Zelí Moskva Pozdní: Popis odrůdy a fotografie

Zeleninová odrůda Moskevský pozdní pohled, vyobrazená na fotografii, byla zahájena v roce 1937 ruskými chovateli. A přesto má mnoho pěstitelů mezi pěstiteli zeleniny díky vysokým výnosům a vynikající chuti. Kultura má výhody i nevýhody. Chcete-li uspět v pěstování tohoto zelí pomůže vědět o jeho vlastnosti a výhody.

Moscow Lime Cabbage

Obsah
 1. Popis odrůdy
 2. Výhody a nevýhody odrůdy
 3. Vlastnosti agrotechniky
 4. Provádění výsevních prací
 5. Mrkev pro sazenice do okamžiku transplantace do města
 6. Transplantace sazenic v otevřeném terénu
 7. Péče o moskevské pozdní zelí v otevřeném terénu
 8. Boj proti škůdcům a prevenci chorob
 9. \ t
 10. Sklizeň
 11. Recenze zahradníků o druhu

Popis třídy

\ t

Moskevské pozdní zelí bylo získáno sovětskými vědci na Výzkumném institutu pro výběr v celé Unii v roce 1937. To bylo vyneseno na základě Pyshkinskaya odrůdy a vstoupil do státního registru v roce 1943. Kultura se vyznačuje pozdní dobou zrání vany, odolností proti snížení teploty, hustou strukturou hlav a příjemnou sladkou chutí. Existují 2 odrůdy odrůd s indexem 9 a 15. Posledně uvedená je odolnější vůči chorobám.

Pozor! Termín vegetace zelí Moskvy je zpoždění 120-140 dnů. Současně je nutné dodržet odpočítávání od okamžiku vzniku schodů.

Třída je doporučena i pro pěstování v centrální části Ruskataké na severozápadě a na Dálném východě. Po celá desetiletí je populární mezi vegetariány z Moldavska, Ukrajiny a Běloruska.

Odrůda se vyznačuje velkou a volnou objímkou, která se skládá z velkého množství hustých vrásčitých listů oválného tvaru šedozelené barvy. Všechny jsou umístěny pod úhlem a nadzemní. Povrch listových desek je pokryt slabým voskovým obložením a jejich okraje jsou vlnité. Průměr dospělého keře často dosahuje 90-110 cm.

Charakteristika dutiny:

 • hlava je v bílé části zaoblena dobře vyrovnaným povrchem světle zelené;
 • vnitřní límec střední velikosti - asi 10 cm, a vnější dlouhý - 20-30 cm;
 • hustota křídel je vysoká;
 • průměrná hmotnost dlažební kostky je 6-10 kg;
 • vlastnosti výrobku jsou vynikající;
 • výnosy z 1 hektaru dosahují 1000 kg, u soukromých farem je tento ukazatel nižší - asi 6-8 kg /m2;
 • chuť je krásná - brusinková křupavá, středně tuhá, sladká.

Kapusta Moskva pozdě se používá nejen v čerstvé formě, kvasu a marinovat, smažit a dušit, přidejte do prvních jídel - boršč a boršč. Podle pěstitelů zeleniny je po solení velmi chutné.

Výhody a nevýhody odrůdy

\ t

Již několik desetiletí pěstují jednoduchí zahradníci a velké zemědělské podniky zelí v Moskvě. Má mnoho výhod oproti jiným odrůdám a hybridům. Mezi ně patří:

 • vysoké procento komoditních lodí - 97%;
 • možnost prodlouženého skladování zelí - do 8 kgměsíců;
 • vynikající chuť;
 • odolnost proti mrazu;
 • lhostejnost k péči;
 • vysoký výtěžek v důsledku velké velikosti vrchlíku;
 • hlavy nejsou praskliny na lůžku a obvykle přepravují;
 • Kick resistence a napadení škůdci.

