Zimní skleník vyrobený z polykarbonátu vlastníma rukama

Hothouse - neuvěřitelně užitečná struktura, která nás zbavuje potřeby pečlivě sledovat předpověď počasí. Umístil rajčata do skleníku a víš, jak to zalévat, tak hnojit včas. Ale použití není omezeno na sezónu země, sen mnoha zahradníků - zimní skleník, ve kterém je topení. A je to snadné udělat si to vlastníma rukama, a dokonce velmi snadno.

Obsah
  1. Typ konstrukce
  2. Místo stavby
  3. Video «Výstavba skleníků z polykarbonátu»
  4. Stavba
  5. Topení
  6. Tajemství varianty ekonomiky
  7. Video "Skleník z polykarbonátu vlastníma rukama"

Typ konstrukce

\ t

Před zahájením stavby je nutné rozhodnout o řadě parametrů, na které se bude zimní skleník hodit. V závislosti na typu zařízení, které bude v zimě, bude umístění konstrukce, výška a celková plocha změněna sadou materiálů a výkresem budovy. Nejprve zkontrolujte funkčnost - pro kterou bude skleník používán. Zimní skleník je vhodný pro pěstování jako obyčejné zahradní plodiny (okurky, rajčata, květiny) a pro exotické teplomilné plodiny (citrusové plody, ovoce). Proto je důležité okamžitě určit, co bude ve skleníku růst, aby jej správně vybavilo.

Dalším krokem je označení polohy vzhledem k zemi: hloubka, vztyčená na povrchu, vybavená hotovou budovou. To znamená, že můžete kopat do země a pak budete potřebovat jeden druh topení, pro nadzemní stavby - další, pro skleníky v garáži - třetí.Architektura je důležitým bodem. Můžete mít dvuhishi, horizontální, kombinovaný, nástěnný zimní skleník.

Vzhledem k tomu, že ji budete stavět vlastníma rukama, počet variant architektonického rozhodnutí má sklon k nekonečnu.Výběr materiálů: je nutné definovat, jaké stavební prostředky jste připraveni a chcete je použít pro výstavbu.Možná bude váš skleník pokrytý polykarbonátem, možná kovovým rámem nebo cihlou.

Před vytvořením výkresů je třeba určit, která možnost je pro vás nejlepší. Výběr materiálů je velmi závislý na zahřívání, které bude v procesu zapotřebí. Na biopalivech existují geotemata s technickým vytápěním. Tak, topení také poskytuje širokou škálu možností v závislosti na vašich financích. Při volbě topného zařízení je třeba pamatovat na to, že polykarbonát je hořlavý materiál.

Místo stavby

Po definování typu zamýšlené konstrukce je nezbytné určit místo, kde má být stavěna. Mějte na paměti, že pro většinu zimních skleníků se nehodí stínovaná místa, musíte nutně mít co nejvíce slunečního svitu. Mějte na paměti, že dobře vyčištěná místa také nejsou vhodná, na jedné straně ochlazují skleník a na druhé straně je mohou zničit. Vstup do skleníku by měl být prostorný a široký, aby bylo pro vás vhodné jít dovnitř a ven a přinést inventář.

Video «Konstrukce skleníků z polykarbonátu»

Video znázorňující algoritmus činnosti ve výstavbě skleníků.

Stavba

Jakmile jste se rozhodli na staveništi, vytvořili jste výkresy a jste připraveni pracovat vlastními rukama - můžete začít stavět. Pokud na zvolené ploše neexistuje žádná nadmořská výška - vytvořte ji uměle. Pak můžete začít pokládat základ, který by neměl být menší než 50 cm.

Skleník vyrobený z polykarbonátu je postaven na dřevěném rámu. Při navrhování mějte na paměti, že standardní velikost polykarbonátového plechu je 2,1 x 12 m. Pro vykopání regálů, kolem kterých bude rám postaven, nezapomeňte umístit místo pod dveřmi a otvory pro větrání. Základní požadavek na rám - zefektivnění, takže sníh nebude zpožděn a neporuší střechu.

Příprava desek z polykarbonátu je jednoduchá: je nutné obrysy a vrtání otvorů v listech, zde budou připevněny k rámu. První věc je připevnit listy k bočním stěnám a pak ke střeše. Jedna z vlastností polykarbonátu - expandovat pod vlivem vysokých teplot, takže ponechte mezeru mezi listy, takže nedochází k deformaci konstrukce. Instalace skleníků vlastníma rukama vyžaduje trochu trpělivosti a trpělivosti, nic složitého v tomto procesu.

Každý skleník musí mít dveře. Kupodivu si můžete také vytvořit vlastní ruce s deskami, polykarbonátem, závěsy a pery. Poražte rám z desek a zajistěte polykarbonátový plech na obou stranách.

Topení

Zahřívání skleníku naznačuje, že během chladného období budete schopni udržet určitý teplotní režim, který je nezbytný pro výsadbu. Můžešpoužívat plyn, vodu, infračervené ohřívače, ale tato možnost je poměrně drahá, zejména proto, že ne všechny skleníky zapadají. Nejlevnější, ale s tímto vysoce kvalitním výsledkem lze dosáhnout vytápěním na bázi biopaliv. Zřejmým plusem této možnosti je, že rostliny dostanou také organické hnojivo, které pozitivně ovlivní jejich růst.

Vzhledem k rozpadu mikroorganismů přidělují biopaliva dostatek tepla k ohřevu rostlin, a to i za silných mrazů, a zvlhčují vzduch. Můžete použít zvířecí hnoj, piliny a kůru. Toto vytápění není drahé, je vytvořeno vlastními rukama a zároveň dokonale zapadá do konstrukce z polykarbonátu.

Hnůj během rozkladu stabilně vylučuje asi 40 ° C na jeden celek. Dřevěná kůra udržuje teplotu asi 25 ° C. Hnůj skotu cca 20 ° С. Tato teplota se přitom udržuje od 80 do 120 dnů. Mícháním různých surovin můžete během zimy snadno dosáhnout teploty 33-35 ° C. Vytápění biopalivem je organizováno následovně: v oblasti plánované k vylodění vykopat široký příkop, jehož dno je lemováno větvemi, shifer vytvořit drenážní vrstvu; Na podlaze ležela vrstva zeminy a organického hnojiva; nad topnou vrstvou položte půdu, ve které je rostlina již vysazena.

Tajemství varianty ekonomiky

Vytvořením skleníku s polykarbonátem vlastníma rukama, při použití biopalivového ohřevu, jste již velmi úsporní. Pokud to však nestačí, věnujte pozornost následujícím tipům,což vám pomůže nejen snížit rozpočet budovy, ale také dosáhnout dobrých výsledků na konci:

  • položte střechu trojitou vrstvou vzduchové bublinové fólie a stěny jsou dvouvrstvé;
  • může být také izolován pěnou;
  • vyrobit tambur v skleníku pro uložení nástroje do něj a vytvořit "tepelnou" kapsu.

Video "Skleník z polykarbonátu vlastníma rukama"

Jak vyrobit rostlinu pro pěstování rostlin v zimě vlastníma rukama.