Zastřešení z střešní krytiny: zařízení, pokládka, střešní krytina nalvayemy

Obsah článku

 • Střešní krytina: vlastnosti
 • Střešní krytinové zařízení
 • Přípravná fáze
 • \ t
 • Montáž střešní krytinové krytiny
 • měkká střešní ruberoid

  \ t

  Díky takovým vlastnostem, jako je levnost, snadná instalace a trvanlivost, je zastřešení střešní krytinou populární, pokud jde o zakrytí plochých vodorovných střech. K dnešnímu dni nabízí stavební trh Střešní střechu různých modifikací pro použití ve všech provozních podmínkách a režimech. Dnes budeme hovořit o typech střešní krytiny, jejích vlastnostech a pravidlech pro zastřešení.

  ?

  Obsah
  1. Střešní krytina: vlastnosti
  2. Střešní krytinové zařízení
  3. Přípravná fáze
  4. Montáž střešní krytinové krytiny
  5. Pokrytí

  Ruberoid - měkký vodotěsný materiál na bázi lepenky impregnované olejovým asfaltem s přísadami. Často se prodávají v rolích.

  Střešní materiál používejte nejen na ploché střechy, ale i na šikmé střechy. Slouží také jako ochranný materiál pro hydroizolaci základů, spodních nebo horních vrstev střechy. Vzhledem k tomu, že střešní krytina s ročním rokem neztrácí svou pozici na trhu střešních krytin, je obvyklé dělit střešní krytiny na 4 druhy:

  • 1. Jednoduchý roll ruberoid (parchamin). Aplikuje se lepenková základna impregnovaná asfaltemkrycí kompozice a impregnace. Při instalaci je nutné položit ruberoid ve 3 - 4 vrstvách, což mu poskytne spolehlivou službu po dobu nejméně 10 let. Práce můžete provádět ručně.
  • 2. Swarovski ruberoid (rubemast). Je to jednodušší dát na rozdíl od pergaminu, v jiném má stejné vlastnosti.
  • 3. V současné době se stále více používají střešní materiály, jejichž základem je sklolaminát nebo syntetická vlákna. Životnost je minimálně 12 let.
  • 4. Naplavyemyy "euroruberoid". Nová generace měkkých střešních krytin na bázi asfaltových polymerních materiálů, které nejsou prakticky hnijící. který umožňuje použít 2 až 3 vrstvy během instalace. Životnost je minimálně 25 let.

  Ruberoid prvních dvou generací je označen následujícími písmeny:

  • první "P" - což znamená ruberoid;
  • druhé písmeno označuje typ střešní krytiny - "Do" - povrch, "P" - vysílací, "E" - elastický;
  • třetí písmeno označuje typ rozstřikování - "K" - zrnitý, "M" - jemnozrnný, "C" - slučkový slídy, "P" - soubor;
  • Pokud je v označení písmeno „O“, znamená to jednostranné stříkání;
  • Další pomlčky a označení cyber, které ukazují hmotnost lepenky v gramech na metr čtvereční materiálu. Z toho vyplývá, že čím vyšší je čip, tím hustší ruberoid, který ovlivňuje jeho kvalitu, stabilitu a trvanlivost.

  Generace Ruberoid 3 a 4 nemají specifický Goast, protože existuje velké množství výrobců, kteří používají vlastní TU.

  Samostatně lze připomenout samověsný vzhled měkké střechy, která se vyrábí pod vlivempřímého slunečního světla. Tím je zajištěna rychlost instalace a úspora nákladů při pokládání. Pokud jde o cenovou kategorii, je to řádově dražší než její protějšky.

  Výběr ruberoidu vyplývá z jeho možností, ale aby splnil očekávání a sloužil dlouhou dobu, je nutné dodržovat správné fáze instalace.

  ?

  \ t

  Pokládka střešní krytiny začíná přípravou podkladu, vodorovné desky se otírají cementem, na povrchu se sklonem se vytvoří mřížka desek o tloušťce 25-30 mm

  .

  střešní krytina ze střešní krytiny

  \ t

  Pokud používáte měkkou střechu o délce 1 nebo 2 generace, doporučuje se izolovat parotěsnou zábranu. Dodává se ve dvou typech: barvení a štukování.

  Pro nátěry používejte studené a horké asfaltové tmely. Naneste tmel o tloušťce 2 mm, poté po vytvrzení stěrky položí vrstvu tepelné izolace s mezerou 5-6 mm pro kolejnice a vytvoří cementový spoj. Posledním krokem je základní nátěr, který se provádí v prvních hodinách po potěru.

  Proces střešní krytiny střešní krytiny je rozdělen do dvou fází: přípravné a základní.

  ?

  Přípravná fáze

  \ t

  Střešní ruberoid se odvalí a nechá se den na další narovnání. Sypání na povrchu se mechanicky čistí soláriem. Pro nedávné pokládání a lepení ruberoidu použijte tmel a základní nátěr, tmel může být horký i studený. Pro přípravu horkých tmelů se vychází v množství 8 kgbitumen na 1 kg plniva. Pro výplň použijte rašelinovou drť, azbest, piliny, křídu, azbest, předem prosévejte přes síto, pak usněte ve sklenici, přikryjte víkem a zapálte. Měla by být odstraněna homogenní hmota bez hrudek, syčení a pěny.

  Pro přípravu studeného tmelu, roztaveného asfaltu a poté dehydratace. Když se ochladí na přibližně 70 stupňů, zředí se rozpouštědlem, petrolejem nebo motorovou naftou.

  Střešní krytina se používá na střechách s úhlem nejvýše 25%. Čím více horizontální je svah, tím lépe se přidávají vrstvy střešní krytiny, které zajistí dlouhou servisní střešní krytinu.

  ?

  \ t

  Ruberoidní prádlo je přilepeno k chlopni (70-200 mm). Věnujte pozornost skutečnosti, že čím větší je sklon střechy, tím více se chvěje.

  Krytiny

  střešní krytina začíná od spodních míst: římsy, hradby, odtoky. Nejprve položte spodní vrstvu, zkontrolujte ji na nadýmání a praskliny, pak druhou, třetí a v případě potřeby čtvrtou.

  pokládka střešní techniky

  \ t

  Pro větší pohodlí se válec nosí na nápravě, nádrž je naplněna tmelem, který je nanesen na potěr, a nahoře válec navíjejte a vyrovnávejte. Pro vrchní prášek použijte kamennou strouhanku, předmazání povrchu tmelem. Pro dobré přistání kamenné strouhanky projít válečkem.

  Moderní materiály používají odlišný přístup. Používají plynový hořák. Materiálstoh na asfaltové bázi a spodní část střešní krytiny se ohřívá ohněm. Obě vrstvy jsou roztaveny, což jim poskytuje dobré kouzlo.

  Při montáži střešních krytin je nejspolehlivější odborník, ale pokud se rozhodnete vzít na sebe hydroizolaci střechy, je třeba pečlivě sledovat fáze přípravy a montáže měkké střešní krytiny, což vám poskytne kvalitu a trvanlivost výsledku.