Pozdní mořské zelí není bez nevýhod. Jedním z nich je velmi dlouhá vnější kochlea. To je skutečný problém, který nelze ignorovat. Zahradníci, kteří pěstují tuto odrůdu, často musí přemoci rostliny, nebo budou usínat vedle sebe pod tíhou velkých hlav.

Další nevýhodou kultury je, že úroda musí být sklízena až po nástupu prvních mrazů, pak se index těžkosti zlepšuje. V severních regionech to není problém, v září je chlad, jen když hlavy dosáhnou technické zralosti.

V centrálních regionech se zahradníci musí uchýlit k trikům, aby dosáhli hlavy na posteli až do omrzliny. Šroubují otočné čepy, čímž porušují napájení, chrání je před praskáním.

Moskevské vápno zelí

Vlastnosti agrotechniky

Podobně jako každé jiné zelí je i v Moskvě pozdější půda náročná na půdu, na které roste. Je to vhodná živná půda s neutrální úrovní kyselosti. Kultura netrpí stínováním, protože si vybírají pouze lehátka. Rostliny umístěné ve stínu, kravaty malé a volné řádky.

Kvalita je kvalitativnízalévání, jako by nedostatek vlhkosti snižuje výnos. Kultura potřebuje hnojení 4krát v sezóně a zavěšení. Zelí Moskva pozdní pěstování sazenice metody. Přímý výsev na lůžku je možný ve třetí dekádě dubna pod přístřeškem pro film.

Provádění výsevu

\ t

Gorodriches ze středního pruhu začínají zasévat semena na sazenice v první dekádě dubna. Zpočátku se materiál pro výsadbu ošetřuje desinfekčním prostředkem, například fytosporinem, který umožňuje zničit spory plísní nebo patogenních bakterií. V budoucnu toto opatření pomůže vyhnout se vzniku nebezpečných chorob zelí. Dále by měla být semena umístěna do vody, zahřátá na 50 stupňů a pak okamžitě ochlazena.

Pozor! Přistávací materiál pokrytý glazurou nevyžaduje předběžnou úpravu.

Pro odrůdu zelí v Moskvě pozdní příprava živného substrátu. Můžete si ho koupit v obchodě nebo to udělat sami. Požadované komponenty:

 • trávník;
 • kompost;
 • humus;
 • hrubý štěrk.

První tři složky zabírají přibližně stejné množství a po smíchání kusu písku. Slouží jako prasknutí. Půda je dobře promíchána a vypálena v peci při teplotě 200 ° C. Jiné způsoby dezinfekce zeminy - rozlité studené vroucí vody nebo mírně růžový roztok manganistanu draselného.

Pozor! V hotové směsi se nutně zavádí hrubý popel. To je bohatý zdroj minerálů. Kromě toho popel chrání rostliny před škůdci.

Pro pěstování sazenic bude zapotřebí mělká krabicenebo šálky s perforací na dně. Kontejnery plněné podkladovou vrstvu tak, že není delší než 6 cm. Semena jsou umístěny ve vzdálenosti 3 cm od sebe a mezi řádky ponechat o něco více místa - 5 cm.

prohloubení dal každý osiva a prytrushuyut centimetr vrstvu zeminy. Povrch se zvlhčí použití postřikovače. Bezprostředně po pěstitelské nádoby zpoždění s igelitovou fólií nebo ochranným krycím sklem. Po klíčení teplychku odstraněny a umístěny v krabici dobře osvětlené místo, kde se denní teploty převýšit 15 stupňů.

péče o semenáčky transplantovat do města, protože

Sazenice jsou velmi citlivé. Mohou zemřít z nesprávného zavlažování organizované nebo na přímém slunečním světle. Při nízkém osvětlení nebo vytáhnout přebytečné teplo rostliny. Tyto body jsou důležité zvážit zahradníky.

