Zařízení polosuchých podlahových potěrů: tajemství správné technologie + algoritmus prací

Zařízení polosuché podlahové potěry: tajemství správné technologie + algoritmus práce

Polosuchá technologie vytváření potěru je založena na zásadách a pravidlech dobře známého lití podlahové cementové malty nebo betonu. Analogicky se používá pro vyrovnání základny ponoru, slouží jako základová deska nebo pro průmyslové broušení podlahy. Směs prošla změnou, která vedla k modernizaci technologických principů plnění. Pojďme se podívat a rozložit to úhledně na policích, než se provádí relativně nová metodika, jako polosuché lešení, protože přitahuje stavitele a velitele městských a příměstských nemovitostí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Rozdíly kořenů v polosuchém vyrovnávacím systému
 3. Výhody polosuchých variant vyrovnání
 4. Je třeba věnovat pozornost nevýhodám
 5. Optimální tloušťka a výztuž
 6. Algoritmus zařízení pro polosuché vazby
 7. Tajemství přípravy polosuché směsi
 8. Podrobný průvodce nezávislými stavebníky

Obsah

 • Domorodé rozdíly v polosuchotě systému vyrovnání
 • \ t
  • Výhody možnosti poloosení za sucha
  • \ t
  • Je třeba věnovat pozornost nevýhodám
  • .
  • Optimální tloušťka a výztuž
 • Algoritmus polosuchého spojovacího zařízení
 • \ t
  • Tajemství přípravy polosuché směsi
  • \ t
  • Podrobný průvodce nezávislými staviteli

  Domácí rozdíly v polosuchém stavuschémata vyrovnání

  Termín "polosuchý" se získá snížením množství vody použité při přípravě roztoku. Při míchání je zapotřebí pouze minima této tekutiny, která je potřebná pro hydrataci molekul cementu, to znamená přilákání do tvorby silných krystalických vazeb.

  Výhody polosuchých variant vyrovnání

  Poté, co se rozdělí s obsahem vlhkosti směsi, změní se v důsledku vytvrzování na cementový kámen, "usnadněný", a to jak podle kritérií původní hmotnosti, tak složitosti pokládky. A zároveň získal řadu významných výhod, jako například:

  • zvýšená hustota, přímo úměrná síle budoucího stavebního prvku nebo stavebního objektu. T. k. Voda se používá přesně tolik, kolik je ve směsi připravené ke kontaktu s molekulami cementu, není zde žádné tradiční odpařování nevázané vlhkosti. Nebudou tedy žádné další dutiny, malé dutiny, póry. Méně času - vyšší hustota - silnější výsledek;
  • nepřítomnost smrštění, která přímo souvisí s redukcí, ztrácí čas;
  • Optimalizovaná rychlost zrání spoje v důsledku odstranění dlouhého odpařovacího procesu;
  • pokud jde o "čisté" pracovní podmínky bez lepivé nečistoty a vlhkosti;
  • vlhkost, nezakazuje provádění souvisejících dokončovacích operací uvnitř.

  Je důležité, aby se starými metodami lití cementových podlah vlhkost často způsobovala poškození vztyčených konstrukcí,speciálně instalované před vyplněním dřevěných okenních rámů a dveřních boxů. Nedoporučujeme také skladování stavebních materiálů v přilehlých prostorách. S polosuchou variantou tyto problémy nezmizely.

  K vyčištění vyrovnávací vrstvy začněte ihned po vytažení pravidla. Je možné se pohybovat po uspořádaném polosuchém šroubu za pouhých 12 hodin. Aby bylo možné zpracovat jsme vybavit pokoje, pokud práce není spojena s pokládkou povrch, musíte počkat jen den. Je možné začít konečnou úpravu podlahy mnohem dříve, než u zastaralých schémat.

  Zahájení závěrečných prací na podlahovém zařízení závisí na kvalitativních vlastnostech podlahové krytiny:

  • před položením "lhostejný" na přebytečnou vlhkost keramických obkladů a dlažeb můžete pokračovat za pár dní;
  • pokládání linolea může být zahájeno bezpečně za týden;
  • se zařízením laminátových podlah a pokládka parketové desky bude muset čekat vzhledem k technologickým požadavkům společným pro všechny cemento-písčité potěry, 28 dní. Lépe déle, nejlépe 40-43 dní.

  Pozor! Uvědomte si, že uvedení jakéhokoliv dokončovacího nátěru může začít za dva dny. Polosuchý typ vazebné vlhkosti během měsíce, který bude vyčnívat, však bude stále ve sníženém objemu.

  Je třeba věnovat pozornost nevýhodám

  .

  Existuje spousta plusy, které nepochybně přetáhnou šálek závaží, který my mentálně stanovíme nevýhody potěru z polosuché podlahy. Nicméně, nevýhodyje, a zapomenout na ně umělcům není z ruky. Seznam negativních aspektů je:

  • je již napsáno v plus-density, přes kterou je směs horší, někdy vytváří zaoblené tvary v zónách kombinace stěn a podlah, tvrdohlavě nechce zaplnit rohy nezávisle;
  • nespecializovanost stavby vlastní ruky při stavbě velkých ploch, např. Více než 75 m2;
  • omezení dolní hranice tloušťky vrstvy - nejméně 30 mm na výšku, optimální tloušťka 40-50 mm.

