Zdobení květináčů - vytváření malých mistrovských děl

Není nic běžnějšího než jednobarevné keramické nebo plastové květináče na prodej v každém supermarketu. Tyto nádrže jsou levné a dokonale se vyrovnávají s jejich funkcemi, ale mají značnou nevýhodu - jsou zcela anonymní a dokonce i některé rozdíly v barvě a formě nepřispívají k jejich individualitě. Nezanechávejme obvyklé, ale neokázalé hrnce a vdechujme v nich nový život a tyto „domy“ proměníme v barvy pro jedinečný interiér. Podívejme se na některé z nejjednodušších možností jejich dekorace.

Obsah
 1. Obsah
 2. Výkresy na květináči
 3. Dekorace květináče ze suchých větví a rostlin
 4. Dekorační látky z květináče
 5. Dekorace květináče v mořském stylu
 6. Výzdoba stuh, nití a lan
 7. Technika decoupage
 8. Technika Krakle

Obsah

 • Výkresy na květináči
 • Dekorace květináče ze suchých větví a rostlin
 • \ t
 • Dekorační látky z květináče
 • \ t
 • Dekorační květináče v námořnickém stylu
 • \ t
 • Výzdoba stuh, nití a lan
 • \ t
 • Technika decoupage
 • Technika karkle

Výkresy na květináči

Snad je kresba nejlehčí a nejjednodušší verzí transformace skromného monochromatického hrnce. Minerální barvy vhodné pro barvení neglazovaných keramických výrobků, ale pro plasty - oleje nebo akryly. Nejprve naneste nátěrna pozadí a poté nakreslete požadovaný obrázek v kontrastní barvě. Pokud nejste silní v malování - nebojte se! V květinářských salonech si můžete koupit speciální vzory, které se překrývají na povrchu hrnce a umožňují snadné vytvoření krásné kresby.

Poté, co je nanesený obraz suchý, je vhodné pokrýt povrch hrnce lakem - takže barva bude lépe udržována a světlý lesk dodá aktualizované věci extra dekorativní.

Výkresy na květináčích

Dekorace květináče ze suchých větví a rostlin

\ t

Pokud chcete dělat suché suché kytice, pak se určitě ocitnete v problému stonků a větví. A po tom všem, že jsou dobře sušené, může se stát skvělou volbou pro zdobení květináčů. Stačí odříznout větve na výšku hrnce a upevnit je lepidlem a lanem.

Květináče dekorů ze suchých větví

\ t

Dekorační látky z květináčů

\ t

Dokonce i obvyklá tkanina, se správným přístupem, je schopna změnit květinový „dům“ na neznámý. Můžete ho jen přikrýt textilem a svázat s ozdobnou šňůrou, stuhou nebo vlněnou nití. Bude zajímavé vypadat jako obvaz s dalšími detaily - velké korálky, peří, kartonové srdce, mušle a neobvyklé kameny.

Je možné jít i komplikovanějším způsobem - vytvořit nikoli svévolné sukno a kapesník pro hrnec, který se dokonale opakuje.jeho tvaru. V tomto případě bude dekor přesnější, ale bude muset pracovat více. Chcete-li vytvořit případ látky, postupujte takto:

1. Svislou čáru označte tužkou na vnější straně nádoby a položte ji na papír tak, aby se špičatá osa shodovala s okrajem listu. Pak potřeme hrnec na papír až do okamžiku, kdy opět dorazíme na pevnou linku. V tomto případě si všimněte horní a dolní části hrnce a vytvořte vzor papíru. Na obou stranách je třeba přidat 2 cm pro víření.

2. Na látku položíme papírovou šablonu a na jejích konturách vystřižíme vzor.

3. Nádobu zakryjte tenkou vrstvou vodorozpustného lepidla PVA (v poměru 1: 1) a nechte uschnout. Takový základní nátěr pomůže tkanině přilepit na povrch nádoby.

4. Vložte vzorek do misek a pokropte ho roztokem z horní části PVA, pak chvíli počkejte, až bude tkanina netěsná.

5. Nasaďte hadřík na nádobu, jemně vyhlazujte, aby ležela co nejplynuleji.

6. Děláme několik řezů v důsledku stejné vzdálenosti od vstupů a ohneme tkaninu přes hrany.

Látkový dekor je připraven!

