Zdobení stropu plastovými panely vlastními rukama v koupelně

Až donedávna jsme si ani nedokázali představit, že by opravy mohly být tak rychlé, ale teď to lze udělat za 1 den. Byly zde moderní stavební materiály, které umožnily velmi rychle zpracovat vlastní ruce, bez služeb najatých pracovníků. V poslední době jsme vám už o tom řekli a dnes si povíme, jak vyrobit zavěšený strop z plastových panelů s videem a fotografií z naší opravy.

Nátěr plastových stropních panelů se často používá pro zpracování v koupelně, WC, kuchyni, lodžii nebo balkonu. S jakou jejich popularitou souvisí, co mají výhody a nevýhody a jak se správně připojit, vám to řekneme teď.

Zavěšené plastové stropy - kovový nebo dřevěný rám, který je potažen polyvinylchloridovým obložením. Panely samotné, jak se často nazývají, mohou mít různé velikosti, ale ty nejoblíbenější jsou 2,7 a 3 metry dlouhé a 25 cm široké. Uvnitř dutého panelu s tuhými žebry, velmi lehká a velmi pevná, a na bočních okrajích, mají zámky pro dokování, téměř jako.

ObsahProdukty a PVC profily a římsyVýhody a nevýhodyPřípravné práceKabelové instalaceZpracování instalací panelů

Obsah
 1. Typy PVC profilů a říms
 2. Výhody a nevýhody
 3. Přípravné práce
 4. Montážní rám
 5. Proces montáže panelu

Typy PVC profilů a říms

Než budete moci strop překrýt plastovými panely, musíte zakoupit všechny komponenty: profily nebo tyče pro rám aspeciální stropní římsy z PVC. Pokud jdete do obchodu pro jejich první nákup, pak vás široký výběr PVC profilů může dostat do slepé uličky. Podívejme se na jejich hlavní typy a cíle.

Typy plastových profilů pro strop

\ t
 • Výchozí profil - nejpoužívanější. S ním můžete skrýt konce panelů, proto je třeba je upevnit po obvodu místnosti v souladu s novým stropem.
 • Vnější a vnitřní plastový úhel je vyžadován pro krásnou kopuli v rozích.
 • H-profil bude potřebný, pokud nemáte délku jednoho panelu - spojí se s nimi.
 • Pro zakrytí konců panelů jsou potřebné plastové stropní podložky. V podstatě jde o spouštěcí profil, ale s přítomností ozdobného závěsu.
 • F-profil je potřebný k zakrytí konců. To může být užitečné, pokud se rozhodnete zpracovávat sousední stěny s různými materiály.
 • Univerzální plastový úhel - pravidelný roh ve tvaru písmene "R". Mohou skrýt všechny spoje.
 • Výhody a nevýhody

  \ t

  Výzdoba stropu plastovými panely má mnoho výhod:

  • Můžete vyrovnat všechny nerovnosti bez odstranění starého krytu.
  • V rámečku můžete skrýt drát, ventilaci a další komunikace.
  • Snadná instalace vestavěných světel a podsvícení.
  • Velmi jednoduchý proces instalace, design je mnohem jednodušší a jednodušší než.
  • Dodatečná izolace proti hluku, vlhkosti, zvuku k rámu může být instalována.
  • Provede se instalacesuchá metoda pomocí hmoždinek a samořezných šroubů. Není třeba mít speciální dovednosti.
  • Odolný vůči vlhkosti a především promytý materiál, který není citlivý na mikroorganismy.
  • V případě potřeby můžete panely opět namontovat.

  Pozastavené stropy však mají své nevýhody:

  • Většina těchto stropů vypadá bezchybně, ale existují i ​​krásné barvy.
  • Kromě toho, že jste si koupili nejlevnější tenké prádlo, můžete ho po instalaci velmi litovat, některé z nich propouštějí světlo ze zabudovaných svítidel.
  • Můžete vytvořit víceúrovňový design nebo ohnout.
  • Ztratíte část výšky místnosti.
  • Švy mezi panely jsou viditelné.

  Přípravné práce

  \ t

  Řekneme vám, jak vyrobit plastový strop na příkladu hotové koupelny, kde byly stěny již drženy, což komplikuje proces instalace.

  V našem případě je dlaždice speciálně uzavřena téměř ke stropu ve vzdálenosti asi 15 cm. Existují 2 způsoby montáže rámu přímo na dlaždici nebo nad ní. Pokud opravíte mřížku nad dlaždici, bude hrana hrany skrytá, což ztěžuje instalaci v úzkém rohu. Ale pokud připojíte profily k hotové dlaždici, pak je vysoká pravděpodobnost poškození, takže si vybereme první možnost.

