Čas počítáme podle barev - vytváříme květinové hodiny vlastníma rukama

Mnoho majitelů přilehlých oblastí se snaží je ozdobit neobvyklým, který okamžitě spadl do očí a stal se předmětem závistivých sousedů. Pro výstavbu inovativních originálních návrhů jsou připraveni utratit spoustu peněz, které vybízejí ke spolupráci krajinářských návrhářů. Ano, existuje mnoho složitých struktur, které lze stěží vytvořit bez zapojení odborníků, ale některé z nich mohou být zkoušeny a prováděny na vlastní pěst. Například květinové hodiny, jejichž ciferník se stane rostlinami různých tvarů a barev.

Květinové hodiny - původní záhon, na kterém můžete zkontrolovat čas

Obsah
 1. Obsah
 2. Trocha historie
 3. Přírodní biorytmy rostlin
 4. Květinové a slunečné hodiny - šipka se stínem na květinovém ciferníku

Obsah

 • Trocha historie
 • Přírodní biorytmy rostlin
 • \ t
 • Květina a Sluneční hodiny - Šipka stínu na květinové volbě

Trocha historie

Moderní květinové hodiny se odehrávají v mnoha velkých městech po celém světě. Jejich práce je zpravidla založena na použití mechanismu, který posouvá hodiny a minuty. Ve skutečnosti se jedná o běžné mechanické hodinky velké velikosti, zdobené květinami pro krásu. Květinové hodiny, poněkud v jiné formě, však byly postaveny iv těch vzdálených časech, kdy mechanické hodinky nebyly ani slyšeny.

Ve starověkém Římě a Řecku byly květiny vysazeny na záhony, které se otevíraly a zavíraly, následované přírodnímibiorhythms To umožnilo až půl hodiny určit časové intervaly, od jara do konce podzimu. Oficiálně se první hodiny květin objevily ve Švédsku díky rozvoji brilantního biologa-inovátora Carla Linnaeuse. Měli podobu kruhu rozděleného do sektorů. Každý z nich vyrostl a odhalil okvětní lístky v různých časech dne.

Květiny se otevírají a zavírají v určitém čase - to se používá při tvorbě květinových hodin

Doporučujeme vám, abyste na svých stránkách sledovali nějaké květiny Charlestona Lynna. Věřte mi, je to velmi zajímavý proces, který vám umožní ponořit se do biologických rytmů rostlin a vytvořit nejen elegantní, ale také funkční design květin.

Přírodní biorytmy rostlin

\ t

Začněte zvolením slunné, otevřené plochy, která nespadá do stínů budov nebo stromů. Je žádoucí, aby hodiny byly na křižovatce zahradních cest nebo na jiném prominentním místě.

Pokud jde o tvar, je snazší provádět záhon ve formě jednotlivých modulů s různými barvami. Nicméně, v tomto případě budete muset přesně studovat čas uzavření a otevření okvětních lístků v různých rostlinách (nebo použít pro tyto účely nápisy). To není příliš pohodlné, proto doporučujeme použít tradiční hodinový formulář - kulatý s dvanácti sektory, z nichž každý bude odpovídat časovému intervalu 1 hodiny.

Při tvorbě květinových hodin ve formě jednotlivých modulůje nutné znát denní „plán“ rostlin

Każdé odvętví je vysazeno květinami, které jsou odhaleny ve vhodném ćasovém intervalu. Níže je tabulka zobrazující denní biorytmus některých rostlin, které můžete použít pro vaše květinové hodiny. Harmonogram bdělosti a spánku rostlin na různých místech se může lišit, takže není nutné dodržovat přesné požadavky - to jsou přibližné údaje. Nejlepší je sledovat hodiny po pozorování vybraných rostlin a vytvořit si vlastní tabulku jejich biorytmů.

Tabulka uvádějící období otevírání a zavírání okvětních lístků v různých zařízeních

.

Všimněte si, že takové hodiny budou přesně zobrazovat čas pouze za jasného slunečného počasí. Když je zataženo nebo deštivé, čekání na přesné důkazy nestojí za to - hodiny jsou "lhaní".

Hodiny květin a slunce - Šipka stínu na květinovém ciferníku

Pohodlnější používání bude slunečné hodiny s květinovým ciferníkem. Není nutné používat tabulku biorytmů (i když v tomto případě budou hodiny mnohem jasnější a více okázalé!), Protože čas ukáže neotevřené rohy, a šipku stínu, odlité jakýmkoli vysokým sloupem, například kovovou armaturou nebo dřevěným stojanem . Ve slunečních hodinách se tento prvek nazývá gnomon.

Květinové hodiny s gnomonem označují čas pomocí šipky stínu

Gnomon se nachází ve středu květinových hodin, pod mírným svahem na sever (pro určení tohoto směru je nejjednodušší ze všechkompas) Je žádoucí, aby to bylo přesně ve 12 hodin denně, kdy stín ze šipky by měl ukazovat přesně na horní krajní bod hodin. Po tomto, guma je pevná, av místě křížení stín s kruhem dát kolík - to bude 12 hodin. Každou hodinu si všimněte polohy stínu a označte všechny ostatní počty hodin. Po takovém značení se provede výsadba.

Gnomon může být vyroben z různých materiálů, dokonce i z betonu

Čísla mohou být zavěšena nebo vyříznuta z překližky odolné proti vlhkosti. Je možné naplánovat počty kontur nízko rostoucích rostlin, například pastináků nebo novomanželů. Je žádoucí, aby rostliny nebyly kvetoucí a dobře udržované.

Údaje z monotónních rostlin s nízkým růstem vypadají nejpozoruhodněji

.

Jak již bylo zmíněno, naprosto každá rostlina, roční i celoroční, se používá pro hodiny slunečního květu. Nemůžete je ani zasadit, ale instalovat do hotových kontejnerových kontejnerů (podobně jako v městských parcích se staví květinové hodinky). Když je určitá odrůda rostliny zbarvena, modul je snadno nahrazen novým. Například, po rozkvětu jarní prvosenky, jsou nahrazeny petuniemi, které jsou na podzim nahrazeny astry nebo chryzantémy, které mají v tomto období větší dekorativní charakter.

Jak jste již viděli, není těžké udělat si živé květinové hodiny pro sebe. Jediná věc, která za minutu jejich přesnost nestojí za to, zejména pokud jste pozdě na důležité setkání.

Viz články pro podobná témata:

 • Použití plastových lahví pro uspořádání záhonů - 5 originálních nápadů
 • Jak udělat záhonu pneumatik - varianty zahradní tvořivosti z automobilových pneumatik
 • Plovoucí záhon - uděláme květinový ostrov na vodě
 • Jak pěstovat zahradní rostlinu na pařezu - zvažujeme dvě společné metody
 • Design květinových záhonů a záhonů v chatkách - různé obrázky aranžování květin
 • Dekorativní město - zeleninové záhony na vašich stránkách