V poslední době proklyunulysya klíčky napojena, když je povrch půdy vyschne v krabici. Přes sazenice by měl okamžitě opravit zářivku, která prostřednictvím řídí vhodnou hladinu osvětlení a délku denního světla (10-12 hodin).

vzájemné strávit 7-10 dní po přátelských výhonků. Zkušení zahrádkáři sedící silné a dobře vytvořené rostlin v jednotlivých nádobách, jako je rašelina hrnce o průměru 6,7 cm. Půda převzata ze stejného složení a vždy dezinfikovat.

Rašelinové hrnky

další péči sazenicemi snížen na pravidelné zavlažování a mírnýuvolnění substrátu v šálcích. S blížícím se dnem transplantace na květák bychom měli začít uhasit. Sazenice by měly být čerstvý vzduch každý den, aby si zvykli na vnější podmínky. 2 týdny před výsadbou je nutné krmivo složité hnojivo minerály.

Transplantace sazenic v otevřeném terénu

\ t

Zelí Moskva Pozdní tvoří mocnou zásuvku, jejíž průměr může nakonec dosáhnout 1 metr. Tento rys kultury nelze přehlédnout. Doporučený plán výsadby této odrůdy je 60x80 cm.

Pozor! Zesílení lůžka vede k tvorbě volných malých řádků, protože rostliny dostávají málo světla a hladoví.

Sazenice mohou být transplantovány do města ve věku 35-45 dnů, pokud tloušťka stonku dosáhla 7-8 mm. Samotné rostliny musí mít minimálně 4 listy. Je vhodné počkat na dobu, kdy se počasí stabilizuje a hrozba nočních mrazů skončí.

Požadavky na plochu pěstování zelí:

 • umístění na otevřeném místě, kde pronikají sluneční paprsky;
 • úrodnou půdu s neutrálním stupněm kyselosti;
 • mezi předchůdci neexistují zástupci rodiny Krestotsviti.

Připravené studny jsou naplněny hnojivy. Každá z nich se umístí na 20 až 25 g superfosfátu, 5 g močoviny, sklenice popela. Výše uvedené složky se smísí s volnou půdou a hojně se prolévají vodou. Sazenice se spásají na úrovni dolních listů.

Důležité! V počátcích jara se již ve městech používají hmyzí škůdci. Jejich ochrana před výsadbou zelí pomůže v práškovánísemenáčky a řapíkatý kruh z dřevěného popela.

Péče o mořské pozdní zelí v otevřeném terénu

První týden po transplantaci je adaptačním obdobím. Sazenice ožívají v půdě, takže je třeba ji denně zavlažovat, ale mírně. V budoucnu zahrají zahrádkáři režim zavlažování každých 6-7 dní. Při tvorbě řádků vyžadují rostliny větší vlhkost. Pod keřem se doporučuje nalévat 6-7 litrů vody.

Pozor! Po každém zavlažování následující den se postele šíří a uvolňují - kořeny se vyvíjejí lépe, když dostanou dostatek kyslíku.

Zelí Moskva pozdní je náročný na krmení. I když je půda na místě výživná, je nutné přidávat hnojiva 4krát za sezónu:

 • 14 dnů po výsadbě sazenic ve městě, aby dusík-obsahující a minerální hnojiva. Po 2 týdnech se postup opakuje.
 • Jakmile se začnou tvořit základy hlavy, musí být krmeny vysokým obsahem fosforu a draslíku.
 • V konečné fázi vegetace, 2-3 týdny před začátkem sklizně, pozdní odrůdy hnojení draslíkem. To přispívá ke zlepšení parametrů těžkosti při skladování.
 • V této odrůdě vyrůstá dlouhý vnější komín, takže je důležité zamezit převalení těžkých řádků na lůžko. Posílit stonky pomůže převrátit. Procedura se provádí nejméně třikrát za sezónu nebo podle potřeby, například po těžké sprchě, když je dutina vystavena. Rakev pozdního zelí Moskvy zahrnuje sublimování půdy ke stonkupomoci s doušky Výška hřebenů by měla dosáhnout úrovně dolních plechů.