  S první ne příliš atraktivní kvalitou se snaží obohatit směs o změkčovadla, která by měla být zavedena podle doporučení jejich výrobce. Se složitostí v oblasti rohových kombinací se vyrovnejte nejjednodušším způsobem: tramvajové vyrovnání hmoty po obvodu ihned po jeho umístění na správné místo. Vydržet druhý negativní argument je k ničemu - je lepší najmout brigádu s pneumatickým agregátem, tak levnější a rychlejší. Poslední nevýhoda si zaslouží důkladnou studii, protože je to on, kdo určuje technologii zařízení spojek z polosuché směsi.

  Optimální tloušťka a výztuž

  T.K. vlhkost v nivelační hmotě je malá, tuhnutí probíhá rychlým tempem. S bezvýznamnou silou potěr schne a nemá čas skočit na zem. V důsledku toho je oddělena a bude "kousat" pod nohy na nohou. Vrstva silnější 5, max. 7 cm bude dostatečně těžká, protože každý cm tloušťky cementových podlahových lisů na 1m3 překrývá hmotnost 90-120 kg. Takže pokud potřebujete vytočit požadovanou výšku podlahy, nejprvenadace je pokryta jílditem nebo pour keramzitobetonom, pak se roztok polosuchý.

  Jakmile má potěr z polosuchého roztoku mít výkon 4-5 cm, pak se obvody zařízení záměrně určí. Jedná se o plovoucí podlahu, která není připevněna ke stěnám ani k základně. Z kalafunového základu je potěr oříznut vodotěsnou vrstvou. Od stěn jsou odděleny obvodovou pěnovou polystyrenovou páskou omezovač, zároveň zastavují průchod zvukových vln. Plovoucí systém zabraňuje vzniku napětí v sušení, které roztrhne monolit v případě uchopení vrstvy se stěnou. Odpojené napětí znamená, že nebudou žádné trhliny, pro které je vláknité vlákno dodatečně zavedeno do polosuchého lešení.

  Vlákna z vláken se rychle nahrazují z technologického schématu konvenční výztužnou mřížkou, protože:

  • je mnohem snazší přidat k jejich složení během odpalování, než strkat s dodáním předmětu a zařízení, které není příliš pohodlné a levné síťové zesílení;
  • tenká polypropylenová vlákna chaoticky uspořádaná v pevné hmotě spojují složky cementového kamene ve všech možných směrech;
  • vlákna zabraňují praskání, na rozdíl od odolné mřížky.

  Použití zesilovacích sítí není zakázáno, ale není příliš rozumné.

  Věnujte pozornost. Pro domácí řemeslníky, kteří chtějí aplikovat síťovou výztuž, je nutné postavit polosuchý typ lešení ve třech pracovně náročných stupních. Za prvé, podle všech pravidel, položte 2-3 cm základní vrstvy, pakzesílení sítě spojením jejích částí drátem, na konci 2 cm horní vrstvy vyrovnání.

  Algoritmus zařízení polosuchých vazeb

  \ t

  Stejně jako u předchozí dělostřelecké střelby nedochází k žádnému kvalitnímu útoku a váhy bez pečlivě provedeného tréninku neleží. Před zahájením výstavby polosuchých vazeb vlastníma rukama provedeme důkladnou diagnostiku podlahy. Zjistíme přerušení kladivového laminovaného cementového základu, nemilosrdně je odstraníme razníkem a vyplníme dutiny cementovou směsí. Promrháme výrazné vypukliny, rozdělíme a opravíme praskliny.

  Pozor! Cementový roztok musí nutně zpracovávat linie stěn a podlahy, i když nejsou pozorovány trhliny v oblasti jejich spojování.

  Na konci opravné akce odstraňte skvrny mastnoty, olejové barvy a důkladně vysajte vlhkou podlahu.

  Tajemství přípravy polosuché směsi

  \ t

  Je nutné skladovat s portlandským cementem doporučenou značku 400D20, nakoupit umytý říční nebo lomový písek a aditiva pro zlepšení rozmetací kapacity. Doporučuje se pronajmout míchačku na beton, ale v nepřítomnosti užitečného vybavení můžete použít velkou překližkovou desku s deskami naříznutými na deskách, smíchanou na základně základny.

  Požadavky na materiály pro řešení:

  • Ve sklizeném písku by měl být modul gravitace až 2,5. Omezte jemnozrnné inkluze v písku o 3%, neměly by být žádné náhodné pruhy rašeliny a zbytků rostlin. Doporučená přirozená vlhkost, ale tento parametr je extrémně vysokýJe tedy nestabilní přesné hodnoty množství vody v polosuché hmotě cementu a písku, kterou nikdo nedává předem. Bude třeba určit vše jako sappers na oko a dotek.
  • Nakupujeme cement v továrně neporušeném obalu s neuspokojivým datem vypršení platnosti. Při použití PC s doporučenou značkou bude výsledný roztok odpovídat značce 200M cementu. Pokud vezmeme počítače s označením 500Д20 ve stejném poměru, dostaneme značku cementové směsi 350M, která je vhodná pro provoz v oblastech s obtížnými podmínkami.
  • Odvod vody z nevyzkoušených nádrží, může být kontaminován technickým nebo biologickým odpadem. Jednoduchá instalace se vejde.

