Zastřešení a jeho zařízení

Obsah článku

 • Zastřešení - co to je?
 • Střešní gril
 • \ t
 • Pravidla pro pokládku mřížky
 • \ t

  První a nejdůležitější věc, kterou je třeba vědět o každém začínajícím staviteli, je to, co je mřížka .Samotná mříž je konstrukce, která se provádí pomocí materiálů, jako jsou dřevěné tyče, prkna, provazy atd.

  Jedná se o speciální nátěr, který sám o sobě je základem pro vázání materiálu, který pokrývá střechu. Také v některých případech se lešení používá k důkladnému posílení celé konstrukce střechy.

  ?

  Obsah
  1. Zastřešení - co to je?
  2. Zařízení střešní mřížky
  3. Pravidla pro zřízení sítě

  Pokud síla mřížky neodpovídá střešní krytině, může se v budoucnu pod její váhou vytvořit nepříjemný pokles. Aby bylo možné zkontrolovat kvalitu mřížky pod střechou, musíte dodržovat určité požadavky:

  • Struktura by se neměla ohýbat v okamžiku, kdy se osoba stane na jejím povrchu, a také pod hmotností materiálu, který bude zakrytý domem;
  • konstrukce by neměla mít žádné hrby, průhyby nebo vyčnívání z nehtů
  • štěrbiny v konstrukci by neměla být větší než 6 milimetrů, jinak všechny vaše práce na střeše nebude nic
  • podlahové desky musí být pokládány v šířkách 100 milimetrů nebo více, ale pouze po celé délce. Tak to jevyhnete se klábosení materiálu.

  Při stavbě domů se používá několik druhů lešení, může být buď pevné, nebo válcované.

  Pevná mřížka

  Poměrně často se používá pevná mřížka.

  S takovou střešní krytinou je obvykle nutné pokládat desku na krokvy a zároveň musí být rovnoběžná s kobylkou.

  Ale bude lepší, když si ty ty tyče postavíš na 500-100 milimetrů. Protože desky mají vlastnost chvění, zatímco oni mohou tvořit vydutí nebo konkávní podnos.

  Mřížka rozmístěná

  Používáte-li ojedinělý rošt, často se používá k výrobě ocelové střechy, nebo může jít o střechu z hlíny, dlaždice z cementu a písku atd.

  Nicméně, bez ohledu na to, jak robustní takový design, kde jsou místa spojů, je žádoucí vytvořit tuhou latu.Takže budete mnohem klidnější a jednodušší. To je velmi důležité vědět při stavbě střechy.

  ?

  \ t

  Aby se zařízení střídalo se střešními mřížkami, použijte speciální strom, který by neměl být nižší než druhý stupeň. V tomto případě by šířka stromu nebo obložení neměla překročit normu, ale ne více než 14 centimetrů.

  Pokud vložíte příliš velké nebo tlusté desky, způsobí jejich zaschnutí v suchém stavu a v důsledku toho poškození střešní krytiny.Kdyby na stromě bylo příliš mnoho pletenin, pak to můženepříznivě ovlivnit pevnost samotného materiálu.Vzhledem k tomu, že v létě mají desky stejné vlastnosti jako sušení, uzly, které byly v něm, vypadly, čímž porušují integritu designu.

  Mříže pro měkké střechy

  \ t

  Co je rošt pod měkkou střechou .Aby dlaždice, která je položena na střeše domu, trvala mnoho let, musíte se podívat na to, jaký materiál se používá pro mřížku.

  Strom by měl být alespoň odolný vůči vlhkosti a ošetřen speciálním antiseptikem.

  Pod policí pro měkkou střechu by měly být umístěny další desky, které zachovají celistvost celé konstrukce.Pro výrobu lišt je nejvhodnější použít materiál jako kalibrované desky.Vzhledem k tomu, že s použitím jiného materiálu, nebudete schopni dosáhnout rovnoměrného povrchu a mřížka bude nerovnoměrná nebo ve formě kroků.

  ?

  Pravidla pro zřízení sítě

  Má-li být vaše střecha měkká, musíte se řídit některými pokyny:

  • mříž musí být rozdělena do několika vrstev a zároveň tvořit pouze plochý povlak;
  • podlaha by neměla být s hrboly, jinak by se design jednoduše zhroutil v průběhu času;
  • neměly by být žádné ostré úhly a ohyby, protože mohou vytvářet nepohodlné ohyby a tření pro měkký materiál;
  • ideální šířka desky by neměla být větší než 140 milimetrů;

  Pokud se to všechno podaří, neuspějeteDokonalá bude pouze měkká střecha, ale i dřevěná střešní krytina.

  Kovová mřížka

  Všechna tato pravidla lze použít i při pokládání kovové střechy. To znamená, že kovová mřížka může být zcela odlišná, ale příliš se neliší od dřeva. Jediná věc je, že v tomto případě je design mnohem spolehlivější a slibnější. Při použití kovu je však třeba vzít v úvahu i některé nuance, které se mohou objevit v důsledku správného uspořádání. Například voda se může rozlit, což automaticky poškodí strukturu, a může se objevit také hniloba, pod velmi kovovou strukturou a dokonce i houby.

  Můžete tedy vyvodit některé závěry z obložení střešních krytin. Mřížka je užitečná věc a je velmi potřebná. Protože bez ní bychom nikdy nemohli stavět dům správně. Nikdy bychom nevěděli, jak to udělat a jaké parametry.

  Tyto informace budou užitečné pro osoby, které se chtějí naučit, jak si vybudovat vlastní domovy. Stavební firmy ve skutečnosti neradi mluví o svých tajemstvích, protože lidé potřebují vědět vše o tom, jak se to dělá. Takže lidé musí dát šanci vědět vše kolem sebe a ztělesnit sny ve skutečnosti.