Barva pro betonovou podlahu - odrůdy a jejich zvláštnosti

Barva na betonovou podlahu - odrůdy a jejich vlastnosti

Betonové podlahy, které se liší trvanlivostí a trvanlivostí, jsou často uspořádány v průmyslových dílnách, průmyslových a pomocných prostorách, garážích a dokonce iv obytných prostorách. Mají však také slabé místo - horní vrstvu. Povrch betonové podlahy je navíc práškový, navíc má neatraktivní vzhled. Pokud taková podlaha není pokryta na vrcholu tradičního nátěru (laminát, koberec, linoleum), pak nejčastěji jen malovat. Pro ochranu a zdobení je použita speciální barva pro betonovou podlahu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Odrůdy barev na betonovou podlahu, jejich vlastnosti
 3. Akrylové barvy
 4. Epoxidové barvy
 5. Smalty polyuretanové
 6. Méně běžné varianty
 7. Nuance, které mají být řešeny
 8. Shrnutí

Obsah

 • Druhy barev na betonovou podlahu, jejich vlastnosti
  • Akrylové barvy
  • \ t
  • Epoxidové barvy
  • \ t
  • Polyuretanové smalty
  • Méně společných možností
 • Nuance, které mají být řešeny
 • \ t
 • Souhrn

Druhy barev na betonovou podlahu, jejich vlastnosti

Tradičně byla pro betonové podlahy používána epoxidová suspenze, která na povrchu tvořila ochranný film. Nyní je trh reprezentován velkým množstvím speciálních skladů. Zvláštností betonových barev je pevnost dosažená velkým počtem spojovacích prvků. Tam jsou barvykteré tvoří vysoce pevný povlak, který umožňuje využít podlahu při dostatečně vysokém zatížení, aniž by to ohrozilo její vzhled. A ačkoli tyto sklady někdy stojí méně, ale malba se vyplatí, protože slouží víře a pravdě po mnoho let bez opravy. Jaká je barva betonové podlahy? Podívejme se blíže.

Barvy pro betonové podlahy umožňují nejen chránit základnu před poškozením, ale také dát budovu atraktivní vzhled

.

Akrylové barvy

\ t

Akrylová barva pro betonový povrch je zvláštní vodná kompozice na bázi akrylových pryskyřic s přídavkem různých polymerů. Akrylové barvy mohou být matné, lesklé a polomatné. Vytvářejí ochranný film, který zabraňuje různým mechanickým a chemickým nežádoucím účinkům a zabraňuje zničení horní vrstvy betonové podlahy.

Takový povlak je poměrně trvanlivý a spolehlivý, odolný proti účinkům vlhkosti a vysokým teplotám, takže se úspěšně používá pro nátěry podlah v garážích, sklepích, balkonech atd. Povrch, který je na nich natřený, je připraven k využití během dvou dnů.

Barva betonové podlahy se může nanášet válečkem, štětcem nebo sprejem

.

Výhody:

 • zvýšená odolnost proti vlhkosti;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • snadnost aplikace a rychlost sušení.

Nátěr se nanáší štětcem, válečkem, sprejem a je tam jedna vrstva, ale pro nejlepší účinek se obvykle aplikují dva.

Epoxidové barvy

\ t

Epoxidové barvy jsou dvousložkové, míchání se provádí speciálním míchadlem bezprostředně před aplikací. Ačkoli barevný gamut není tak velký, jak by bylo žádoucí, ale tato barva uplácí svou vysokou odolnost proti oděru. Jedná se o velmi trvanlivý a trvanlivý povlak, který je vhodný nejen pro podlahy výrobních hal, autoservisů, parkovišť apod., Ale také pro otevřené deště, větrné a sluneční paprsky. Nebojí se atmosférických kataklyzací, díky kterým betonový podklad zůstává trvanlivý, vypadá reprezentativně.

Výhody:

 • hydroizolační vlastnosti na vysoké úrovni;
 • odolné vůči chemikáliím (kyseliny, zásady, solné roztoky);
 • dokonale zapadá do povrchu, zejména při aplikaci na čerstvý beton;
 • barva zůstane po dlouhou dobu.

Epoxidová barva se nanáší ve dvou vrstvách, doba vytvrzování je 12 až 24 hodin.

