Zapalovací svíčky pro gob

Majitelé automobilů stále více překládají svá auta do plynu. To je způsobeno tím, že všechny obvyklé benzíny jsou stále dražší. Plyn je v průměru levnější než benzín asi o 30-40%. V závislosti na provozních podmínkách a množství spotřebovaného paliva se instalace HBO vyplatí po dobu 6 měsíců až několika let. Kromě montáže válce, převodovky, táhel, trysek a dalšího vybavení v autě je však nutné připravit motor sám na nové palivo, především je správné si vybrat plynové náhradní díly na auto s HBO.

Zdá se, že taková jednoduchá součást zapalovacího systému by neměla mít zvláštní dopad na práci a vytvářet problémy. Naopak, vytahování správných zapalovacích svíček pro HBO je velmi důležité jak pro spotřebu paliva, tak pro kvalitu jízdy jako celku. Nejprve budeme hovořit o tom, které zapalovací svíčky jsou pro HBO 4. generace lepší, a pak vysvětlit jejich odlišnosti od obyčejných.

Obsah
 1. Jaké svíčky pro HBO koupit?
 2. Co odlišuje plyn pro plyn od benzínu?
 3. Montáž svíček
 4. Výsledky

Jaké svíčky pro HBO koupit?

Podívejme se, jaké plynové svíčky jsou populární. Šetření se zúčastnilo průzkumu, cena nejdražší se liší od většiny rozpočtu, více než desetkrát, a jsou seřazeny v sestupném pořadí. Uvádí se přibližná cena soupravy pro čtyřválcový motor.

 • NGK Line Laser 2 je v tomto přehledu nejdražším vzorkem s iridiovou elektrodou a platinovým povrchemna boční elektrodě. Pracují velmi dobře, trvanlivě. Jiskry jsou stabilní, bez ohledu na rychlost. Jejich cena, asi 4000 rublů, je způsobena jak použitím drahých kovů, tak popularitou značky. S nimi je znatelný, asi 5-8%, šetří palivo a zvyšuje kapacitu - až 2% na plyn. Pracují také dobře na benzínu.
 • Denso IW20 je japonský výrobek, jehož rysem je velmi tenká centrální elektroda, asi 0,4 mm, proti 2,5 mm u konkurentů. Tenká elektroda poskytuje vysoce kvalitní a výkonnou jiskru, která dokonale osvětluje jak benzín tak plyn. Žáruvzdorná elektroda poskytuje vynikající zdroj, cenovka 2500 rublů, i když téměř dvakrát méně než předchozí, ale rozpočet nebude jmenovat.
 • Systém Bosch WR7DP je poměrně neobvyklý. Mimochodem, Bosch, který vyrábí populární zapalovací systémy, učinil neobvyklý pohyb, který chrání elektrodu před kontaminací. Centrální elektroda je maximálně vypuštěna do izolátoru, který poskytuje určitý druh ochrany proti usazeninám. Výkon a náklady jsou poněkud horší než u dražších konkurentů, ale WR7DP je vhodný pro benzínové a plynové zapalovací svíčky. Cena je již příjemnější pro spotřebitele - 1000 rub., S dobrou kvalitou.
 • Brisk LR15YS Polské svíčky pro HBO, určené pro plynové motory, centrální elektroda je tenčí než benzín, ale silnější než Iridian, kromě toho je potažena stříbrem. Kvalita průměrné pozice je mezi benzínem a prvními třemi body našeho přezkumu. Cena je velmi příjemná - 500 rublů. pro soupravu.
 • Beru 14R-7DU nemá značky od výrobce, že tyto svíčky jsou podplyn je propan a benzín, ale docela dobře funguje na plynu. V jiné kvalitě na úrovni Brisk, stejně jako cena - 400 rublů.
 • Plazmo pro Super GAZ - nejlevnější varianta pro plyn vyráběný na Ukrajině, neexistují žádné zvláštní rozdíly oproti předchozí verzi v práci. Kvalita jejich ceny (250 rublů) je velmi krásná, soudě podle hodnocení majitelů automobilů, mohou vydržet dlouhodobé vykořisťování (přibližně 100 000 km) a cena jim umožňuje častější výměnu.
 • Co odlišuje plyn pro plyn od benzínu?

  Teplota vznícení benzínu při atmosférickém tlaku je přibližně + 470-530 stupňů Celsia a v plynu 510-580 to znamená, že plynový motor je ohříván silněji, navíc plynná palivová směs hoří déle, způsobuje zvýšený tlak. topení a výfukový systém. Svíčky při práci na plynu jsou také náchylné k vysokému zahřívání.

  Klenuté číslo je charakteristika, která popisuje, jak moc svíčka dodává teplo hlavě motoru. Podle počtu číslic:

  • studené (hodiny 20+);
  • průměr (kap. 14-19);
  • horké (místnost 11-14).

  Vysoký počet zapalovacích svíček pro HBO by měl být chladnější (více) než pro benzín.

  Mezera mezi elektrodami je velmi důležitá: s příliš velkou velikostí bude na zapalovací cívku umístěn příliš velký tlak. Potřebujete více napětí pro poruchu jiskry. Na velmi malé - jiskra bude slabá. Směs plyn-vzduch má větší elektrický odpor než směs benzínu a vzduchu. Pro odstranění tohoto rozdílu je zmenšena mezera mezi bočním a centrálnímelektroda Odstup svíček na HBO je cca 0,8 mm.

  Pokud budete jezdit na benzínových svorkách na HBO, budou tvořeny uhlíkovými a zbytečnými usazeninami, jejich přehřátí povede k předčasnému selhání nebo zpevnění zánětu. Kromě toho bude teplo silnější na válci a ve výfukovém systému. Je lepší jet na plyn, s benzínem jako palivo, ale naopak.

  Instalace svíček

  \ t

  Aby bylo možné instalovat svíčky pro HBO 4. generace nebo jiné, potřebujete klíč na svíčky, v některých provedeních motoru je možné to udělat s ozubeným nebo rýhovaným. K tomu odstraňte víčka vysokonapěťovými vodiči a odšroubujte staré, proti směru hodinových ručiček.

  Pokud špatně otočíte nové svíčky do hlavy bloku válců - budou se silněji zahřívat, jejichž důsledky jsou popsány výše. Pokud přetáhnete - poškodíte keramický izolátor, může a bude fungovat, ale nelze očekávat stabilitu.

  Důležité: Pro správné utažení použijte hrot: rukou je dotáhněte, pak otočte klíčem o čtvrt otáčky. Pokud znovu instalujete svíčky - třetinu obratu, a pokud je těsnicí plocha kuželová - o 15%.

  Výsledky

  Nesnažte se šetřit kvalitní svíčky pro HBO, zlepší váš motor a šetří palivo. Na takových svíčkách motor produkuje méně emisí do atmosféry, to znamená, že se stává ekologičtějším.