Změkčovadlo pro teplou podlahu: jak zvýšit pevnost potěru?

Plastifikátor pro teplou podlahu: jak zlepšit pevnost potěru?

Změkčovadlo pro teplou podlahu je vysoce účinnou výztužnou přísadou pro podlahy, zvyšuje mobilitu a rozšiřování směsi podlahové konstrukce, která získává hustou a homogenní strukturu. Díky tomuto procesu se usnadňuje vyrovnání podlahy a výsledkem je hladký povrch. Hlavním účinkem změkčovadla je zvýšení rozpustnosti cementového slínku a interakce s částicemi cementu. Při provádění poslední chemické reakce dochází k praskání částic cementu, což snižuje počet vzduchových pórů, snižuje množství vody a nakonec i plasticitu směsi.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč vůbec používat změkčovadlo?
 3. Postup podávání žádostí
 4. Fáze 1
 5. Stupeň 2
 6. Fáze 3

Obsah

 • Proč vůbec používat změkčovadlo?
 • Postup podávání žádostí
 • \ t

Proč vůbec používat změkčovadlo?

Změkčovadlo se používá jako základ multifunkčních směsí a suchých stavebních směsí s širokým rozsahem použití. Při výrobě roztoků a betonů, včetně alkydů s vysokými výkonovými charakteristikami, také pro výrobu ZBV apod.

Plastifikátor pro teplé podlahy přijde na potěr se zvýšenými pevnostními charakteristikami

Vlastnosti změkčovadla:

 • působí jako inhibitor působící jakomoderátor korozních procesů způsobených vysokým obsahem chloridů.
 • Poskytuje schopnost přijímat vodotěsný a vysoce hustý beton.
 • V malých dávkách zvyšuje pevnostní charakteristiky a nic víc.
 • Používá se jako nemrznoucí nečistota (do -25 ° C).
 • Když se změkčovadlo přidává do betonové směsi dusičnanu draselného v množství 5% hmotnostních, neutralizuje ho a nevznikají žádné lojové formy.
 • Při přidávání změkčovadla k roztoku v malých dávkách dochází k dlouhodobému zvýšení pevnosti bez snížení propustnosti a pórovitosti betonu. Výrazně se také snižuje doba zabírání portlandského cementu s nízkým obsahem rozpustných louky.

Důležité! Sádra pro podlahový potěr je ve své kompozici velmi komplexní chemickou látkou a proto by měla být přidána do roztoku přesně v množství uvedeném v návodu k použití.

Vliv změkčovadla na beton:

 • je omezena, podmínky zabavení na konci práce, jakož i vyrovnání sexuálních desek nebo kultivace hotových prvků;
 • při použití následujících roztoků roztoku vzniká nízký tlak;
 • zvyšuje rychlost vytvrzování, ale zpomaluje časování zadření v roztocích s nízkým poměrem cement /voda;
 • s prodlouženým transportem, kapalný cement, který má ve svém složení změkčovadlo, může být uveden do činnosti dusičnanem draselným, který se přidává do bubnu míchačky betonu;
 • během betonu během chladného období, zrychlené kalenízabraňuje rychlému tuhnutí, kterému předchází výrazné uvolnění tepla v důsledku hydratace;
 • s přídavkem změkčovadla v důsledku samozhutnění betonu s vysokou pevností v hydraulickém inženýrství.

Sádra zhutňuje betonový výrobek, což přispívá k jeho urychlenému samo-kalcinačnímu procesu, to znamená, že prostor pórů je samozavírací, stejně jako proces prevence tvorby půdy ve fázi jeho použití

.

Tato látka zvyšuje nejen pevnost výrobku při stlačování, ale také rychlost soupravy, která umožňuje dispergovat betonové výrobky po 12 hodinách bez závad a třísek. Proto je možné i použití méně kvalitních odrůd cementu. Změkčovadlo téměř 100% vstupuje do chemické reakce s cementem, aniž by způsobovalo vedlejší účinky.

Postup podávání žádostí

\ t

Fáze 1

Zavedení změkčovadla do betonové směsi probíhá současně s jinými složkami: cementem, vodou, plnivy, změkčovadly. Pak musí všechny složky míchat míchačku na půl hodiny, což vede k homogenní suspenzi cementu.

Fáze 2

Výsledná směs může být použita k naplnění podlah různých účelů: průmyslové podlahy, teplé, veřejné atd., Nejdůležitější je rovnoměrné rozložení roztoku podél povrchu substrátu.

Fáze 3

Nejdůležitější věc před použitím data již hotové, i když tekuté podlahy je dobré zmrazit. 7 dní poté, co již bude možné chodit, a po 14 - instalovat nábytek. Úplné sušení akalení pohlaví je pozorováno 20. den po jeho vylití.

Pokyn výrobce (pro zvětšení)

S vynálezem změkčovadla se většina sexuálních mistrů zbavila bolesti hlavy, nyní se proces pokládání betonových spojovacích prostředků stal mnohem rychlejším a snadnějším. Dříve, po naplnění podlahy, bylo nutné s ní zacházet se speciálními hadry s dlouhými, tenkými jehlami, aby se odstranily zbývající vzduchové bubliny. Nyní tato a další operace betonové směsi provádí sám, a to se děje díky použití změkčovadla.