Polyuretanové smalty

Polyuretanové smalty se také skládají ze dvou složek a lze je používat uvnitř i venku. Za prvé, složky jsou dobře promíchány a promíchány. Malování probíhá ve dvou fázích: na první - nanese se tenká vrstva bez náplastí, která ji vyschne (ale ne déle než 24 hodin), a pak nanese druhou vrstvu.

Doba úplného vysychání je zpožděna na 14 dní: za dva dny barva již není želé, po 7 - získá mechanickou pevnost až 14 chemikálií.

Barvy pro betonové podlahy - trvanlivý a trvanlivý nátěr vhodný pro výrobuobchody, autoservisy, stadiony, parkoviště atd.

Výhody:

 • ziskovost;
 • dobrá plíživost;
 • vysoká chemická a mechanická pevnost;
 • tvoří atraktivní lesklý povrch.

Minimální teplota při aplikaci nesmí být nižší než +5 ° C.

Méně společných možností

Uretan-alkydové barvy poskytují lesklý povrch široké škály barev a odstínů, který se vyznačuje vysokou odolností proti oděru. Ačkoli barva má poměrně dobrý kryt, ale je doporučeno ji aplikovat ve dvou vrstvách.

Akrylové silikonové barvy se nemohou pochlubit stejnou vynikající odolností proti oděru, kromě toho se vyznačují spíše omezeným barevným rozsahem.

Nuance, které je třeba řešit

Jak vybrat barvu pro betonovou podlahu a která je lepší? Odpověď na tuto otázku je obtížná, protože vše závisí na tom, jakou roli v každém konkrétním případě vykonává. Je vyzvána, aby jednoduše ozdobila povrch, učinila ho atraktivnějším nebo slouží jako ochranná vrstva. Je jasné, že neexistuje univerzální barva, ideální pro všechny situace. Existuje však několik bodů, které musíte vzít v úvahu.

Při výběru barvy pro betonovou podlahu je třeba věnovat pozornost řadě klíčových bodů: dekorativnímu nátěru, funkčnosti, ochranným vlastnostem nátěru

.

Při malování betonové podlahy v obývacím pokoji stojí za to věnovat pozornost méně toxickým možnostem pokrytí životního prostředí.Například nátěry na bázi akrylového latexu mohou být použity i v uzavřené místnosti, nepoškodí se, ale epoxidové nátěry je třeba použít tam, kde je dobré větrání a v žádném případě ne v obytných místnostech.

Při výběru barvy je třeba vzít v úvahu, že každý z nich má svůj teplotní rozsah, který je pro něj optimální, a to jak při aplikaci, tak i při následném provozu. Je zřejmé, že záleží na tom, zda je jedna nebo jiná barva vhodná pro vnější práce nebo pouze pro vnitřní použití. Neměli byste experimentovat a doufat v „možná“ pomocí nevhodného nátěru pro externí práci. Poprvé to může a bude vypadat atraktivně, ale ne dlouho.

Při výběru barvy pro venkovní práce nebo malování podlahy ve vlhké místnosti, musíte věnovat pozornost skutečnosti, že barva obsahuje antibakteriální složky, které zabraňují tvorbě plísní a vyvíjet houby. Obvykle jsou všechny informace na obalu. Nebuďte líní číst nebo konzultovat s odborníkem.

Zamyslete se nad tím, jaký efekt chcete dosáhnout? Potřebujete lesklý povrch, který není hádka, vypadá velkolepě, ale také skvrny na něm a škrábance a plemena jsou viditelnější. Nebo matný povrch, který na první pohled není tak velkolepý, bude vypadat optimálně, ale vypadá déle a nové a nevyžaduje tak pečlivou péči a opatrný provoz.

Shrnutí

V moderním trhu s barvami a laky existuje několik různých typů barev pro betonové podlahy. Jsou "dokonale" zvládajínejen estetickou funkcí, tj. přidáním betonových podlah atraktivního vzhledu a dokonce i řasením, ale i ochranným. Chrání beton před vlivem různých chemikálií a atmosférických jevů (déšť, ultrafialové záření), stejně jako mechanické poškození, někdy významné. Ve většině případů se v prostorách vyrábějí betonové podlahy, které zajišťují aktivní a dlouhodobé zatížení.

Při výběru barvy pro betonovou podlahu stojí za to věnovat pozornost řadě klíčových bodů: dekorativnímu nátěru, funkčnosti, ochranným vlastnostem nátěru, které vám umožní získat trvanlivou a atraktivní podlahu v každé místnosti, ať už se jedná o posilovnu, dílnu nebo parkoviště.