Zahřívejte stěny koupelny zevnitř rukama

Konstrukce budovy lázní bohaté muže fantazie: vana s rámem, cihla, kámen, beton, konstrukce rámu namontována, a to i v chatách nebo podzemní kryty úspěšný oblek-li to nutné. Hlavním úkolem návrhů do koupele - správná tepelná izolace stěny zařízení.

Obsah
 1. Obsah
 2. , parní lázeň?
 3. Účinek "termosky"?
 4. Nuance izolace?
 5. na strop?
 6. Dveře?
 7. Videa?
 8. teplé lázně uvnitř stěny, není nashkodyvshy zdraví

Obsah

 • Parní komora
 • Účinek "termosky"
 • Nuance izolace
 • na strop
 • Dveře
 • Videa

, parní lázeň?

izolace Parní často zahrnují moderní materiály Fóliovaná

Materiál pro pozemní stavby společného lázeň se může měnit, ale vnitřní stěna parou opracovaného dřeva materiál s izolačním účinkem. Dřevin vytváří velký vliv letu. Důležitým požadavkem pro stavbu stěn a stropu páry - vynikající izolace, zcela eliminovat tepelné ztráty účinku. Vestavěný tloušťky cihlové stěny 520 mm (dvě cihly) vytváří hladký vnitřní teploty prostředí, a s dřevěným rámem (tloušťka 250 mm). Když vnitřní teplota lázně na policích 100 ° C a vnějším atmosférickým teplotě 20 ° C, - zeď z cihel na vnější straně se zahřívá na teplotu 30 ° C, s dřevěným rámem až 29 ° C, a deskové konstrukce s izolací až 26 * S. Efektivně využívány vrám-panel domy takové typy topení: minerální vlna, sklolaminát, třtina, piliny, pěna. Montáž skleněných vláken, stěny rámové vany (tloušťka do 100 mm) ušetří na 1 m2. m plocha 170 kJ /h (40 kcal /), to snižuje náklady na energii ve vztahu ke stěnám dřevěného rámu 1,8 krát, a cihla - 4 krát.

Vliv termosky?

Pro převládání termosku ve vaně se používají síta s vlastnostmi odrážejícími teplo. Na cihlovou zeď je připevněn tenký, pevný papír (vyrobený z běleného sulfitu a sulfátové celulózy), na papír je položen laminát (100 mm), poté je fólie expandována. Je zakázáno používat ruberoid nebo ručník, protože pod vlivem vysoké teploty zevnitř je škodlivý zápach.

Nulové tepelné izolace?

Izolace stěn vany může být provedena přibližně v následujícím schématu: tepelně izolační materiál, parotěsná zábrana, povrchová úprava

Všechny izolační materiály instalované na zdi musí být vypočteny se zásobou 150-200 mm, pro uzavření spár stěn a stropů (zejména důležitých míst v parní lázni). Pro zakrytí stěn vany zevnitř použijte sušené prkna 20-30 mm od stromů stromů s nízkou tepelnou vodivostí (lípa, osika, modřín, borovice). Dřevěné řezivo je instalováno svisle vzhůru k sobě, řezání hrany na čtvrtinu.

Strop?

Pro stropní vany používejte stejnou technologii a materiál jako pro obklady stěn. Rozdíl ve velikosti dřevěných desek, 25-30 mm aupevněné hřebíky, jejichž velikost přesahuje desku v 3-3,5 krát. Podlaha v lázni je položena z ohnivzdorných desek na vodotěsném betonovém základu pod úhlem pro odvod vody. Pro pohodlí jsou dřevěné podlahy vyrobeny z desek o tloušťce 300-400 mm, se vzdáleností mezi deskami 10-20 mm. Oteplování dveří je stejné jako na stěnách.

Dveře?

Dveře jsou opatřeny dýhou desek. Dveřní plocha je o 5 mm menší než drážky dveřního boxu. Mezera je nutná v případě bobtnání dvířek před vlhkostí. Výška dveří je 1600-1700 mm, je vyrobena 200-300 mm nad podlahou a horní vodorovný můstek dveřního boxu je snížen, aby se ušetřilo teplo a pára ve vaně.

Videa?

Jak izolovat stěny lázně zevnitř, bez poškození zdraví