  Kontrola škůdců a prevence chorob

  \ t

  Tato odrůda se vyznačuje odolností vůči kýlu, nebezpečným onemocněním zelí. Nesoulad s rotací plodin a zanedbáváním ošetřování před výsevem však může vést ke kontaminaci plodiny. Jiné choroby zelí:

  • Alternaria;
  • peronosporóza;
  • bakteriosy sliznice;
  • vaskulární bakterióza;
  • mozaika;
  • fuzarióza.

  Zelí Fusarium

  Nemoci zelí vznikají z různých důvodů. Někdy vinu za to jsou škůdci, kteří jedí sazenice a nést infekce. Gurmáni se snaží chránit rostliny před jejich útoky bezprostředně poté, co byli přemístěni do města.

  Pozor! Nejjednodušší způsob, jak chránit zelí před invazí hmyzu, je zakrýt ho speciální sítí s malými oky. V tomto případě motýli, mouchy, hlemýždi, brouci a dokonce ani liška nebudou moci napadnout sazenice.

  Jiné způsoby kontroly škůdců:

 • Lidová léčiva - postřik křovin roztokem octa, šamponu, valeriánu, česnekové infuze nebo odvarů z pelyňku.
 • Použití biologických přípravků na bázi půdních bakterií. Jedná se o přírodní insekticidy, které pomáhají ničit housenky, hlemýždi, mouchy, jetele a další hmyz na zelených postelích. Mohou být použity v jakékoliv fázi vegetace, a to i krátce před sklizní.
 • Chemické insekticidy - Aktara, Aktellik, Groza, Karate atd. Tyto přípravkyvysoká účinnost, ale jejich nedostatek - je toxický. Takové finanční prostředky nelze použít na zpracování zeleniny, pokud před sklizní zůstane méně než jeden měsíc.
 • Sklizeň

  Moskevské pozdní zelí není v žádném spěchu, aby se ihned po zrání rozřezalo. Chuťové vlastnosti a těžkost swingers se zlepšují, pokud zůstanou na posteli až do omrzliny. Pokud jsou hlavy připraveny k řezání, ale nedošlo ke snížení teploty, můžete sledovat příklad zkušených zahradníků. Zachytávají swingers rukama a otočí je o 180 stupňů.

  To vede ke vzniku zlomeniny v žaludku, což má za následek narušení keře. Tento postup pomáhá vyhnout se přerůstání a praskání vidlic a čeká na první mrazy na lůžku.

  Sklizeň se provádí v suchém počasí blíže k obědu, kdy se vzduch ohřívá. Sauny pro dlouhodobé skladování jsou po krátkém sušení rozřezány spolu s dlažbou, pro kterou jsou zavěšeny ve sklepě. Před záložkou je důležité zkontrolovat vidlice, zda nejsou poškozené.

  Recenze zahradníků o druhu

  Názory pěstitelů zeleniny na kapustní zelí v Moskvě se rozpadly. Někteří obhajují jeho ochranu, odkazovat se na vysoké výnosy a dobrý vkus, jiní vyjadřují nespokojenost. To je způsobeno potřebou věnovat velkou pozornost péči o rostliny - často převrátit stonek, stříkat keře z škůdců. Ti, kteří rostou zelí na prodej nemají zájem o tuto odrůdu, jak kupující dávajípreference pro trpaslíky je průměrná, zatímco Moskva Late tvoří velmi velké hlavy váží 6 kilogramů.

  Stará, časem prověřená paleta úplatků chytí skvělou chuť. Je oceňován pro šťavnaté a husté řádky, dobré zboží a možnost dlouhodobého skladování. Při pěstování plodin je důležité nepřehlížet její vlastnosti - potřebu dobrého osvětlení a vlhkosti, pravidelného krmení a zavěšení. V souladu s pravidly agrotechniky budou karavany odměňovány bohatou sklizní.

  https://youtu.be/NeWnQGUitEY