  Jsem rád! Pro upevnění profilů na stejné úrovni s dlaždicí, vyrovnejte povrch nad ním sádrovou omítkou, jako je Knauf Rothband. Aby se zabránilo kontaminaci dlaždic a švů, nezapomeňte na ně nalepit pásku.

  Montážrám

  Vodítka připevněte k hřebíkům kolíků po obvodu stěny. Ve vlhkých prostorách je lepší použít pozinkované profily než dřevěné tyče. Upevňovací prvky jsou vyrobeny po označení na úrovni vody nebo laseru.

  Pak musíte upevnit závěsy, které podporují rám před průvěsem. Jeden závěs na závěsu bude stačit.

  Jsem rád! Nezapomeňte před vrtáním zkontrolovat stěny a strop pro skryté umístění. Velmi často podél stropu projít dráty ve zdi, a tam jsou rozvodné skříně. V nejlepším případě hrozí, že se dostanete do dírky drátem a opravíte ji, v nejhorším případě rozbitím kladiva a šoku. Pro nalezení drátů ve zdi můžete použít speciální detektory nebo pozvat elektřinu.

  Plastové stropy mohou být sníženy na téměř libovolnou výšku, avšak minimální zarážka je omezena tloušťkou dlážděných kostek a přípravků. Pokud délka standardního zavěšení nestačí, použijte kotevní kolíky se svorkami na fotografii.

  Závěsy pro zavěšené stropy

  \ t

  Závěsy by měly být umístěny na stejné lince v přírůstcích 60 palců a samotné profily by měly být přibližně ve vzdálenosti přibližně 50 cm. Upevnění plastových panelů ke stropu nevyžaduje na rozdíl od toho příčné profily, protože mají odlišný tvar a jsou našroubovány pouze z jednoho okraje. Pokud ale chcete zavěsit lustr, toto místo ještě potřebuje vyztužení rámu,přidání dvojice můstků.

  Hotový rám by měl vypadat přibližně stejně jako na fotografii:

  Nyní můžete plastový startovací profil stropu utáhnout, pokud chcete získat závěs. Zajistěte ho po obvodu místnosti šrouby v krocích po 30-50 centimetrech.

  Montáž závěsu na strop

  Jsem rád! Chcete-li krásně dodržet rohy soklu, oříznout je pod úhlem 45 stupňů nožem v žaludku. Není-li schodiště, můžete jednoduše odklopit startovací plastové lišty v rozích a po montáži odříznout diagonálně nožem.

  Proces montáže panelu

  Zde jsme nakonec přišli do konečné fáze - instalace plastových panelů na strop. Jejich upevnění probíhá přes profily. Na požadovanou délku mohou být řezány téměř cokoliv: nůž s malými zuby, skládačka, ostrý nůž. Ořízněte panel přibližně o 5 mm menší než je šířka místnosti. Hrany jsou nejlépe utěsněny brusným papírem, takže výsledkem je vše dokonale. Nezapomeňte z nich odstranit film a snažit se je nemačkat, jsou velmi snadno stlačitelné.

  • Nejprve vložte boční okraj panelu do profilu startu, pak jej mírně ohněte a vložte protější stranu. Poté posuňte panel nahoru blízko stěny tak, aby byl na 3 stranách v profilu.
  • Přišroubujte poslední 4 strany panelu k rámu pomocí šroubováků se širokou kapotou.
  • Následující panely jsou připojeny stejným způsobem, ale místo profilu se bude držet pouze jedna stranapředchozího panelu
  • Provede se tedy montáž plastového stropu na poslední panel. Chcete-li to opravit, je třeba řezat na požadovanou šířku.

  Doporučujeme sledovat video o tom, jak vyrobit plastový strop vlastníma rukama:

  Jsem rád! Poslední panel může být vložen jakýmkoliv způsobem, který je pro vás vhodný, zde je jeden z nich: délka panelu by měla být o několik milimetrů menší, než je vzdálenost od jedné zdi k začátku opačného startovacího profilu. Vložte jednu stranu přímo do rohu stěny a protilehlý lze bez problémů zasunout, mírně posunutý. Chcete-li ukotvit poslední panel, můžete na něj vložit pásku a přesunout ji do drážky. Pokud jsou malé mezery, mohou být potřeny akrylovým tmelem.

  Existuje jiný způsob - stačí připevnit panely k rámu a po práci upevnit obrubníky v rozích tekutých nehtů. V tomto případě nebudou problémy s instalací posledního panelu.

  Pokud jde o instalaci vestavěných svítidel, otvory pod nimi lze řezat i po instalaci, během nebo před opláštěním. Pro tento účel je nejvhodnější použít trysku na korunku vrtáku, a pokud není přítomna, pak vrták a nůž. Před instalací musí být samozřejmě všechny vodiče již na svém místě, takže je pak třeba připojit.

  Zde je povrch stropu s plastovými panely - fotografie naší práce vypadá takto: