Žaluzie do kuchyně - 6 kroků výběru a 45 moderních fotografií

Obsah

 • Krok 1. Horizontální nebo vertikální?
 • Krok 2. Vyberte materiál
 • Krok 3. Vyberte design a barvu závěsu
 • Krok 4. Zvolte velikost a způsob upevnění závěsů
 • Krok 5. Test kvality žaluzií v obchodě
 • Krok 6. Montáž uzávěru

Po zavěšení žaluzií v kuchyni budete moci:

 • Zavěste okna, zakryjte kuchyň před očima třetích stran a zastíňte místnost přesně tak, jak chcete.

Pro ty, kteří plánují vyrobit okna v kuchyni s tímto druhem záclon, jsme udělali krok-za-krokem průvodce na výběr žaluzií, včetně způsobů, jak ověřit jejich kvalitu v obchodě a instalaci, a také shromáždili 45 žaluzií v moderních interiérů.

Obsah
 1. Krok 1. Horizontální nebo vertikální?
 2. Krok 2. Vyberte materiál
 3. Krok 3. Vyberte design a barvu záclon
 4. Krok 4. Zvolte velikost a způsob upevnění závěsů
 5. Krok 5. Otestujte kvalitu žaluzií v obchodě
 6. Krok 6. Montáž žaluzií

Krok 1. Horizontální nebo vertikální?

Za prvé, musíte se rozhodnout, které žaluzie potřebujete - horizontální a vertikální?

 • Horizontální žaluzie - jedná se o žaluzie s lamelami (záclony se záclonami), umístěné vodorovně. V souladu s tím mohou nejen blízko-otevřít, ale také jít dolů a stoupat nahoru a dolů. Horizontální žaluzie mají různé velikosti a mohou být vyrobeny z plastu, hliníku, dřeva nebo bambusu. Promluvme si o tom podrobnějio něco nižší.

Nevýhody: Bohužel, design horizontálních modelů je méně trvanlivý a pohodlnější v řízení než ve svislých závěsech - jejich tyče se často rozkládají, vrzají, "hlučně" ve větru atd.

Pros: v této kategorii mají žaluzie větší výběr z hlediska materiálů - od ekonomických plastových modelů až po masivní dřevo. Stejně jako všechny vodorovné čáry, lamely takových záclon vizuálně rozšiřují prostor. Kromě toho si můžete vybrat modely, které jsou instalovány přímo na okenním křídle. Pokud je vaše kuchyně navržena v klasickém nebo středomořském stylu, ve stylu eco, provence nebo země, pak budou horizontální závěsy velmi ekologicky zapadnout do jejího interiéru.

 • Vertikální žaluzie - to jsou záclony, lamely, které visí shora dolů. Vrchol lamel je připevněn k okapu a odspodu jsou spojeny řetězem. Vertikální žaluzie mohou být vyrobeny pouze z tkaniny nebo sklolaminátu. Mohou se otevírat zprava doleva, zleva doprava nebo z centra na obou stranách.

Pros: hlavní výhodou vertikálních záclon je, že jsou vyrobeny z tkaniny, a proto vypadají mnohem lépe z plastových nebo hliníkových modelů. Můžete si vybrat z různých vzorů a dekorových lamel, navíc je můžete nezávisle měnit podle nálady nebo potřeby. Jsou zde i multifunkční žaluzie, zdobené a sestavené v podobě oblouku nebo žebříku. O výběru designových žaluzií budeme hovořit o něco nižší, a zatímco si všimneme dalších důležitých výhod horizontálnímodely - to je jejich trvanlivost, praktičnost a trvanlivost. Takové žaluzie se nedeformují od větru, snadno se s nimi manipuluje, jsou téměř špinavé a nespalují.

Příjemné bonusy: vertikální lamely opticky zvednou stropy kuchyně a méně „hluku“ ve větru a při montáži. Další foto slider nabízí vertikální žaluzie v interiéru kuchyně a jídelny.

