Zdůrazňuje při instalaci nástěnných panelů

Když se vážně staráte o kuchyň, přemýšlíte o návrhu pracovní plochy na zdi, to znamená zástěry. To je stejná oblast, která se nachází mezi stolem a horní skříňkou. Prvotním takovým prostorem je, že je vystaven vlhkosti a znečištění.

Nejoblíbenější způsob, jak tento prostor v kuchyni je dlaždice. Ale budeme s vámi uvažovat o modernější variantě - instalaci nástěnných panelů. Často se používají k ozdobení zástěry vlastníma rukama.

Kuchyňská zástěra je obvykle vyrobena z dlaždic

Nejlepší je začít s důležitým objasněním: nástěnný panel může být vyroben z různých materiálů, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Konec konců, kuchyně je místem, kde se tuk nebo kapky vody vždy dostanou na stěny v blízkosti desky nebo pultu během vaření. Proto by měl být materiál vybírán velmi pečlivě s ohledem na tento faktor.

Nyní pochopíme, jaké materiály lze použít pro zpracování v kuchyni, a pak posoudíme posloupnost v hoře.

Obsah
 1. Materiály
 2. Výhody montáže stěnových panelů
 3. Typy panelů
 4. Návod k instalaci krok za krokem
 5. Značka
 6. Sbírejte rám
 7. Podšívka

Materiály

Výběr materiálu závisí nejen na praktických vlastnostech, ale také na designu kuchyně jako celku. Vyberte si materiál tak, aby maximálně ladil se stylem místnosti. Podívejme sezákladní materiály.

Za prvé jde o omyvatelnou tapetu (nazývají se také PVC fólií). To je nejlevnější ze všech možných možností.

Potřebujete dost tapet, abyste je mohli nalepit, zbude vám dvě hodiny. Nevýhody jsou však krátkodobá a slabá odolnost proti opotřebení. Zvláště, s častým vaření takové tapety rychle dostane špinavé a opotřebení, nebudou se dívat na správné úrovni.

Můžete si také vybrat plastové panely. Plast je také levný, je to neuvěřitelně snadné péče. Pokud se zaměřujete na zakrytí kuchyně plastovými panely, nebude to také obtížné - instalace je velmi rychlá a snadno realizovatelná.

Zdobení kuchyně barevnými a barevnými plastovými panely

Negativní je nedostatek síly a nepřijatelnosti prudkých výkyvů teploty. Pokud se dotknete plastového panelu s pánevem nebo pánevem, objeví se v cíli zub nebo trhlina. Máte-li zájem o to, jak zacházet s kuchyní s plastovými panely a jaké jsou zde možné nuance, nezapomeňte, že při manipulaci s tímto povrchem musíte být co nejpřesnější.

Dobrá volba - to je zástěra, kachlová. Takový povrch potěší nejen jeho sílu, ale i krásu. Péče o dlaždice je jedna radost. Náklady na všechny materiály však budou mnohem vyšší než v případě plastů nebo PVC. Sestavování vlastními rukama je velmi pracné, ne každý se s tím dokáže vyrovnat. Práce s dlaždicemi vyžaduje v této oblasti určité zkušenostiprůmyslu. Ne všechny stěny jsou vhodné pro zakrytí dlaždicemi, zejména proto, že tento proces pokračuje velmi dlouhou dobu. Proto nepovažujeme obkladovou desku.

Materiál pro zástěru je MDF - vláknitá deska se střední hustotou

.

Jak najít střední půdu? Stěnové panely MDF jsou tím správným řešením. Panely MFD se vyznačují trvanlivostí, trvanlivostí a snadnou instalací. Takový materiál není obávaný a náklady jsou poměrně dostupné. Kromě toho, na dnešním trhu můžete najít jakoukoliv variantu barevného schématu, stejně jako jakýkoliv design.

Stěnové panely do kuchyně se nejlépe provádějí s plastem nebo MDF. Další varianty povedou k tomu, že buď samotný materiál nebude trvat dostatečně dlouho, nebo to bude stát mnohem více.

Výhody instalace stěnových panelů

Při porovnání montáže stěnových panelů s pokládkou dlaždic rozlišujeme následující výhody:

 • Textura a barva stěnových panelů je překvapivě různorodá. Pomáhají dokonale kombinovat barvy panelů s barvou pracovní plochy. Výsledkem je, že tento celkový gamma vypadá velmi harmonicky.
 • Instalace panelů je mnohem jednodušší než pokládka dlaždic, trvá méně času. Nezáleží vůbec, stejně jako u stěny, na kterou budete panely instalovat. Pro dlaždice se vejde jen hladká stěna.

