Životnost kovových dlaždic - co může ovlivnit?

Obsah článku

 • Typy polymerních povlaků z kovových dlaždic
 • Při nákupu střešní krytiny pro střechu jakékoli osoby, která má zájem o otázku, nejenom o nákladech, ale také o tom, kolik bude sloužit střeše. Životnost kovových dlaždic podle záruky výrobceje přibližně 15 let.

  Ve skutečnosti tento nátěr může trvat až 50 let, pokud zvolíte správný profil a práce na instalaci střešní krytiny se provádí v kvalitě av souladu s požadavky stavebních předpisů a předpisů.

  Jaká je doba provozu kovové dlaždice?

  Před nákupem tohoto pokrytí je třeba věnovat pozornost řadě faktorů:

  • Charakteristiky plechů z kovových dlaždic - složení kovu a přítomnost pozinkovaného povlaku. Kovoví výrobci mohou být domácí, z Číny, Turecka a tak dále. Specialisté doporučují výběr kovové dlaždice ruských výrobců. Kov a jeho povlak by měly být kvalitní.
  • Tloušťka ocelových plechů a zinkování. Tenký kov o tloušťce 0,35 mm má nižší cenu, ale při montáži existuje pravděpodobnost jeho deformace, která může přispět ke korozi. Kov větší tloušťky má vysokou měrnou hmotnost a během montáže vytvoří určité potíže. Specialisté doporučují použít plechy o tloušťce 0,5 mm, ve kterých je ochranná vrstva zinku 245 mikronů.

  Kov, jehož životnost zajistí majitel domu, by měl být prováděn v souladu s pravidly a doporučenímivýrobce. Kvalita instalačních prací do značné míry závisí na trvanlivosti střechy bytového domu.

  vlastnosti kovového obkladu

  \ t

  Typ a kvalita krycího plechu také ovlivňuje délku životnosti střešní krytiny.

  ?

  Aby se zvýšila životnost kovu, používají se tyto typy ochranných nátěrů:

  • pural;
  • polyester;
  • plastisol;
  • PVDF.

  Puralje polyuretanem modifikovaný polyuretanový povlak. Je vyvinuta odborníky z Finska, kteří chrání střechu a dodávají jí krásný vzhled. Tento povlak má matný povrch. Pural má odolnost vůči negativním vlivům atmosféry, agresivnímu chemickému prostředí a vystavení slunečnímu záření. Tloušťka této vrstvy materiálu je 50 μm. Pural je nejlepší volbou pro kovové dlaždice.

  Polyesterobsahuje polyester ve svém složení a je jedním z nejlevnějších materiálů, který zajišťujetrvanlivost kovových dlaždic . Tento materiál má také dobré provozní vlastnosti: odolnost vůči vysokým teplotám, korozi a mechanickému poškození. Jeho tloušťka je 25 mikronů. Tato trvanlivost je však mírně horší než Pural.

  Základemplastisoluje polyvinylchlorid a změkčovadla. Tloušťka tohoto povlaku je větší než u jiných materiálů a je rovna 200 mikronům, což z něj činí nejodolnější vůči mechanickému poškození. Nicméně, plastisolPoužívá se při vyšších teplotách a nemá vysokou odolnost proti slunečnímu záření.

  Ochranný štít PVDFmá nejlepší ochranné vlastnosti. Tento nátěr je tvořen 70% polyvinylidenfluoridem a součástí je akryl. Materiál PVDF má vysokou odolnost proti slunečnímu záření a zajišťuje dlouhodobou konzervaci barev. Tento povlak má odolnost vůči vlivu na životní prostředí, zejména vůči mořské soli, kterou ne všechny povlaky vydrží. Materiál není vystaven korozi, má odolnost proti mechanickému poškození.

  S přihlédnutím ke všem výše uvedeným vlastnostem nátěru a jeho kvalitním provedením bude trvanlivost dlaždice velmi vysoká.