Krok 2. Vyberte materiál

Vodorovné lamely mohou být zpravidla vyrobeny z:

 • Plastové - plastové záclony jsou nejlehčí, nenáročné na péči, jsou levnější než jiné typy záclon, ale velmi rychle se rozbijí a nakonec se spálí nebo úplně deformují v důsledku přehřátí slunečního záření. Termín jejich služby je často pouze 1 sezóna. Navíc, plastové záclony mají mírně “kancelářský” vzhled, nicméně, moderní PVC žaluzie mohou napodobovat texturu a barvu stromu;

 • Hliník - pokud si vyberete žaluzie do kuchyně, věnujte pozornost tomuto oponu. Tak, hliníkové záclony stojí více než plast a textilie, jsou více "hlučné" a mnoho spolupracovníků s kancelářskými záclonami, ale jsou mnohem silnější, odolnější a snadněji se ošetří, vlhké - a ohnivzdorné, nespalují na slunci;

 • Stromy - nejdražší, ale také nejkrásnější verze žaluzií. Dřevěné lamely budou šetrné k životnímu prostředí, relativně trvanlivé, ale přesto ohnivzdorné a o něco náročnější v péči;

 • Bambus - Bambusové žaluzie jsou snadněji ošetřovatelné a praktické než dřevo. Dobře vypadající a rozptýlené světlo, jsou levnější, ale postupem času, trochu táhnout pod vlastní váhou.

A zde jsou některé materiály, ze kterých si můžete vybrat horizontální žaluzie:

 • Tkanina - to je vynikající verze žaluzií do kuchyně, protože jsou v první řadě krásné, a za druhé, praktické a trvanlivé díky svému designu a materiálu. Faktem je, že tkáňové lamely jsou ošetřeny speciální impregnací (akrylovou nebo polyvinylchloridovou), aby se zajistilo, že tkanina není pokryta prachem, neabsorbuje pachy, tuky a znečištění domácností, nehoří na slunci a nebyla silnější. Látkové žaluzie jsou snadno vymazatelné, méně "hlučné" ve větru, pokud je to žádoucí, lamelu lze měnit nezávisle a dokonce nastavit výšku. Konstrukce záclonových tkanin je nekonečná - mohou být se vzorem, vzorem, fotografickým tiskem, mají jinou strukturu, barvu a dekor. Moderní látkové žaluzie mohou být univerzální, skládají se po žebříku nebo oblouku.

 • Sklolaminát (sklolaminát) je alternativou k látkovým roletám a je také vhodný do kuchyně. Z hlediska požární bezpečnosti se jedná o ještě lepší tkaniny, protože sklolaminát v ohni nehorí, ale protože by byl pečený, nezanechával současně žádné škodlivé látky a kouř, protože je zcelaekologický materiál, který na rozdíl od tkaných lamel není ošetřen impregnacemi. Další funkce - čistit je pouze suchým způsobem.
 • Multifunkční žaluzie jsou víceúrovňové vertikální závěsy z tkaných a dekorativních plastových lamel v horní části, které vypadají jako oblouk, závěs nebo lambrequin. Spodní část lamel z více závěsů může být vyrobena z tkanin jakéhokoliv druhu.

Mějte však na paměti, že látkové žaluzie (bez impregnace) lze čistit pouze suchým způsobem a komplexní znečištění nejlépe zajišťují čistírny. Proto jsou takové žaluzie vhodnější pro jídelny a obývací pokoje. Z pohledu interiérového designu na jedné straně je to skvělá volba, protože můžete vytvořit kombinaci, která je vhodná pro váš interiér. Na druhou stranu příliš složitý design multifunkčních záclon může prostor přetížit a rychle se nudit.

Pokud jde o volbu římsy, vše je jednoduché:

 • Vyberte si nejlepší římsy z hliníku, ne plastové.

Krok 3. Vyberte design a barvu záclon

K výběru konstrukce závěsu je třeba přistoupit z barevného schématu interiéru. Mějte však na paměti, že design oken v interiéru kuchyně může hrát roli:

 • Akcenty - pak záclony jsou vybrány v kontrastních nebo jasných barvách, mohou mít obrázek, fotografii, zajímavou texturu a různé úrovně. Nejčastěji je tato možnost platná pouze tehdy, když je celý interiér kuchyně omezen, v jiných případech -Takové soběstačné záclony by měly být vybrány opatrně.

 • Váhy nebo neutrální prvky situace - v tomto případě jsou záclony vybírány v základní bílé, smetanové, šedé, béžové barvě nebo v tónu kuchyňských stěn.

