Zařízení pro krmení krav: instrukce

Kravský hnůj, je to kráva, je rozšířené hnojivo, obsahuje mnoho užitečných látek a dává rostlinám veškerý nutný soubor výživy. Posuďte sami, obsahuje dusík, fosfor, draslík, vápník, hořčík, bór, měď, zinek, kobalt. Půda s takovým hnojivem bude plodnější a rostliny budou zdravé a krásné. Pokud je suchý, v sudech a lahvích, držte kravský hnoje, když je tekutý; Můžete ji použít na jaře, před výsadbou a na podzim, kdy byla sklizeň dokončena. Hlavní věc, kterou je třeba dodržet, je připravit nejlepší hnojivo pro půdu v ​​zahradě.

Obsah
  1. Příprava infuze
  2. \ t
  3. Video "Vše o použití výkalů krav"
  4. Chov
  5. Použití
  6. Video „Příprava přírodní výživy“

Příprava infuze

\ t

Infuzi kravského hnoje lze snadno vařit, a pokud máte dost dlouho. Nákup kravského hnoje v pytlích může být v jakékoli krávě na jaře nebo na podzim, a použití čerstvé infuze může být tolik, kolik je zapotřebí k hnojení půdy. Nejlepší je připravit směs na jaře, před výsadbou a použít co nejdříve.

Hlaveň by měla být naplněna do třetiny hnisem, přidána voda do náplně, dobře promíchána. Roztok se nechá stát několik hodin a po zředění 1: 5 nebo 1:15 závisí na tom, kolik vlhkosti v zemi, bezprostředně před zavlažováním.Čerstvou infuzi lze ředit močovinou, přidávat minerální látky a močovinuorganické hnojivo pro získání více nasyceného roztoku.

Další způsob vaření: ananas smíchejte s vodou a nechte se potulovat po dobu 7-10 dní. Výsledný roztok se znovu zředí vodou 1: 2 nebo 1: 4 (v závislosti na obsahu vlhkosti v půdě). Pro mladé rostliny budou taková hnojiva potřebovat jeden kbelík, pro stromy bude potřeba trochu více - 2-3 kbelíky, s počtem 2 litrů na 1 čtvereček. m. Můžete také smíchat roztok ptačího trusu a výkaly krav. Směs se smíchá s vodou v množství částic hnoje ptáka a krávy, nechte se potulovat po dobu 3 dnů. Výsledná směs se nalije do jedné nádrže, znovu se zředí vodou. Nedostatek fosforu může mít nepříznivý vliv na vaše výsadby, takže můžete míchat gingivální liot, 50 g superfosfátu a před zředěním vodou 1: 2.

Použití směsi se podává denně, protože pak zmizí všechny nutriční vlastnosti. Proces fermentace - druh čištění a odstraňování plevelů, parazitů z finálních surovin.

Video "Vše o použití výkalů krav"

Informační video s ilustrativními příklady a tipy pro použití fekálních krav.

Chov

Krmení půdy kravským mlékem vyžaduje řádné šlechtění, aplikace hnojiv by měla být pečlivě prováděna. Infuze nebo humus poskytuje nezbytné živiny pro půdu, ale s přebytkem může vést k otravě dusičnany. Čerstvý kravský hnoj v pytlích je lepší koupit na jaře, ale projít zpracováním a odstraněním škůdců a plevelů.

Plemeno kravského hnoje: 1 kg suroviny bude potřebovat 5 litrů vody;výsledná směs by měla být důkladně promíchána, zakryta a ponechána po dobu 2 týdnů. Jednou denně je nutné směs promíchat, aby se získala homogenní hmota. O týden později se směs stane lehčí, na povrchu se objeví malé bubliny. Aplikace na takový roztok by měla být předředěna vodou. Čerstvé hnojivo se téměř nepoužívá vzhledem k tomu, že je bohaté na parazity a plevele, a hnůj je více používán jako hnojivo pro jakýkoli typ půdy. Pro krmení 1 čtvereční. m půdy budete muset použít 7-10 kg kravského hnoje.

Všechny užitečné prvky, které jsou do země vpraveny první krávou. Takový účinek na výsadbu dává zjevnou výhodu - velké sklizně na konci sezóny. Kolik vody je potřeba k aplikaci této směsi? Obvykle používáte poměr 1:10, ale pokud předředíte směs vodou, budete muset plemeno 1: 5.

Použití

Před zjišťováním metod použití krávy je nezbytné pochopit, jaké druhy krávy jsou přítomny. První je vrh. Tento typ krávy obsahuje tekuté a pevné výkaly smíšené se seno, slámou nebo rašelinou, které se používají jako podestýlka. V závislosti na tom, že materiál byl použit jako podestýlka, můžete určit nejúčinnějším použitím hnojiv.

Pokud vrh sloužil jako seno nebo sláma, humus bude bohatý na fosfor, draslík a hořčík. Používám tuto krávu k hnojení půdy na podzim, posklizeň. Rašelinová kráva obsahuje dusík amoniaku, který je rostlinami dobře absorbován. Je lepší použít ji na jaře.

Druhotný substrát, který nelze znovu plnit, obsahuje všechny nezbytné nutriční prvky. Například amoniakový dusík, který rostliny lépe než dusík absorbují z krávy. Poslední druh je epifýzový oddenek. Jedná se o tekutou formu hnoje, která se připravuje z krávy bez postřikovače. Lze jej použít pouze v opuštěném stavu a ve zředěné formě.

Často se můžete setkat s výrobní kravou, organickou směsí, která se těží průmyslovými metodami. Tento druh hnojiva se vyrábí v několika typech. Může se jednat o suchý obal (tato volba je vždy levná a snadno se přepravuje) nebo láhev tekutého hnojiva.

Stojí však za zmínku, že taková hnojiva musí být používána správně a nesmí být před výsadbou vložena do země, jinak hrozí velké riziko rozdrcení kořenů sazenic. Zřejmý plus - tovární zpracování zahrnuje odstranění patogenních mikroorganismů. Tovární kráva může být použita okamžitě, pokud připravíte roztok krávy. Toto řešení může živit sazenice již v procesu zrání, stejně jako celé období růstu až po sklizeň.

Video "Příprava přírodní výživy"

Zobrazit video s doporučeními pro zpracování krávy.