Zařízení pro teplou střechu domu

Při výstavbě domu otázka izolace střech, zařízení střecha je často do pozadí, a naprosto k ničemu! Kompetentní střešní zařízení je nejen ochranou proti dešti a sněhu, ale je také důležitou součástí energetické účinnosti vašeho domova. Jednoduše řečeno, zda je dům v zimě teplý a v létě chladný, záleží v mnoha ohledech na střeše. Zvažte některé aspekty vícevrstvého střešního zařízení, které potřebujete vědět, pokud se rozhodnete ohřívat střechu vlastníma rukama. Vzhledem k tomu, že vnější izolace se používá jen zřídka a hlavně ve vztahu k průmyslovým budovám, zvažte, jak je možné provést izolaci střechy domu zevnitř a vlastními rukama.

Obsah
 1. Obsah
 2. Izolace ploché střechy?
 3. Tepelná izolace, video?
 4. Izolace šikmé střechy?
 5. Izolace polyuretanovou pěnou?

Obsah

 • Izolace ploché střechy
 • Oteplování, video, video
 • Izolace šikmé střechy
 • Izolace polyuretanovou pěnou
 • \ t

Izolace ploché střechy?

Podlaha střechy soukromého domu, chaty, se skládá nejméně ze čtyř vrstev takto:

 • Vrstva parotěsné zábrany;
 • izolační vrstva;
 • izolační vrstva;
 • Vnější povlak.

Schéma izolace střechy

Parotěsná zábrana slouží k ochraně tepelné izolace před parou, která vzniká uvnitř domu v procesu lidského života, je to pár přímo z lidského těla, pára vznikající v lidském těle.proces vaření, koupel, toalety jsou všechny zdroje páry. Proniknutí do vrstvy tepelné izolace, tyto páry v zimě způsobují tvorbu námrazy, ledu, v létě - zvlhčení. To vše vede k prudkému snížení izolačních vlastností tepelného izolátoru a v konečném důsledku vede k jeho nevhodnosti. Tudíž, parotěsná zábrana, krok je naprosto nezbytný, zejména při umístění měkké střechy.
Jako vrstva parotěsné zábrany se zpravidla používá polyethylenový film, v některých případech ruberoid. Tloušťka fólie by měla být alespoň 30 mikronů. Pokud se rozhodnete vytvořit parní zábranu přístroje vlastníma rukama, je třeba mít na paměti, že film (ruberoid) by měl být kolmý, se šířkou překrytí nejméně 10 cm, film musí být zajištěn, držáky nebo hřebíky.
Ohřívač naskládaný nad parotěsnou zábranou. Umístění plochých střech jako ohřívače umožňuje použití sypkých materiálů, jako je hliník nebo struska. Je třeba poznamenat, že při izolaci hliníku, aby byly splněny stavební normy, by měla být tloušťka vrstvy ohřívače menší než 2 (dva!) Metry. Je jasné, že ohřívat střechu samotnou s expandovanou jílem, mírně řečeno, není rozumné. Ohřívač je lepší vytvořit dvojitou vrstvu, například nejprve pro laminování střechy pěnovým polystyrenem (plynem naplněná pěna) a vystavení jílu prášku. Požadovaná tloušťka izolační vrstvy bude v tomto případě 20-30 sm. Technologie pokládání pěnového plastu je jednoduchá a téměř každý je schopen dát pěnu vlastníma rukama, pokud je něco nejasné, můžete sledovat video.Kromě pěnové izolace lze použít pěnový polyuretan, často používanou minerální vlnu. Při zahřívání by se neměl provádět minivativní prášek z expandované hlíny. Tloušťka vrstvy izolace z minerální vlny je přibližně stejná jako u pěny. V případě umístění měkké střechy ploché střechy, zvážit významné zatížení sněhem, a přijmout vhodná opatření, aby sníh nedeformoval izolační vrstvu, což snižuje jeho izolační vlastnosti.

Tepelná izolace, video?


Je-li izolován sypkými materiály, například se stejnou expandovanou hlínou, musí být zařízení vrstvy větru odolné. Jako takový můžete použít ruberoid. Při umístění měkké střechy se stane vnějším nátěrem, v tomto případě by tloušťka vrstvy neměla být menší než 3 mm. Cena měkké střechy je minimální, ale nevýhody jsou zřejmé, potřeba pravidelných oprav a renovací vede ke skutečnosti, že výsledná cena, s ohledem na provozní náklady, se výrazně zvyšuje. Jako alternativa k měkké střeše se proto častěji používají materiály, jako jsou profilové plechy (tloušťka profilového plechu pro střechu nejméně 0,5 mm), kovová dlažba nebo ondulin. Zařízení měkké střechy je charakteristické především pro budovy s betonovými podlahami. Máte-li pochybnosti o tom, že střešní krytina může být provedena vlastníma rukama, můžete sledovat video tutoriál.

Izolace šikmé střechy?

Vše, co je uvedeno výše, může být opakováno s ohledem na izolaci šikmé střechy. Až na to, že se jednotka zahříváJe naprosto nepřijatelné, aby hliník a jiné volné tepelné izolátory byly naprosto nepřípustné. Střešní střechy by měly být izolovány pěnovým plastem, minerální vlnou, polyuretanovou pěnou a dalšími tepelnými izolátory, které nejsou náchylné k prokluzování, vzpěr a těsnění vlivem změkčení.
Střešní zařízení se nemusí provádět v pořadí, ve kterém jsou popsány výše. Častěji přicházejí v opačném pořadí. Například zpočátku je instalováno měkké střešní zařízení nebo je instalován tuhý vnější povlak a práce na izolaci jsou vyráběny zevnitř, v rámci dokončovacích prací. S tímto přístupem, nejoblíbenější izolace s pěnou a polyuretanovou pěnou. Můžete, samozřejmě, a desky z minerální vlny, ale to je více pracný proces, i když cena minerální vlny je o něco nižší než cena izolační pěny.

Izolace polyuretanovou pěnou?

Technologie izolace polyuretanovou pěnou je technologie pro nástřik tepelného izolátoru na nosných konstrukcích, je jednoduchá a cenově dostupná, a to i pro milovníky všeho, co dělají vlastníma rukama. Tloušťka postřikové vrstvy může být prakticky kdokoliv. Tato technologie je stejně snadno použitelná i v případě, že máte střechu s měkkou střechou a pokud je vaše střecha pokryta pevným materiálem. Abychom pochopili, jak izolovat střechu polyuretanovou pěnou, aniž byste zvali profesionály, a to, co se nazývá jejich vlastními rukama, stačí sledovat video.

V některých případech je izolace polyuretanovou pěnou mnohem lepší izolací pěnovým polystyrenem (pěna) nebo minerální vlnou.Uspořádání izolace podkrovní podlahy s pěnou je mimořádně nežádoucí, a to nejen z důvodu nebezpečí požáru, ale také proto, že při zahřátí pěna vylučuje jedovaté odpařování. Použití minerální vlny pro ohřívání strmé střechy není žádoucí, protože minerální vlna, uložená v čase, je zhutněna v základně a ztrácí své tepelně izolační vlastnosti.