Zeleninové záhony - vyberte trvalky na okraj květinové zahrady

Obrysy záhonů lze uspořádat několika způsoby. Někteří používají k tomuto účelu pevné materiály na obrysu květinové zahrady: dřevěné kolíčky, cihly, velké oblázky, plastové moduly atd. Jiní raději nesou rám z "stavebního" materiálu záhonu, to znamená z rostlin. Tento přístup je nejpřirozenější a vytváří obraz přírodní zahrady.

Výběr trvalek, které by odpovídaly roli květinového okraje, však není snadné. Někdy, aby se zjistilo, jak se tyto nebo jiné rostliny budou chovat na okraji záhonu, musí zahradníci experimentovat několik let. A teprve po několika neúspěšných pokusech najdou to, co hledali. Abychom omezili cestu hledání, řekneme vám o znameních ideální jedlé rostliny a také seznam několika úspěšných uchazečů o tuto roli.

Zdobení vytrvalého záhonu pomocí rozkrokových rostlin

Obsah
 1. Obsah
 2. Pravidla pro výběr vegetace záhonu
 3. Někteří uchazeči o roli okraje vaší květinové zahrady

Obsah

 • Pravidla pro výběr vegetace záhonu
 • \ t
 • Někteří uchazeči o roli okraje vaší květinové zahrady

Pravidla pro výběr vegetace záhonu

\ t

Rostliny vysázené kolem záhonu by měly ukazovat na kontrast mezi interiérem květinové zahrady a okolním prostorem. Váš úkol, jako zahradník, udělat tuto hranu tak, aby se nespojil do jednoho celku s trávníkem nebo dlažbou, a také vizuálně odříznutý od obecnéhoKvětinové masy. Proto by rostliny, které hrají roli opony, měly být malé (v každém případě méně než jiné druhy), čisté a kompaktní. Je žádoucí, aby jejich listy měly neobvyklou barvu, která umožňuje vizuálně vyniknout. Mohou to být stříbřitě šedé listy, například jako v cineraria, nebo burgundské, jako v geicheri.

Hranice s brutnákem lesním vizuálně kontrastuje s šedou dlažbou

.

Trvalky jsou vhodnější pro okraj, který po zimě rychle přijde sám do sebe a zvýší zelenou hmotu. Ti, v nichž je vegetace pomalá, vytvoří prázdnotu v souvislé linii a narušují obrysy. Dekorativní listy jsou nejdůležitější částí jedlé rostliny, takže by si měla zachovat svou barvu a tvar po celou sezónu. Vyberte si ty rostliny, které nejsou oblíbené pochoutky škůdců, jinak jedli až do poloviny letních listů bude zkazit dojem z květinového záhonu.

Obecně by měl být vzhled listů ve výšce konstantní, a to i v krásně zbarvených rostlinách. Například, samozřejmě, nezapadáme do vousatých kosatců, jejichž majestátní v červnu opouští již v červenci ztrácí veškerou krásu a nevypadají nejlépe. Ve středu velkého směšovače takové vady kvetoucích kosatců skrývá jiné rostliny, ale na okraji každé vady je vždy v dohledu.

Někteří uchazeči o roli okraje vaší květinové zahrady

Jeden z nejvhodnějších obrubníků lze nazvat vlněné tkaniny. U lidí se díky neobvyklým zaobleným listům nazývá ovčí uši.potažené bílými a stříbrnými chlupy. Svým vzhledem jsou velmi podobné měkkým, vlněným uším výše uvedeného zvířete.

Husté, kompaktní, křoví keře mohou tvořit skutečné chlupaté koberce, které budou vypadat skvěle asi šest měsíců v roce. Taková hrana pouze v předjaří, nedělá žádný dojem, ale pouze dokud čistič nevyrábí nové mladé listy. Pak, k velmi mrazům, žádné nároky na jeho vzhled nebudete mít.

Záclona ze zeleninového čističe

\ t

Dobrá volba pro kari bude oblíbená u všech koček - chovatelské stanice nebo kočičí mincovny. Tato rostlina s listy s bílými listy vypadá jako máta nejen svým vzhledem, ale také kořeněným aroma. Jeho světle fialové malé květy, shromážděné v kartáčku, se rozpouštějí brzy na jaře, spolu s tulipány a pak pokračují v květu nepřetržitě až do poloviny června. Pokud se v tomto období keře zdobí, pak po dvou týdnech bude kvetení obnoveno a bude pokračovat až do podzimu.

Stromy kočičí máty v zahradě

\ t

Chcete-li si být jisti, že si vyberete pro okraj kvetoucí trvalky, pak přijdete premoláry. Na jaře budou svítit barevnými květy, a pak vytvořit klidný, vyrovnání výšky obrysu záhony. Mírně nafouknuté, čisté zelené listy kompaktních keřů vypadají dokonale až do samého mrazu.

Kvetoucí prvosenka na okraji záhonu

\ t

Ale největší podzimní dekorace jsoulisty jsou viditelné, což bude také krásně zdobené květinová zahrada. To je v této době, že jejich barevné barevné čepice se objeví. Ale dříve - na jaře av létě - budete spokojeni s jejich šťavnaté brilantní listy (žlutá, červená, zelená).

Čísla jsou viditelná - podzimní květinová výzdoba

Pokud je květinový záhon rozbitý na vlhké půdě, může být vybrán jako geeker jako jeho rám. Její neobvyklé, zdobené obrazy, listy různých odstínů mohou vyzdobit každou květinovou zahradu.

Geichera - hustá hranice na mokrých půdách

Jsou-li na pozemku vysoké stromy, které hodí stín na záhony, neměli byste být rozrušeni. V tomto případě budete záchranu hostitelů, s krásou a rozmanitost listů, které je obtížné soutěžit s jinými rostlinami. Mezi četnými odrůdami hostitele lze nalézt a obry a trpaslíky, takže vztyčení hrany jakékoli výšky není problém. No, listy jsou samostatná konverzace ... Kulaté a protáhlé, malé a velké, zelené, modré, žluté, téměř bílé - umožňují nekonečně fantazírovat s barvou a texturou.

Hosta - fanoušek stínových stránek

Zde jsou některé závody, které vás jistě nezklame. Pokud chcete experimentovat s jinou trvalkou - dobře, jděte do toho! Možná je to on, kdo se stane vaší dokonalou květinovou výzdobou.

Viz články pro podobná témata:

 • Podzimní práce v zahradě a v zemi - jaká práce je zapotřebí?
 • Výsadba a péče o špičaté růže: pěstovat růženec vinjuk
 • Jak vybrat trvalé květiny do záhonů
 • \ t
 • Květy pro květinové záhony - vybereme si cenné kopie
 • Květ nepřetržitého květu - plánování celoroční květinové zahrady
 • Plány a schémata vytrvalých květinových záhonů - hotová řešení pro harmonické kompozice