Dekorační květináče v mořském stylu

\ t

V moderních budovách je námořní téma velmi populární, tak proč nevytvářet květináče stejného stylu? K tomu budete potřebovat malé želvy a oblázky a dobrým doplňkem budou fragmenty keramických dlaždic nebo rozbitých pokrmů.

Předem určete, který vzor chceteležela na povrchu hrnce - to mohou být fantasy ornamenty nebo obrazy na mořském tématu. Další, v souladu s vybraným vzorem, s pomocí lepidla Moment, začněte držet želvy nebo kameny do hrnce. Posledním krokem bude nanesení dekorativního povrchu laku z patrony na výsledný.

Dekor květináče ve stylu moře

\ t

Výzdoba stuh, nití a lan

\ t

V každé pletací jehle po práci je často ponecháno kusů stuh, provazů a nití různých odstínů a textur. Je nepravděpodobné, že z nich budou moci vytvořit produkt, ale budou vhodné pro zdobení právě teď.

Takže si vezměte květináč, naneste vrstvu lepidla na dno vnějšího povrchu (PVA nebo Moment) a pak začněte obal obalit vybraným materiálem - šňůrou, nití nebo stuhou. Poté naneste lepidlo na další část nádoby a pokračujte v navíjení. Silné provazy nebo příze ovinuté kolem hrnce jsou často používány jako pozadí, které je zdobeno vzory tenkých stuh nebo přízí.

Dekorace květináčů příze

\ t

Technika decoupage

Tato technika je zjevně nejznámějším způsobem, jak vytvořit jedinečný a neuvěřitelně krásný hrnec a zároveň strávit minimální čas a úsilí.

Dekorace květináčů v dekupážní technice

Zvažte hlavní fáze decoupage:

1. Úplně natřete nádobu z monochromatického akrylátu (pro plasty) nebominerální (na kov) nátěry. Pokud narazíte na problémy s nátěrem a nerovnoměrným podtextem, doporučuje se otřít povrch nádoby brusnou kůrou. Po několika hodinách barvení čekáme na úplné vyschnutí pozadí.

2. Vezměte si papírový ubrousek s krásnou rostlinou nebo jiným obrazem a odstřihněte fragmenty, které se nám líbí s nůžkami - to bude vzor na našem květináči. Často se ubrousek skládá z několika vrstev, ale pro náš úsek jsme řezali pouze horní - se vzorem.

3. Fragment naneste na povrch nádoby pomocí vodoodpudivého lepidla PVA. Čekání na papírový dekor, aby se řádně zaschlo a přilepilo, a poté dokončete práci vrstvou leštěného laku aplikovaného na povrch.

Technika karkle

Krakle je speciální technologie, která vám umožňuje poskytovat věci uměle vyrůstající ve vzhledu vytvořením mnoha malých trhlin na povrchu. Aby byl květináč v tomto stylu, děláme následující:

1. Vyjměte skořápku z vařených vajec, odmastěte ji v roztoku jedlé sody a dobře osušte.

2. Nanášíme na povrch nádoby vrstvu lepidla PVA a na ní rozdrobíme plášť s konvexní stranou nahoru. Střepy zakryjte papírem nebo látkou a zatlačte na ně, aby se vytvořily praskliny. Je-li to žádoucí, je možné, když jsou řezy rozřezány tak, že trhliny trhlin jsou širší.

3. Vzorek zakryjte řasenkou, pak otřete plášť tak, aby barva zůstala pouze v prasklinách.

4. Naneste vrstvu laku, aby produkt získal lesk a dodatečněupevněte shell No, to je vše, stačí si užít dokonale vytvořené práce!

Dekorace hrnců v karkelské technice

\ t

V našem článku jsme ukázali jen několik technik, které nám umožňují vytvořit jedinečný dekor květináčů vlastníma rukama. Fantazírování na tomto tématu může být nekonečně, a pomocí ručně řemeslně vyrobených a naprosto každodenních materiálů, vytvářet ručně vyráběné věci, nehledat nic horšího než tvorba vynikajících mistrů! Trochu trpělivosti, úhlednosti, fantazie a vašich květinových aranžmá budou zdobeny skutečnými designérskými hrnci, zdobenými vlastníma rukama.

Viz články pro podobná témata:

 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr zahradního osvětlení
 • Štěrková zahrada - symfonie kamenných dekorací
 • Solární svítilny - klasifikace a příklady instalace
 • Alpská skluzavka vlastníma rukama - jak vytvořit horskou krajinu
 • Zahradní koleje s vlastními rukama - tajemství návrhářů