Závěs pod vanou s vlastními rukama - podívejte se, vyberte, koupit

Každý majitel, který se stará o svůj domov, včetně koupelny, chce chránit nábytek a podlahu místnosti před mouchy a sprejem. Naštěstí trh může nabídnout širokou škálu řešení tohoto úkolu. Samozřejmě, že se nedá dělat bez alternativy - samonosná žaluzie pro koupel.

Článek může poskytnout radu a říct o nejvhodnějších možnostech, které nabízejí výrobci, stejně jako sortiment a jak se správně rozhodnout.

Obsah
 1. Využití opony
 2. Jak si vybrat materiál?
 3. Jaké jsou přílohy?

Použití záclonové vany

Samozřejmě vědí, že koupelna je jednou z těch místností, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Samozřejmě to neznamená, že by se to mohlo proměnit v bažinu.

Důvody pro omezení distribuce vody v samotné lázni:

 • Podlaha zůstane suchá. Nejedná se pouze o sexuální pokrytí, ale také o ochranu před výskytem kaluží, což může vést k nehodě. Kromě toho, vstávání nohou po úpravě vody na mokré podlaze je mimořádně nepříjemný pocit, kterému se lze vyhnout.
 • Bezpečnost každého elektrického spotřebiče, jakož i všech míst, kde mohou být připojeny. To je další způsob, jak nejen zachovat majetek, ale také bezpečnost.
 • Příslušenství, která jsou zcela chráněna před vlhkostí, stejně jako celé ošetření koupelny, která také není vždy vodotěsná, zůstane nedotčena.bezpečnost.
 • Sprchové kouty a záclony do koupelen, které se skládají z tuhých panelů, jako jsou plasty nebo sklo, jsou však stále populárnější.

  Navzdory tomu, v módě, demokratické a rozšířené měkké záclony, které jsou tradiční, vytvořené z materiálů, které nenechávají vlhkost zůstat. Nejčastěji se jedná o:

  • Textilie (bavlněné nebo lněné tkaniny, pro které byly použity syntetické příze). Mají vodoodpudivý účinek díky vysoce kvalitní impregnaci.
  • Vinyl.
  • Polyester.
  • Polyethylen.

  Samozřejmě, že všechny druhy měkkých záclon žijí mnohem méně, stejně jako ne tak silní jako stacionární bratři.

  V závěsu pod vanou jsou nepochybné plusy, vyrobené z měkkých materiálů:

  Schopnost vytvořit neuvěřitelnou atmosféru chuti a stylu díky použití určitého počtu obrazovek jednoho druhu.

  Zvláštností je, že mohou být vytvořeny nezávisle nebo uspořádány vlastním projektem.

  Není nic jednoduššího, než provést postup výměny závěsu. Je to jednoduché a levné.

  Možnosti výběru textur, kreseb a barev, které budou dokonalým doplňkem k individuálnímu ošetření koupelny.

  Nízké náklady.

  Na základě skutečnosti, že se vzácně vyskytují případy, kdy opona slouží více než 2-3 roky, je možné předem vzít několik sad záclon, zejména pokud v blízké budoucnosti nejsou plánovány žádné opravy. Zvláště proto, že se provádí mnohem méně často.

  Záclony, zakoupené na skladě, \ tse může stát skvělým materiálem pro zpracování dalších předmětů, které dokonale zapadnou do interiéru místnosti, mohou to být okna, police, ložní prádlo a další.

  Jak si vybrat materiál?

  Je nutné začít s obecným stylem koupelny, aby byla textura kombinována s jinými předměty a doplňky.

  Umístění a tvar lázně, jakož i způsoby, jakými může být upevnění provedeno. Existují dvě nejčastější situace: první možností je důraz na obou koncích stěn. Samozřejmě, toto uspořádání "koupelí ve výklenku" samo o sobě dává odpověď na otázku, jak bude opona zajištěna. Klasická a pohodlná možnost, problém ztrácí svůj význam.

  Jak se má v případě, že lázeň je zakřivená nebo hranatá? Vše je mnohem zajímavější. K dispozici jsou dvě možnosti: použití horního zavěšení, použití zakřivených okapů nebo závěs z lehkého materiálu. Jedním z hlavních kritérií je samozřejmě dostatečná pružnost, která je nutná pro opakování římsy. Důležité a další ukazatele:

 • Odolnost proti vlhkosti. Samozřejmě, že je to velmi důležité a zřejmě hlavní kritérium pro výběr opony, protože nejen forma, ale materiál je zodpovědný za nedostatek vlhkosti na okolním objektu a podlaze. Nejmenší popularita a kvalita je textil. Čas plyne a impregnace se vymyje a tkanina začne prosakovat, což vede k postupné propustnosti.
 • Mechanická pevnost. Nejmenší má polyester a nejvyšší číslo jePVC modely. Pokud jde o vinyl, tento materiál bude vynikající ochranu, ale pokud přímé sluneční světlo pronikne do koupelny, obraz a barva vyhoří.
 • Pozor : trh poskytuje nejen závory ve výrobním závodě, ale i edice malých sérií. Kromě toho existují varianty tvorby modelů pro jednotlivé zakázky, parametry, s určitými výkresy, aplikacemi a dokonce i 3D efektem, který může výrazně změnit koupelnu.

  Není možné provádět všechny tyto možnosti nezávisle, nicméně určitých výsledků lze dosáhnout sledováním určitých účinků, pro které se používají barevné fólie a vodotěsné barvy. To je pak, že produkty, které nejen zdobí mistrovské koupelny, ale také může být dar pro příbuzné a přátele, protože původní věci vytvořené jejich ruce, k nezaplacení.

  Jaké jsou přílohy?

  • Zakřivené nebo rovné římsy typu kolejnice.
  • Curvilineární tvar kulaté římsy.
  • římsy pro montáž pomocí konzol. Používá se pouze pro "koupel ve výklenku".
  • Rohovka kulatého tvaru připomínající teleskopickou trubku má v protější stěně distanční držák.

  První a druhá varianta mohou být zavěšeny.

  Je velmi důležité zvolit správnou velikost, tvar a materiál pro závěs tak, aby se stal skutečnou výzdobou, a ne doplňkem, který kazí celou výzdobu místnosti.