Můžete si vybrat záclony v barvách jídel, dekorů a kuchyňských textilií - ubrusy, čalounění nábytku, polštáře na židlích, ubrousky atd., Jak je uvedeno na obrázku níže.

A samozřejmě musíte vzít v úvahu styl kuchyňského interiéru. Takže v kuchyni ve stylu klasiky, země nebo provence budou vhodné horizontální dřevěné nebo hliníkové žaluzie, připomínající mřížové okenní žaluzie.

Na níže uvedené fotografii je příklad, jak můžete v klasickém interiéru porazit vertikální žaluzie.

A v moderních interiérech ve stylu minimalismu, hi-tech, modernismu a dalších. budou relevantní pro všechny žaluzie.

Pokud se vám zdá, že žaluzie jsou příliš nudné a kruté, můžete je kombinovat s obyčejnými závěsy, lambrequiny, závěsy, jak je znázorněno na fotografii.

Krok 4. Zvolte velikost a způsob upevnění závěsů

Před odchodem do obchodu nebo před objednáním žaluzií musíte provést měření oken, abyste pochopili, jaké velikosti by měly být budoucí záclony. Velikost žaluzií, a tím i jejich cena závisí na tom, jak je chcete nainstalovat:

 • Na zdi;
 • Na stropě;
 • V otvoru okna.

V prvních dvou případech je to jednoduché - změříme rozměry okna, pokud je standardní, pak budete pravděpodobně moci zakoupit standardní žaluzie v obchodě. Standardní velikosti jsou 1,60 cm nebo 1,80 cm na délku (lze nastavit) a na šířku 100, 110, 120, 130 a 140 cm.

 • Šířka okna by měla být 10 cm, přednostně o 20 cm menší než šířka žaluzií.
 • U nestandardních oken, například velmi malých, panoramatických nebo velmi vysokých, musí být žaluzie objednány ve specializovaných prodejnách.
 • Výška žaluzie by měla být taková, aby jejich spodní okraj v rozříznutém tvaru zaostával za podlahou nebo parapetem na 2 sm.

Pokud chcete nainstalovat žaluzie do kuchyně ve výklenku okna, jak je znázorněno na obrázku výše, pak vyhledejte okenice o šířce 1-2 cm menší než je otevírání okna.

Ale tady je video, jak můžete pomocí vlastních rukou změnit výšku rolet:

 • Pokud jde o velikost samotné lamely, jejich šířka je standardní: ve svislé poloze je 8, 9 nebo 12,7 cm a ve vodorovném - 16, 25 nebo 50 mm.

Krok 5. Otestujte kvalitu rolet v obchodě

Máte-li v úmyslu koupit nevidomé do kuchyně v obchodě, budete mít možnost zkontrolovat kvalitu vitrín:

 • Nejprve se pokuste rychle a rychle rozebrat záclony 10-15krát. Pokud mechanismus nedává vrzání a křupavost, otevírá se hladce a lamely po celou dobu testu nejsou nikdy převráceny, pak je to vynikající žaluzie. Dále můžete pokračovat v testování - utratitna horizontální modely (v narovnaném, ale uzavřeném stavu) s rukojetí zdola nahoru - kvalitativně shromážděné lamely se nebudou otáčet a zastavovat. V opačném případě budou žaluzie v uzavřené formě projít světlem a špatně zavřené;
 • Lze také kontrolovat horizontální látkové žaluzie: pokuste se je rychle otevřít - zavřít 10-15krát, otočit lamely v různých směrech - pokud se mechanismus začne vzpříčit a lamely se nesklápí, je lepší tyto závěsy odmítnout. Vysoce kvalitní mechanismus rolet bude fungovat hladce, bez zrnitosti a lamely budou shromažďovány rovnoměrně a synchronně.

Mimochodem, mějte na paměti, že dobré rolety lze nalézt u domácích výrobců za nízkou cenu a špatné lze nalézt v drahých evropských značkách, jejichž cena navíc v roce 2015 vzrostla.

Krok 6. Instalace žaluzií

Instalace žaluzií vlastníma rukama je tématem pro jediný materiál, i když není těžké je opravit. Na dalším videu můžete jasně vidět, jak nainstalovat horizontální žaluzie přímo na okno. Přečtěte si podrobné pokyny v našem materiálu: Instalace clony na 1 hodinu - podrobné pokyny pro všechny typy záclon.