  U stěnových panelů MDF je možné ozdobit velkou část stěny

  .
 • V průběhu času se může dlaždice rozpadat, zejména v případěneprofesionální stohování. Důvody mohou být zcela odlišné. Stěnové panely se však nemohou rozpadat, i když se objeví smrštění. Takové designy jsou velmi silné.
 • A nyní uvažujme, jaké panely jsou.

  Typy panelů

  Existuje několik typů panelů:

 • List. Jsou podobné překližce, spoje mezi nimi jsou vyplněny tmely. Tloušťka panelů je 3-6 mm, velikost je 1,22 až 2,44 metrů.
 • Náměstí. Rozměry těchto panelů jsou 30 x 30 cm nebo 98 98 cm
 • .
 • Hrábě. Jsou velmi podobné velmi populární látce. Tyto panely jsou často vyráběny pod stromem.
 • Podrobný návod k instalaci

  Plast a MDF budou připevněny ke stěně podle stejného schématu. V technologii není významný rozdíl. Budeme potřebovat panely, stejně jako následující materiály a nástroje:

  • tužka;
  • ruleta;
  • stavební nit;
  • vrtáky;
  • šroubovák;
  • perforátor;
  • dřevorubec
  • šrouby;
  • kolejnice ze dřeva (rám), šířka těchto kolejnic 20 až 30 mm;
  • základní deska pro obvodovou zástěru;

  Vystavme vám malé tajemství: nemůžete si koupit elektrické nářadí a ušetřit na tom spoustu peněz. Objednejte si nájemní nástroj na dva dny. Věřte mi, že instalace panelů v kuchyni nebude trvat déle.

  MDF lze vždy upravit sám

  Po dokončení všech potřebných nastavení spusťte první fázi instalace.

  Značka značek

  Nejprve musíte uvést, kde přesně budou kolejnice umístěny. Měly by být uspořádányna obvodu a na svislém můstku. Můstky můžete nastavit ve vzdálenosti 40-50 cm od sebe. Tato vzdálenost je univerzální.

  Pokud instalujete tenký plastový panel do kuchyně, je nejlepší tuto vzdálenost snížit, aby nedošlo k nárazům panelů. Nyní začněte sami montovat kolejnice.

  Sbíráme rám

  Vypočítejte požadovaný počet kolejnic a jejich délku. Použijte šroubovák k vyříznutí lamel a připevněte je ke zdi. Aby rám sloužil co nejdéle, před montáží je kolejnice ošetřit impregnací odolnou proti vlhkosti nebo antiseptickou impregnací. Pokud tak učiníte, vysoká vlhkost nemůže kazit kostru na několik let.

  Nyní vezměte kladivo a dotáhněte obvod ke zdi. Nezapomeňte nastavit svislé kolejnice na jednom řádku. Vložte svislé můstky bez jejich zašroubování. Utáhněte závit z pravé svislé kolejnice doleva.

  Vypadá to jako MDF v řezu

  Tak pochopíte, jak pak můstek upevníte tak, aby nakonec vyšla hladká rovina rámu. Teď a teď zašroubujte můstky. Nyní je rám připraven. Podívejte se na fotografii v online zdrojích, co by mělo vypadat jako hotový rámeček.

  Máte-li zájem o to, jak nalepit nástěnný panel v kuchyni, aniž byste ho dotáhli, v tomto případě jen přilepte panel. Pamatujte však, že je to mnohem méně spolehlivé, protože v průběhu času kvůli změnám teploty nebo vysoké vlhkosti, lepené panely budou přerušeny ze zdi. Předtímlepený panel, připravit zeď, ošetřit ji prvním nátěrem. Počkejte, až bude všechno suché. Mnohem spolehlivější a co je nejdůležitější - je rychlejší vytvořit kostru.

  Povlakování

  Nyní je až do poslední fáze instalace. Musíte zvednout panely zdola nahoru. To se provádí tak, že v případě, že extrémní panel není vhodný a bude muset řezat podél, bude v horní části stěny.

  Pod skříňkami to nebude patrné. Odstřihněte panel o požadované délce, připevněte jej na kolejnice a zašroubujte. V tomto případě, pokud drážky umožňují panel, jednoduše jej připojte ke konvenční sešívačce.

  Zástěra je tvořena malými kousky a vypadá jako mozaika

  Vložte dno drážky do drážky, která bude umístěna nad ní, a pak ji upevněte. Tak projděte celou rovinou. Připevněte základní desku po obvodu zástěry. A tak slavnostní okamžik - instalace MDF panelu je kompletní!

  Podívali jsme se tedy na instalaci nástěnných panelů v kuchyni, stejně jako na možnosti, které vám to umožní rychle a snadno. Jsme přesvědčeni, že tyto informace byly pro vás potřebné! S největší pravděpodobností, po přečtení tohoto článku, máte žádné další otázky vlevo. Hodně štěstí do vaší instalace!