Zalévání zelí se solí ze škůdců

S výskytem prvních listů zelí je tato zelenina vystavena napadení různými druhy hmyzu. V začínajících dachách způsobuje takový fenomén skutečnou paniku a postříká vegetaci řadou různých chemikálií. Zkušení zahradníci dávají přednost národním nástrojům, které mají také vysokou účinnost, ale jsou mnohem levnější. V tomto ohledu, zasloužená popularita zalévání zelí solí z škůdců.

Zalévání zelí

\ t
Obsah
 1. Z jakých škůdců pomáhá solný roztok?
 2. Jak připravit řešení?
 3. Výhody a nevýhody peněz

Z čeho škůdci pomáhají solný roztok?

Hlavní výhodou kultivace solného roztoku je to, že neobsahuje chemickou látku, která se může hromadit v listu. Kvůli nepřítomnosti agresivních chemických sloučenin však tento lék není tak univerzální jako nakoupené drogy. Účinně působí pouze na specifické škůdce, mezi něž patří:

 • Moucha zelí. Tento hmyz vypadá jako obyčejný pokoj letí. Délka dosahuje 6-8 mm. Barva těla je popelavá, křídla jsou průhledná. V květnu, škůdce leží na povrchu vaječné půdy. Nebezpečí jsou larvy, které se vylíhnou z vajíčka. Rychle hlodají stonkem a jedí kořen rostliny. V závislosti na počasí ve stadiu larvy je takový hmyz od 25 do 35 dnů. Po celou dobu se živí zeleninou.
 • Zelí. Tento škůdce je motýl s bílými křídly, které často ukazují černé skvrny. Zralýmotýl leží na zadní straně zelí list 150-200 vajec. Následně se po 5-10 dnech od nich objeví housenky žlutozelené barvy s délkou těla do 3,5 cm. V této formě dítě začne aktivně jíst zelí listy. Konverze housenky na kuklu probíhá po 13-38 dnech.
 • Šneci a šneci. Tyto dvě kategorie měkkýšů pygmy také často útočí na výsadbu zelí. Přitahuje je vůně, kterou tato vegetace vytváří. Velikost těchto škůdců se pohybuje v rozmezí 2,5 až 20 cm (u šneků bez skořápky). Krmí se na buničinu z listů zelí. V tomto případě mohou jít i jiné zahrady. Barva hlemýžďů může být žlutá, šedá, černá nebo barevná s různým tvarem skvrn.
 • Nápověda. Tento seznam uvádí pouze ty škůdce, kde rozpuštěná sůl působí nejúčinněji. To může také být zahrnuto do léčby zelí a od jiných hmyzu.

  Jak připravit řešení?

  Specifický poměr složek a dávkování roztoku založeného na soli soli přímo závisí na škůdci, boji proti kterému se plánuje vést. Ošetření rostlin z mouchy zelí se provádí takto:

 • V hluboké nádobě zalijeme 10 litrů teplé vody.
 • Také 1 velká sklenice soli spí tam a důkladně promíchejte, dokud se zcela nerozpustí.
 • Na základně zelí se tyčí horní vrstva zeminy.
 • Roztok se nalije pod keř, ujistěte se, že se dostane pod stonek, ne na listy.
 • Do hloubky se nalije trochu dřevěného popela a zem se opět vrátí na místo.
 • Uméně koncentrovaný roztok pomáhá bojovat proti bělavému zelí. V tomto případě se používají pouze 2 lžíce soli na 10 litrů vody. Ale kromě kapaliny přidejte 2 lžíce prášku hořčice. Tato kompozice sprej opouští a zalévá půdu v ​​blízkosti dna keře.

  Slaný roztok

  \ t

  Z hlemýžďů, terorizujících lůžek je takový nástroj také účinný. Současně je však slaná voda napojena mezilehlou řadou. Sůl odpařuje tělo měkkýšů, což je odradí od zvolené pochoutky.

  Výhody a nevýhody peněz

  \ t

  Jako každý jiný způsob hubení škůdců má i solný roztok své výhody a nevýhody. Mezi výhody fondů patří:

  • Minimální finanční náklady, protože sůl na vaření je k dispozici v každé kuchyni;
  • snadná příprava roztoku a jeho použití;
  • účinnost při kontrole specifických druhů škůdců;
  • nepřítomnost toxických složek v prostředku.

  Pokud jde o nevýhody solného roztoku, jejich seznam obsahuje následující body:

  • sušení listů je možné v případě porušení uvedených koncentrací soli nebo nadměrného hojného zalévání nadzemní části rostliny;
  • lék je neúčinný proti mšicím, puchýřům a jiným druhům zelených škůdců.

  Při útoku na mouchu zelí, slimák, angrešt není vždy nutné okamžitě nakupovat chemické přípravky. Je mnohem levnější, aby zelná sůl rozpuštěná v množství vody. Takový nástroj je vždy po ruce, navíc neobsahuje chemii, schopnouakumulovat v dopise. Při použití roztoku je však velmi důležité dodržovat uvedené koncentrace a doporučení pro použití. V opačném případě mohou být listy zelí snadno spáleny.

  https://youtu.be/Nwjv6fEgfZ0