Zpracování šikmých dveří vlastními rukama

Velmi často je to, že šířka dveřního boxu je menší než šířka otvoru ve zdi, kde je instalována. To je způsobeno tím, že v obchodě jsou skříně prodávány ve standardních rozměrech a stěny mají různou tloušťku. Proto je po instalaci dveří logická otázka: jak a jak s dveřmi nakládat pěkně a správně.

Existuje několik způsobů, jak zvládnout svahy dveří. Pro tento účel jsou vhodné sádrokarton, sádra, laminát, MDF panely a dřevo.

Desky ošetřené omítkou nebo sádrokartonovou deskou se dále obarví tapetou nebo natřou. Vypadá to dobře, ale ne dokonale. Nejlepší způsob je ošetřit dřevo, panely nebo laminát. V obchodech, kde se prodávají dveřní boxy, je také možné zakoupit výběry, které jsou pro tyto případy speciálně vyráběny výrobci dveří.

Ačkoli ne všechna města mají obchody, mohou takový výrobek nabídnout. Proto je velmi často nutné nezávisle vybírat materiál pro svahy. V tomto případě závisí výběr materiálu vždy na šířce svahu, který je třeba obohatit.

Existuje několik možností zpracování. Pokud je sklon větší než 70 mm, jsou strom nebo panely dokonale vhodné. Pokud je šířka menší než 70 mm, pak se skříň dokonale hodí.

Někdy je v některých případech vedle ní umístěna další krabice. Ukazuje se, že je velmi krásný a vypadá jako jeden výrobek.

Jak se upravují šikmé dveře vlastníma rukama?

Než začnete pracovat, musíte připravit všechny potřebné materiály a nástroje.

Nejdůležitější věcí je volba materiálu, s nímžs pomocí kterých bude probíhat zpracování svahů. Budete také potřebovat speciální podložky různé tloušťky pro nastavení materiálu, který má být instalován. Podložky mohou být vyrobeny z řezů překližky různé tloušťky. Jejich délka by měla být 150 mm a šířka by měla odpovídat šířce nastaveného výběru.

Klíčové nástroje, které jsou potřebné:

  • čtverec;
  • úroveň;
  • kladivo;
  • nůž;
  • šroubovák;
  • vrták.

Pokud jsou stěny cihly, budete potřebovat šok. Pro betonové stěny je nutný razník, protože vrták neabsorbuje beton. Chcete-li opravit karneval musíte koupit malé karafiáty.

Především musíte správně označit šířku panelů. Existují případy, kdy se tato šířka může lišit. Při označování se ujistěte, že okraj stěny a panel jsou ve stejné rovině. Je lepší, když bude mírný výčnělek, ne dutina, protože v tomto případě bude trhlina.

Je také důležité věnovat pozornost skutečnosti, že šířka rohů na bočních a horních panelech je stejná. Ideální volba je stejná šířka panelů napříč dveřmi, která se shoduje se šířkou skříně.

Je nutné začít pracovat s upevněním horního dřevěného panelu. K tomu je třeba zvednout vhodné podložky a upevnit je na stěnu podél okrajů a uprostřed.

Panel lze upevnit dvěma způsoby. V první metodě by měl být panel připevněn k tlustému ostění. Druhou možností je vyvrtat stěnutenké těsnění, kladivo sarmati a táhněte panel se šroubem. U klobouku by měly být šrouby zhotoveny v hluboké drážce pomocí silného vrtáku tak, aby kapota nevyčnívala nad rovinu panelu.

Princip upevnění je stejný jako při instalaci dveří, když je skříň zajištěna podložkami. Ostatní panely mohou být upevněny tekutými hřebíky.

Boční panely musí být pečlivě namontovány. Pro věrnost je třeba vytvořit šablonu šířky lepenky, která odpovídá šířce panelu. Karton se lepí na krabici k hornímu panelu. Mezera se měří, značka se vytvoří a pak se ořízne ostrým řezačem na pravítku. To by mělo být provedeno velmi přesně, možná ani poprvé.

Za vzorem nakreslete panel a jemně ho seškrábněte podél nakreslené čáry nožem. Pak musíte změřit výšku panelu a od horního bodu šilhání, abyste drželi okraj, a řezem nožem.

Nyní můžete nainstalovat boční panel. Ihned musíte upevnit distanční vložky na výšku panelu ve stejné vzdálenosti, aby první a poslední byly na okrajích. Panel se vloží a přitlačí ke stěně, na něj se nanese vrstva. Chcete-li panel zarovnat na úroveň, musíte začít od místa, kde je od stěny méně místa. Je vybráno vhodné těsnění a upevněno, pak je těsnění vybráno na jiný okraj a je také pevné. Pokaždé, když budete chtít panel použít rovnoměrně. Poté, co je jeden panel odkryt a upevněn šrouby nebos tekutými hřebíky, můžete přejít na další panel, který je vystaven a upevněn přesně stejným způsobem jako první.

Instalované panely mohou být natřeny tónováním, vyzvednutím barvy dveří a krabic. Pak několikrát zakryjte bezbarvým vodotěsným lakem. Chcete-li správně vyzvednout tónovací barvu, musíte se pokusit zakrýt kusem materiálu, ze kterého jsou panely vyrobeny.

Bude velmi dobré, budou-li dřevěné panely pokryty MDF panely, sbírají je jednou barvou s dveřmi, krabicí a lištami. Je to velmi snadné.

Všechno je opět měřeno stejným způsobem, vyříznuto a sedí na tekutých nehtech. Horní panel je okamžitě připojen, pak dvě strany. Hlavní věc je, že je třeba i odříznout podél značek, lépe přidat milimetr než opustit méně. Karneval je řezaný pod úhlem 45 stupňů a přibitý malými hřebíčky.

Teď už víte, jak zvládnout svahy dveří, pokud je šířka krabice menší než dveře, a můžete to udělat vlastními rukama.