Zvolíme si, která podlaha je vhodnější uspořádat v garáži: srovnávací přehled šesti variant zařízení

Vybereme, kterou podlahu je vhodnější zařídit v garáži: srovnávací přehled šesti variant zařízení

Volba podlahové krytiny v garáži se někdy stává pro motoristu obtížným úkolem. Je důležité, aby nedošlo k omylu, takže to nebude trvat rok přeinstalovat přišel na kompletní nedokončené podlahy. A důvody jeho poškození v garáži jsou masové. Jedná se o zvýšenou zátěž na hmotnost vozu a vliv agresivních PMM a složitých teplotních a vlhkostních podmínek. Mezitím, mezi podlahové krytiny pro garáž je to, co si vybrat. Co nabízí stavební trh pro tyto účely?

Obsah
 1. Obsah
 2. Varianta # 1 - betonová podlaha
 3. Varianta č. 2 - lakovaná betonová podlaha
 4. Varianta # 3 - Velkoplošná podlaha
 5. Varianta # 4 - keramická dlažba
 6. Varianta # 5 - PVC desky
 7. Varianta # 6 - dřevěné podlahy

Obsah

 • Varianta # 1 - betonová podlaha
 • Varianta # 2 - lakovaná betonová podlaha
 • Varianta # 3 - Velkoplošná podlaha
 • Varianta # 4 - keramická dlažba
 • Varianta # 5 - PVC desky
 • Varianta # 6 - dřevěné podlahy

Varianta # 1 - betonová podlaha

Většina majitelů garáží si nemyslí a nezastaví svou volbu v tradiční verzi - betonu. Tato podlaha je levná, trvanlivá, odolává náročným provozním podmínkám. Trhliny a výmoly, které se někdy vyskytují na povrchu betonu v důsledku omrzlin a mechanického poškození (například když kladivo dopadne na podlahu), obvykle nezpůsobují zvláštnínespokojenost s automobilovými nadšenci.

Vážnou nevýhodou betonových podlah je však schopnost nadměrného vypouštění prachu, který se vysráží na všech plochách garáže, včetně vozu. Kromě toho, že beton rychle a snadno vstřebává různé chemické znečišťující látky, které tvoří nesmazatelné roztržitosti. Ještě horší je, že tyto skvrny způsobují nepříjemný zápach.

Odhaduje se, že betonová podlaha má mnoho významných nedostatků. Nicméně, to není tento případ, všechny jeho minusy mohou být zcela vyrovnány, pokud zakryjete vrchní vrstvu barvami nebo tmely.

Betonovou podlahu v garáži lze použít v čisté formě nebo jako podklad pro dokončování podlah

Varianta č. 2 - lakovaná betonová podlaha

Speciální barva bude betonovou podlahu pohodlnější k použití, odolnější a, co je důležité, dá jí nějakou estetiku. Po malování přestává přidávat prach a méně trpí mechanickým poškozením. Tento způsob úpravy betonové podlahy se nejčastěji používá v garáži. A to nejen díky lacinosti, ale také proto, že barva se dá snadno položit na podlahu, k tomuto účelu se používá jakýkoliv nátěrový nástroj: štětec, váleček, sprej.

Barvy na beton mohou znamenat parkovací místa v garáži pro několik automobilů

.

Varianta # 3 - Velkoplošná podlaha

Za účelem zušlechtění obvyklé betonové podlahy v garáži nelze moderní směšovací nádoby lépe hodit. Tyto prostory, zpravidladvousložková, obsahující polymerní pryskyřici a tužidlo. Při nanášení v kapalné formě na podlahu se vytváří absolutně plochý, otěruvzdorný, nárazuvzdorný a mrazuvzdorný podklad. Všechny tyto výhody se projeví v plném rozsahu pouze s určitou tloušťkou základu - ne méně než 5 mm

.

