitters - můžete vytvořit dřevěné zahradní cesty, které vypadají stejně dobře, přejezd trávníku nebo šlehání mezi květinovými záhony. V kursu nejen kmeny, ale i tlusté větve, jejichž rohy jsou vhodné k vyplnění mezer mezi velkými prvky.

Odlévání posiluje jednotlivé prvky a geotanky chrání cestu před klíčením trávy

Dřevěné výrobky již dlouho sloužily, je třeba je ošetřit ze všech stran sušením za tepla, je lepší postup opakovat dvakrát. Mezi roštem a zeminou položte kus geotextilie nebo polyethylenu.

Krátká základní třída pro pokládku dlažebních desek

S pomocí obrázků a popisů si dokážete představit, jak udělat v zahradě chodníky - ušlechtilý materiál a trvanlivý.

Pásové vozovky nepravidelného tvaru vypadají přirozeněji než přímky

Bude třeba pracovat:

 • dřevěné Kiev;
 • gumové kladivo;
 • kolíky;
 • stěrka;
 • úroveň budovy;
 • šňůra;
 • hrábě;
 • bujón;
 • zavlažovací hadice;
 • kanál;
 • ruční tramvaj.

Materiály: dlažební desky (tloušťka 50 mm nebo 60 mm), obrubník, drcený kámen (frakce 20-50), suchá směs pro omítky nebo cement М400 (М500), písek, geotextilie.

Podívejme se nyní na všechny fáze práce. První etapou je plánování. Zahrnuje vytvoření výkresu, výběr rozvržení rozvržení a tvarů, výběr barvy (nebo více barev). Současně spočítejte počet dlaždic (včetně náhradních) a cenu jiného materiálu.

Existuje mnoho schémat uspořádání dlažebních obkladaček na základě střídání výrobků různých barev

Následujte značení. Přesnost je jednou z podmínek pro správné umístění. Ruleta, kolíky a šňůra pomáhají určit hranice práce. Někdy je nutné chodit po předpokládané cestě, abyste pochopili, jak ji pohodlněji dát.

Pro uspořádání dráhy dlažební desky je důležitá přesnost značení a sled prací

.

Po označení je třeba připravit základnu. Chcete-li začít, je nutné snížit do hloubky 20 cm horní vrstva - trávník. Pokud je půda hlína, pomůže odvodnění. Pak byste měli vytvořit polštář z písku nebo štěrku a cementový (betonový) potěr.

Vícevrstvý základ pod dlaždicí je nezbytný k tomu, aby trať byla silná, neusazená a nepraná vodou

Mezi vrstvami písku a štěrku mohou být položeny geotextilie, což činí strukturu trvanlivější. Vrchní vrstva je suchá směs, zakoupená v obchodě, nebo směs z vlastního písku a cementu. Vrstva směsi (3-4 cm) by měla být vyrovnána pomocí hrábě a kanálu.

Rovnoměrné rozložení cementové směsi se provádí běžným způsobemzahradní hrábě

\ t

Vodítko povrchu může být nahrazeno konvenčním dřevěným nosníkem

.

Nyní pokládáme dlaždice. Směr stohování - od sebe, aby nedošlo ke zkaženosti nadace. Výrobky by měly být těsně zabalené, ale s mezerou 1-2 mm. Každá dlaždice musí být vyražena dřevěnou kievankou. Nakonec byste měli zkontrolovat úroveň a vyrovnat s gumovým kladivem. Za prvé, dát všechny prvky, a pouze na konci řez dlažba dlaždice ležela chybějící kusy.

Pro kvalitní pokládku obkladaček je zapotřebí jednoduchého nářadí - gumového kladiva a dřevěného rámu

.

Pro snadnější pokládku, především mají celé výrobky, zanechávající prázdnotu

Prázdný prostor podél opony je vyplněn kousky dlaždice požadované velikosti

Na okrajích položte obrubníky, upevněte pomocí roztoku M100 a nalijte písek. Švy mezi jednotlivými prvky usínají s pískově-cementovou směsí, která se pak zalévá vodou z hadice. Přidejte směs do míst, kde se setí, a zalévání opakovat. Po 2-3 dnech bude trať konečně připravena.

Technologie injektážních betonových desek pro koleje

Video výuka ze 4 částí pro práci s hotovými formuláři

Přírodní kamenné cesty: síla století

Velkolepé zahradní cesty z kamene mohou být vyrobeny z materiálu, který zůstane po stavbě domu nebo domácí výzdoby, například alpské lyžování. Scenicita cestje vytvořen v důsledku nerovného tvaru a různých velikostí kamenů.

Chcete-li vytvořit dobrou stopu vhodných kamenů různých velikostí a barev

První etapou je výpočet počtu velkých kamenů. K tomu mohou být uzavřeny podél budoucí cesty. Základem pro stohování je polštář z písku, který se nalije do mělkého příkopu přímo na zem.

Pro spojování kamenů je třeba je zpracovat. Pomůže to bulharskému nebo vážnějšímu nástroji. Hotový materiál můžete postavit dvěma způsoby: ve formě vzoru (reliéf, mozaika) nebo v chaotickém pořadí, střídavě velkých kamenů s menšími. Pokud neupcháváte švy mezi kameny s cementovou směsí, po chvíli rostou trávy. Tato možnost je také možná, vypadá přirozeněji.

Schéma udává přibližnou tloušťku každé vrstvy, která by měla být pozorována při pokládání

Kombinace kamene různých druhů zvířat a rostlin - vzorek trati vhodné pro pozemek ve středomořském stylu

\ t

Kamenné cesty a stezky jsou důležité při vytváření krajinomalby jakéhokoliv stylu.

Moderní čárový kód - použití plastových modulů

Pokud není čas postavit masivní kamenné nebo obkladové dlaždice, ale je tu snaha rychle nastavit cesty v zahradě vlastníma rukama, můžete použít dočasnou možnost - plastové zahradní cesty. Hotové moduly, často stejné velikosti a barvy, prodávané v obchodě.

Barva plastových modulů se volí v závislosti na oblasti, kde budou uzavřeny. Nejčastěji se jedná o zelené nebo černé výrobky

.

Kromě nízkých nákladů mají plastové cesty další výhody:

 • udržovat tvar a vypadat dlouho, pomalu se opotřebovávat;
 • mají otvory tak, aby se voda neshromažďovala a nechodila na zem, to znamená, že netvoří kaluže a nepáchnou;
 • plast je prakticky bez hniloby;
 • nevyžadují stálou péči a pozornost, dobře se čistí a omyjí vodou z hadice;
 • odolné vůči chemickým vlivům;
 • jsou rychle namontovány a sestaveny na principu konstruktéra;
 • se snadno položí na jakýkoliv podklad - písek, trávník, hlína.

Na konci letní sezóny se plastové moduly demontují, umyjí, suší a skladují v technické místnosti až do následujícího roku.

Plastové cesty - dobrá volba pro vytvoření dočasných jízdních pruhů na trávnících

Trať na venkovském statku je tvořena nejen pro praktické využití, ale i pro výzdobu území

Kromě uvedených možností existují i ​​jiné typy zahradních cest - cihly, parketové desky, betonové tvárnice a různé kombinace. Hlavní pravidlo pro výběr materiálu pro trať: mělo by být kombinováno s texturou a barvou s domem a dalšími konstrukcemi.