Čerpadlo pro WC

Poté, co prošel zásadní opravou nebo přestavbou, se můžete setkat s takovým problémem jako neúspěšným umístěním ve stavební síti. Je to právě tato okolnost, která někdy narušuje realizaci plánů obyvatel, kteří hledají pohodlí.

Nejběžnějším problémem tohoto druhu je nedostatek schopnosti přemístit koupelnu nebo vybavit nový v jiném, protože kanalizační systém v soukromých domech je často samonafukovací (kanalizace se pohybují dolů po potrubí pod vlivem gravitační síly). Umístění WC pod určitou úroveň centrálního kolektoru vede k tomu, že koupelna nebude fungovat.

Člověk by však neměl zoufat a zásadně měnit plány. Exit existuje - je nutné samohybný kanalizační systém, který má být reformován v částečném tlaku. Je nutné pouze koupit čerpadlo pro toaletu.

Obsah
 1. Charakteristiky čerpacích zařízení
 2. Kompaktní modely
 3. Výpočet požadovaného výkonu čerpadla
 4. Montáž čerpadla s čerpadly

Charakteristiky čerpacích zařízení

Čerpací zařízení pro toaletu vypadá navenek jako malá plastová skříňka. Absolutně nezkazí interiér místnosti, protože je umístěn za toaletním stojanem a může jít dolů pro další odkalovací nádrž. Kromě toho může být čerpadlo skryto za krabici z plastových panelů nebo sádrokartonových desek. Existují různé modely výkonu, průměrná možnost zahrnuje dopravu kapaliny horizontálně do vzdálenosti 100 m, vertikálně - 10 m.

Při výběru z mnoha zařízení pro povinnou přepravu odpadních vod je třeba vzít v úvahu následující body:

 • Rozsah pohybu . S ohledem na umístění koupelny a délku samovybíjecí kanalizační trubky je zakoupen model odpovídající kapacity. Postačuje, že čerpadlo dopravuje odtoky horizontálně do 90-100 metrů a vertikálně - 9 - 10 m. Navíc je možné k toaletnímu čerpadlu připojit několik zařízení.
 • Možnostpřipojení čerpadla k přídavnému zařízení . Koupelna je vybavena nejen toaletou, ale i umyvadlem, sprchovým koutem. To však neznamená, že je nutné instalovat samostatné čerpadlo pro každé z dostupných zařízení. Je to docela dost koupit jen jeden, ale v kombinaci. Když je instalován nucený kanalizační systém pro koupelnu vybavenou velkým množstvím domácích spotřebičů a sanitární keramiky, odborníci doporučují oddělit čisté horké odpadní vody od studených výkalů. K tomuto účelu je nutné zakoupit různá čerpadla: s drtičem pro toaletu a pro horkou odpadní vodu.
 • Přípustná teplota čerpané kapaliny . V závislosti na modelu se tento indikátor pohybuje v rozmezí 40-90 stupňů. Zařízení pro studená média je vhodné, pokud je drtič určen výhradně pro toaletu. Pokud má být koupelna vybavena umyvadlem nebo sprchovým koutem, měli byste očekávat vyšší teplotu kapaliny. Při připojení pračky nebo myčky je nutné nejdražší čerpadlo. Taková technikavypustí vodu, zahřátou na 90 stupňů, do kanalizačního potrubí.

Kompaktní modely

V podmínkách maximální hospodárnosti prostoru malých prostor jsou instalovány závěsné záchody. Pro tato zařízení jsou vyvinuta speciální čerpadla-drtiče s šířkou nádrže cca 12 cm. Snadno se skrývá pro jednoduchý karton. K dispozici je také rám pro upevnění záchodové mísy a vypouštěcí nádrže.

Není to tak dávno, co byly na trhu toalety s vestavěným štěpkovačem. Zařízení tohoto typu nemají vypouštěcí nádrž a umožňují připojení dalšího sanitárního vybavení.

Existují modely s vestavěným čerpadlem v provedení WC. Jejich princip práce je následující: při stisknutí splachovacího tlačítka nebo otevření přístupu vody z vodovodního potrubí je drtič zapnut. Povinnou podmínkou pro instalaci tohoto zařízení je přítomnost vysokého tlaku (nejméně 1,7 atm.) V rozvodné síti vody.

Výpočet požadovaného výkonu čerpadla

Pokud jsou pokyny pro přidání informací o hlavních vlastnostech přístroje - ne dostačující, obraťte se na odborníka. Ale vzhledem k tomu, že služby profesionálů nejsou levné, stojí za to se pokusit zjistit jejich vlastní.

Nejčastější chybou při výběru je nesprávné určení výkonu jednotky. Například instrukce uvádí, že čerpadlo pro toaletu je určeno pro přepravu kapaliny horizontálně o 80 metrů, vertikálně - 7. V praxi zařízení vždy nepracuje na vrcholuomezení výkonu. To znamená, že porucha může způsobit jakékoli nezaplacené zatížení, takže je lepší se o zásobu postarat.

Vlastnosti uvedené v příručce se v určitém smyslu vzájemně vylučují. Pokud je tedy kapalina přepravována čistě horizontálně, pak je příklad uveden jako příklad, může ji zvýšit až na 80 m. Když je požadován zdvih 2 metry, rozsah dodávky se významně sníží. Jako základ pro výpočetní vzorec platí pravidlo: u každého měřiče zvedání kapaliny dochází ke snížení přepravní vzdálenosti horizontálně o 10 m.

Instalace etážového čerpadla

Dokonce i nováčik může ručně instalovat nové čerpadlo na drtič pro toaletu. Schéma připojení je poměrně jednoduché.

1. Instalace potrubí.

Ve ​​fázi instalace potrubí z drticího zařízení do kanalizačního sběrače je důležitá pouze výška a délka zvedání. Tyto indikátory by měly plně vyhovovat vlastnostem čerpadla. Jiné parametry (konfigurace cesty, úhel náklonu a použitý materiál) mohou být libovolné.

Aby se zabránilo dalšímu zatížení toaletního čerpadla, je třeba se vyvarovat vytváření ostrých úhlů otáčení potrubí. Pro tento účel není nutná trubka jiného (většího) průměru. Dostatečný tlak v systému a pečlivé mletí odpadu úspěšně zabraňují ucpávání i v úzkém potrubí (průměr 45 mm).

Montáž poskytuje

 • pokládání odpadních vod;
 • spojením s nápovědouodpaliště do gravitačního systému;
 • spojující výstup drtiče.

2. Připojení k WC.

Drtič spojuje záchod pomocí zvlnění. Odpadky se dostávají do nádrže zařízení gravitací, proto by se neměly zanedbávat následující doporučení:

 • vstupní otvor v drtiči musí být umístěn pod vyprazdňováním toalet;
 • Vyloučení vychylovacího zvlnění;
 • velký úhel rotace zvlnění je nežádoucí.

Všechno hotovo? Pak je možné čerpadlo připojit pouze k elektrické síti a používat jej k určenému účelu!

Rubrika: KanalizaceUnitauses