Žaluzie na oknech - kreativní výzdoba interiéru moderního bytu

Jalousie se objevila v našich apartmánech nedávno, ale již se podařilo získat velkou popularitu mezi Rusy. Spolu s rostoucím zájmem obyvatelstva v tomto typu okenních závěsů vzrostla jejich rozmanitost a funkčnost.

Žaluzie v interiéru bytu

Obsah
 1. Jaké jsou žaluzie, které je lepší zvolit okna?
 2. Látkové žaluzie
 3. Plastové žaluzie
 4. Žaluzie dřevěné
 5. \ t
 6. Kovová žaluzie

Jaké jsou žaluzie, které je lepší zvolit okna?

Moderní žaluzie na oknech jsou:

 • rohlíky;
 • horizontální;
 • Vertikální;
 • Ochranné (rolety), které jsou lepší než všechny opony chrání byt před zajímavými očima, jasným slunečním svitem a zdobí interiér, takže je modernější a útulnější.

Typy žaluzií na oknech

Kromě konstrukce jsou lamely (lamely) vyrobeny z plastu, dřeva, kovu a tkaniny.

Látkové žaluzie

Nejoblíbenější v Rusku jsou látkové žaluzie z polyesteru - trvanlivý materiál, jeho barvy na slunci nevyhoří a snadno se čistí. Lamely se podobají záclony, mohou být různé hustoty, mají obrovskou škálu barev a textur, což vám umožní vyzvednout a organicky vstoupit do designu prakticky v každém interiéru.

Často najdete takové žaluzie z přírodních materiálů, jako je bavlna. Je pravda, že vyžadují jemné zacházení a pečlivou péči. Pro časté čištěnítkáňové lamely mohou ztratit barvu, tkanina může sedět a měnit tvar.

Žaluzie z látkové látky

\ t

Nejlevnější jsou žaluzie vyráběné v Číně a Rusku. Vzhledem k kvalitě materiálů, nejsou žádné zvláštní rozdíly, vše je určeno technologií výroby. Čím hustší lamelová tkanina, tím déle budou sloužit, ale jsou dražší.

Nemělo by se zapomínat, že žaluzie s tištěným vzorem netkaného materiálu jsou levnější, ale netrpí vlhkostí, rychle ztrácejí barvu a jsou velmi rozmazané. Nejodolnější a nejdražší variantou je tkaninové žaluzie žakárového tkaní. Kromě toho je barevná škála na lamelách vytvořena tkáním a po dlouhou dobu udržuje barvu.

Nejpraktičtější jsou látkové žaluzie ze skleněných vláken. Jsou silné, nevyžadují úpravu odprášením, antistatickou impregnací nebo skladováním.

Žaluzie plastové

Plastové žaluzie horizontální

\ t

Nízká cena - ne jediná výhoda plastových rolet:

 • budou vždy ve tvaru,
 • nebojí se vlhkosti,
 • lamely se snadno omyjí,
 • neshromažďují statickou elektřinu, například jako látkové záclony.

Životnost plastových rolet v mnoha ohledech závisí na kvalitě materiálu. Levný plast, silně zahřívaný na přímém slunečním světle, může změnit barvu a žloutek.

Plastové žaluzie dobré kvality jsou drahé, ale jsou praktičtější. Často je lze vidět v kancelářích av nichkoupit apartmány pro ubytování na balkóně nebo lodžii, kuchyni, zřídka v obývacím pokoji.

Žaluzie dřevěné

\ t

Žaluzie dřevěné

\ t

Dřevěné žaluzie jsou nejbezpečnější a nejšetrnější k životnímu prostředí. Jsou vyrobeny z přírodního, přírodního materiálu, slouží dlouhodobě, vytrvale a nenáročně v péči.

Jako materiál pro výrobu dřevěných lamel se používá kukuřičné nebo kanadské vápno. Jak samotný materiál, tak proces zpracování a zhotovení konstrukce jsou poměrně drahé, proto si člověk nemůže dovolit dřevěné žaluzie.

Kovové žaluzie

\ t

Hliníkové žaluzie

\ t

Žaluzie s kovovými (často hliníkovými) lamelami nespalují na slunci, nebojí se vlhkosti a jiných vlivů prostředí. Mají nerezový nátěr odolný proti teplu a nikdy neztrácejí svůj tvar.

Používejte kovové žaluzie v průmyslových prostorách a kancelářích, v domech a bytech - v nebytových prostorách, jako je kuchyně nebo lodžie. Jsou pohodlné, se správným výběrem požadované barvy, bez problémů, zapadají do interiéru. Jediná nevýhoda je, že produkují hluk v nejmenším rozsahu.

Existují i ​​jiné typy žaluzií, jejichž volba je prakticky neomezená. Mohou být kudrnaté, multifaktorové nebo zdobené tylem, mají dálkové ovládání a elegantní závěs. Přiblížení se k jejich volbě je však nutné s plnou seriózností a zvážením všech výhod a nevýhod.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Jalousie