Samonivelační podlahy se mohou pochlubit nejen svou praktičností, ale i krásou. Jejich estetika je na správné úrovni. Je dokonale rovnoměrný, lesklý nebo matný, který může být natřen v různých barvách. Spolu s monochromatickými nátěry, které jsou stále populárnější u tekutých podlah se vzorem.

Světlá podlaha plniče určuje design garáže

Varianta # 4 - keramická dlažba

Pevné podlahy v garáži lze získat při obkládání betonového základu s keramickými obklady. První dlaždice samozřejmě není vhodná. Pokud se rozhodnete uložit a použít dlaždice v garáži, která je po opravě ponechána v kuchyni, brzy budete zklamáni. Keramický povlak je pokryt prasklinami a při nástupu mrazu právě spadne ze země.

Pro podlahu v garáži by měly být použity pouze některé typy keramických obkladaček:

 • Keramická žula je slitina žulové drobky s jílem a některými dalšími plnivy. Tento materiál je svým vzhledem a vlastnostmi velmi podobný přírodnímu kameni. Proto má keramická žula dlaždice vysokou pevnost, mrazuvzdornost, odolnost vůči chemicky agresivním médiím.
 • Dlažba slinku - keramika prošla dlouhou dobuvypalování při vysokých teplotách. Výsledný materiál získává takové vlastnosti, jako je výjimečná pevnost a mrazuvzdornost.
 • Keramická dlažba - dlažba odolná za studena, určená pro venkovní práce, vhodná i do garáže. Vyberte si výrobek s protiskluzovým povrchem - ušetří vám to před náhodným pádem.

keramická žula dlaždice má zvláštní trvanlivost a mrazuvzdornost

\ t

Varianta # 5 - PVC desky

Jedná se o moderní podlahový materiál ve formě jednotlivých modulů. Vyrobeno z odolného, ​​chemicky odolného polyvinylchloridu. Vynikající odolnost proti mrazu umožňuje použití v interiéru i v nevytápěných garážích i na ulici. Povrch PVC neklouzne, může nalít vodu s kbelíky (při mytí auta) a nebojte se spadnout pod neopatrný pohyb. Pohlcuje vibrace, je odolný vůči namáhání a mechanickému poškození.

PVC desky se snadno montují. K tomu nemusíte použít lepidlové čípky - desky jsou opatřeny speciálními zámky, které vám umožní shromáždit kryt jako projektant. Je-li to nutné, je snadné pochopit jednotlivé části a rozložit se na jiném místě.

PVC listy nespalují, nebojí se vlivu kyselin a zásad. Proto jsou skvělé pro garáže používané jako opravny

.

Varianta # 6 - dřevěné podlahy

A pro milovníky automobilů, kteří dávají přednost všem ekologickým, doporučujeme v garáži vyrábět dřevěné podlahy. Toto je řešenínení tak populární jako předchozí metody, ale má také právo na život. Dřevěné podlahy jsou naprosto bezpečné, nejsou zdrojem prachu a škodlivých látek. Nevhodné desky se snadno opravují nebo nahrazují novými. A celkové náklady na palubu podlahy je v podstatě penny.

Samozřejmě, že v dřevěných podlahách existují nevýhody. Nejdůležitější z nich je krátká životnost. Po 4-5 letech provozu, i při dokonalé hydroizolaci a správné péči, se desky začnou hnit. Ale jak jsme již zmínili výše, zkažené desky mohou být snadno nahrazeny novými.

Dřevěné podlahy jsou krátkodobé, ale levné a šetrné k životnímu prostředí

Výše ​​uvedené podlahové krytiny nejsou v garáži všechny. Právě jsme vám přinesli nejoblíbenější řešení. Jsou tu další. Například nejlevnější varianta - obvyklé podlahy, a jeden z nejdražších - podlaha z přírodního kamene. To vše je však extrémní. Vyberte si podlahu pro garáž se zaměřením na peněženku, ale nezapomeňte na kvalitu. Nezapomeňte, že nejen jeho vlastní trvanlivost, ale také ochrana Vašeho vozu bude záviset na kvalitativním, dobře umístěném nátěru.