  Uprostřed připraveného překližkového plechu uspořádejte druh sopky, usínáte ve třech rýčech písku a čepel cementu na požadovaný objem. Smícháme "suché" složky, pak postupně nalijte vodu s vlákny, která byla do ní přidána. V souladu s technologií výroby směsi pro polosuchý podlahový potěr se přidává voda, aby se dosáhlo konzistence kaše - to znamená, že se lepí do jílu hlinitého písku, když se stlačuje vlhkost, která nevyniká, a spleť si ponechává tvar, který mu byl předán.

  Vzhledem k nestabilitě obsahu vlhkosti v písku je voda přidávána „do oka“, takže přehánění není vůbec obtížné. V případě odlučování vlhkosti z hrudky polosuchého roztoku je nutné přidávat suché složky v uvedených poměrech, ale ve snížených objemech. Polypropylenová vlákna se míchají v každém kbelíku s vodourovnoměrně rozložila masu připraveného personálu. Chcete-li usnout v jednom kbelíku bude potřebovat asi 80 gramů, už nedává smysl. Přesná spotřeba vláken na kubický metr směsi udává výrobce na obalu.

  Podrobný průvodce nezávislými staviteli

  Výroba polosuchého typu spojky mechanickým způsobem pomocí máčení a přivádění materiálu pneumatickým strojem se provádí okamžitě při plánované velikosti. Na rozdíl od mechanizovaného systému se "ruční" způsob zařízení pro polosuché potěry pro vyrovnání nebo zpracování podlahy provádí ve vrstvě: nejprve spodní část se slámou v roztoku, potom horní vrstva s tahem tahu a současným broušením. Nezbytná vyrovnávací hmota vlastností polosuchého roztoku začíná ztrácet asi 45-60 minut, takže psovod musí při stavbě potěru přemýšlet dopředu.

  Pozor! První řešení na perimetru, jak je doporučeno některým lidovým řemeslníkům, může být provedeno pouze tehdy, když je rovnací vrstva zcela nanesena na podlahu místnosti hodinu. Pokud uplyne více času, uložená směs se objeví ztvrdlý okraj, a proto je to naprosto zbytečný šev a způsob, jak proniknout chladem.

  Všichni jsme plánovali, směs byla připravena, pokračujeme:

  • položili na podlahu polyethylen, ruberoid nebo hydroizol tak, aby na konci vodotěsné pásy vytvořily určitý podnos s bočními stěnami o výšce 15 cm, pásky z role materiáluskládané s klapkou a upevněné páskou;
  • podél všech stěn nastavíme polypropylenovou izolační pásku na hranu, je možné ji samostatně rozřezat na pásy požadované velikosti Izolon, doporučená tloušťka pásky 0,8-1,0 cm, šířka 10 cm;
  • nad hydroizolací podle značek výšky potěru, předem označených na stěnách pomocí laserového zařízení nebo nejjednoduššího hladinoměru, uspořádáme z vrstev řešení "kolejnicové" majáky a na jejich hřebenových profilech ochlazujeme. Lineární majáky jsou nastaveny tak, že pracovní pravidlo může být založeno na dvou sousedních kolejnicích a mezi stěnou a řízením bylo 20-30 cm;
  • vyhoďte čepel rýče, nedosáhnete ke značce u majáků, okamžitě, bez zbytečného odkladu, vyhodíme další pomocníky;
  • na zhutněném povrchu naplňte vlhkost roztoku nad úroveň majáků, vyrovnejte potěr současným utěsněním;
  • vytvořený potěr je okamžitě vyleštěn;
  • denně v místnostech o ploše více než 12-15m2 podél stěn, kde jsme řezali deformační švy, hloubku jedné třetiny výšky vyrovnávací vrstvy, šířku asi 3 mm

  Výsledkem naší práce s polyethylenem je překrytí plechů, ponecháme týden, pokud jsou nezbytné podmínky pro normální vytvrzování vnějších podmínek v pořádku. V horku, potěr bude muset být navlhčený 5 dnů po zařízení, takže to přirozeně vyléčil, a ne "spin" a nepraskl.

  Dodržování pravidel skládání polosuché směsi poskytne nádhernýVýsledkem je, že znalost principů zařízení pomůže kontrolovat práci najaté brigády stavitelů. Nezávislí domácí mistři před vážným zacházením s majetkem mohou být předběžně vyškoleni k tomu, aby uspořádali stopy v zahradě, postavili pro ně majáky a bednění z hrací plochy. Cenné zkušenosti pomohou v další práci.