Zelí Zlatý hektar: popis odrůdy a fotografie

Zelí Zlatý hektar, vytvořený v SSSR na konci třicátých let odborníky z Vavilovova institutu, se vyznačuje dobrým výnosem plodin a časným zráním. To je způsobeno jeho oblibou mezi zemědělci, velkými zemědělskými podniky, milovníky zahradníků. Pěstuje se ve všech regionech Ukrajiny, na území Moldavska, v mnoha klimatických oblastech Ruské federace.

Zelený zlatý hektar

\ t
Obsah
 1. Popis a vlastnosti odrůdy zelí Zlatý hektar
 2. Výhody a nevýhody
 3. Vlastnosti agrotechniky
 4. Pěstování sazenic
 5. Transplantace v půdě
 6. Péče o zelí Zlatý hektar
 7. Nemoci a škůdci kultury
 8. \ t
 9. Jak je uchováván Zlatý hektar?

Popis a vlastnosti odrůdy zelí Zlatý hektar

\ t

Kultura se vztahuje na dvouleté období, které má předčasný úspěch, je naturální na 30 dnů. Poté by mělo být zelí zpracováno.

Zlatý hektar je popsán výraznými charakteristickými rysy. Mezi ně patří:

 • Rozvětvená, tyčová kořenová, pronikající do půdy do hloubky 0,4-0,9 m
 • Silný a krátký řez (tyč).
 • Šedozelené listy s dobře označenými žilkami. Níže jsou velké. V horní části kultury jsou soustředěny malé listy, které jsou zkroucené v zaoblených vidlicích.
 • Úzké sazenice s délkou do 0,1 m. Semena jsou umístěna na dvou stranách přepážky umístěné uvnitř lusku. Jejich stín -tmavě hnědá
 • Květy sestávající z malých keřů, které jsou vyrobeny z kříže ve tvaru kříže. Znečištění je prováděno včely. Květiny se objeví druhý rok po přistání. Jejich kvetení trvá asi 20 dní.

Kaukazan je popsán kulatou, dobře vyváženou formou a světle zeleným odstínem. Jeho hmotnost je 1,5-2,5 kg, povrch je hladký, hustota je větší. Na řezu je barva dlažební kostky bílá.

Výhody a nevýhody

Mezi hlavní výhody odrůdy patří vysoká produktivita (s technologií pěstování dosahuje 95%) a výnos. V soukromých městech, latter se rovná 8-9 kg s 1 čtverečním pozemkem, na pozemcích zemědělských podniků - 800-900 centů na hektar.

Důležité! Zlatý hektar se vyznačuje zvýšenou odolností proti škodlivým hmyzům a chorobám.

Další důležité kulturní výhody:

 • Zvýšené hladiny aminokyselin, makro- a stopových prvků - vitamíny K, C, PP, A, B, jód, draslík, fosfor, vápník, zinek.
 • Vynikající chuť.

Nedostatek zelí zelí Zlatý hektar - určitý požadavek na zpracování půdy. Kultura, která je obecně nenáročná, spočívá neochotně na velmi kyselých půdách. Druhou nevýhodou je nedostatek výkonových charakteristik.

Vlastnosti zemědělských strojů

\ t

Pěstování sazenic

\ t

Chov zlatého hektaru se provádí pomocí sazenic. Odpovídající teplota pro klíčení semen je přibližně +18 ° C. Zároveň se dobře pěstují a při nízkých teplotách.

Chov zlatého hektaru

\ t

Semena se vysévají brzy na jaře (1. až 15. března) v nádržích nebo rašelinových nádobách. Jsou naplněny zeminou, která je nutně ošetřena roztokem pro dekontaminaci.

Před výsevem jsou semena nasáklá, aby se snížilo riziko kontaminace chorobami a zvýšila podobnost roztoku manganu. Sazenice se pěstují na základě těchto doporučení:

 • Semena jsou pokryta polyethylenovou fólií (teplota pod ní je +20 ° C), dokud se neobjeví první schody.
 • Poté se teplota sníží (nebo se film oddělí) o 10 stupňů.
 • Po 7 dnech se sazenice znovu umístí do tepla (v noci - do +9, ve dne - do + 17 ° C).

Moření sazenic se provádí ve fázi dvou zralých listů. Před přistáním v otevřeném terénu je nutné je krmit. Provoz se provádí ve třech fázích:

 • Po ponoření (11. den) se přidají roztoky superfosfátu a draslíku.
 • Po 10 dnech se sazenice krmí dusičnanem amonným.
 • Během deseti dnů před výsadbou se hnojiva používají v půdě za použití kombinace seforofosfátu, amoniaku a sloučenin draslíku.
 • Transplantace v půdě

  \ t

  V otevřeném terénu se sazenice vysazují ve fázích 4-5 zralých listů. V ideálním případě, když k tomu dojde po 10-15 květnu (riziko nedávných jarních mrazů je vyloučeno).

  Sazenice do otvorů. Doporučené rozložení přistání je 0,6x6,6 m.

  Pozor! Nadměrné zahuštění přistání je nemožné. To způsobuje snížení výnosu a kvality zelí.

  Sazenicehluboko do země k dolním listům. Pak provádějí zhutňování půdy kolem kořenů.

  Péče o zelí Zlatý hektar

  Kultury by měly být pravidelně (s vysycháním horní části půdy) zalévány a další den poté, co se rozsype půda. Provoz poskytuje dobrý přívod kyslíku do kořenového systému zelí v důsledku zničení tvrdé kůry, která se objeví na zemi.

  Několik (2-3) období sezony krmí zemědělskou kulturu. První se provádí 2-3 týdny po přesunu sazenic do otevřeného terénu. Druhá se provádí přibližně v polovině sezóny, třetí je ve fázi tvorby swingers.

  Plevel se provádí podle potřeby. Když 7-14 dní zůstane před sklizní, zelí by mělo být zastaveno.

  Nemoci a škůdci kultury

  \ t

  Zlatý hektar je odolný vůči většině chorob charakterizovaných zelím. Rostliny této odrůdy nejsou náchylné k praskání ovoce, kiwi, kvetení. Je třeba se obávat pouze bílé hniloby, která se vytváří na spodních listech rostliny v podobě viskózního plaku.

  Důležitá nuance! Na povrchu Zlatého hektaru se může vytvořit rosa mouky. Podobné jevy jsou pozorovány v noci, silné omrzliny v období kultivace.

  Vyhněte se nebezpečí napadení zelí. Je dostačující pravidelně postřikovat rostliny profylaktickými prostředky a při tvorbě řádků je zavlažovat vodou a napájet shora.

  Jak se uchovává Zlatý hektar?

  Po úplném dozrání řádkůzačnou je sestavovat. Obvykle tato doba připadá na začátek srpna nebo na konec července (po 100-110 dnech po vzniku schodů). Známky zrání zelí:

  • horní listy začnou žloutnout;
  • řádky přestanou nabírat na váze.

  Sklízená plodina se umístí do mřížky a zavěsí se do přístřešků, sklepů, místností se suchým vzduchem. Prostor pro skladování zelí by měl být chladný a tmavý.

  Zlatý hektar je zelenina s vynikajícími chuťovými vlastnostmi, která nevyžaduje zvláštní péči a je charakterizována zvýšenou odolností vůči chorobám. S kompetentní péčí si každý amatérský farmář na své půdě snadno získá svou bohatou sklizeň.