Co je před a po koupeli

Bathhouse - místo, kde můžete nejen čistit tělo, relaxovat od každodenního shonu a shonu, ale bude také nabit zdraví "v plném programu", to znamená, že tělo jako celek přivede k tónu. Ale z procedur pro vodní wellness můžete získat vážné škody, pokud nedodržíte pravidla a některé složitosti návštěvy tohoto konkrétního místa. Jedná se především o potravinářský režim před, během a po koupeli. Pokusíme se pochopit, co je před a po koupeli, abychom získali maximální užitek a radost z této akce.

Potraviny ve vaně

Kromě toho, že každý má své vlastní individuální preference v potravinách, jsou důležité zvláštnosti fungování trávicího systému. Samozřejmě není nutné páru vařit, vystavovat se tepelným zátěžím, ihned po hustém obědě nebo večeři. Předpokládá se, že pro normální provoz žaludku a střev, stejně jako pozitivní vliv na tělo lázeňských procedur, návštěvy této instituce "je vhodné pohybovat 4-5 hodin od posledního jídla."

Důvodem je skutečnost, že jakmile jídlo vstoupí do žaludku, tělo začne pracovat na jeho trávení. Pokud najednou po jídle vstoupí do parní lázně, teplota těla se prudce zvýší, tělo se intenzivně zahřívá.

Pod vlivem tepla se vyvíjí šťáva a proces kvašení začíná v žaludku. Jídlo není stravitelné, jak by mělo, a putuje - nejprve v žaludku a pak ve střevě. Jak to může být nepříjemné, není třeba mluvit dlouho. Navíc toto porušeníTrávení má negativní vliv na zdraví.

Vysoká teplota a vlhkost lázně způsobují expanzi nádob. Oběhový systém urychluje práci a začíná intenzivně distribuovat toxiny z těla. Kromě toho aktivně ztrácí vlhkost v parní lázni, lidské tělo se rychle dehydratuje, což má za následek zvýšené zatížení jater.

Aby nedošlo k dosažení nejsilnější bolesti břicha, nevolnosti a závratě, je proto nutné brát jídlo dlouho před příchodem do lázně. Mastné, pečené pokrmy, potraviny s různými potravinářskými přídatnými látkami, rychlé občerstvení, uzené odrůdy a druhy, jiné "tvrdé" produkty jsou lepší než jíst vůbec před výletem.

Totéž platí pro pokrmy z masa a ryb. Ideální možností je vyloučení vysoce kalorických a obtížně stravitelných potravin ze stravy v „lázních“. Jídlo s vysokým obsahem živočišných tuků, dortů, zmrzliny, krémů - to všechno škodlivé jídlo před vanou může zhoršit vaše zdraví.

Samozřejmě byste neměli chodit do koupele na hladový žaludek. Ideální volbou je sacharidová potrava po dobu 1,5-2 hodiny do lázně, například těstoviny makarony, pohanka, lehký ovocný salát, plovers bez másla a masa, vařené brambory.

A pro aktivní odstraňování strusky z těla při pocení je nutné vypít sklenici slané zelí nebo přírodní kvas bez konzervačních látek, což je žádoucí doma. Takový lehký oběd pomůže tělu získat sílu, jako koupel, i když považován za místo relaxace a relaxace, ale pro těloje to především silný stres.

Není také nutné jíst ihned po opuštění parní lázně, zejména těch, kteří chtějí zhubnout. Doporučená doba jídla - 1-2 hodiny po návštěvě vany. Pokud máte stále silný pocit hladu, můžete si kousnout restované zelí, jablka, lehký zeleninový salát.

Použití „těžkých“ potravin ve vaně mezi činnostmi v parní lázni je také nežádoucí. Ale bohatý nápoj je vítán.

Nápoje po koupeli

Především je nutné použít co nejjednodušší čistou vodu. Vhodné minerální vody bez plynu, zeleného nebo mátového čaje, přírodní šťávy, infuze z bylin.

Faktem je, že pro normální fungování těla jsou zapotřebí všechny orgány, včetně mozku, vody. To znamená, že v lázni je nutné neustále používat kapalinu, protože ztráta 10% celkového množství vody v těle může vést k bolestivým poruchám. Ztráta 20-25% kapaliny končí letálně. V tomto ohledu naplníme rovnováhu tekutiny v těle bezprostředně po hojném pocení, v parní lázni, zajistíme řádné fungování všech jejích orgánů a systémů.

Během lázeňských procedur je zvláště vhodné pít čerstvě upečený zelený nebo mátový čaj. Čaj přispívá k aktivnímu odstraňování strusek a toxinů z těla. Kromě toho tento nápoj obsahuje celou řadu užitečných vitamínů, s tonizačními vlastnostmi.

Je však třeba mít na paměti, že nadměrné používání černého čaje může způsobit opačný účinek a poškodit tělo pouze těžkou otravou. V tomto případě mají všechny infuze a čaj na bylinkáchspeciální tónovací vlastnosti a zároveň každá infuze plní svůj zvláštní úkol.

Například čaj z lipy pomáhá bojovat proti nachlazení a posiluje imunitu. Infuze Hyperbilium zlepšuje činnost střev a má protizánětlivý účinek. Máta zmírňuje únavu, svalové napětí, zklidňuje nervy a zlepšuje spánek.

Vynikající účinek má také kyselá mozz, infuze bederní, čerstvá přírodní šťáva ze zeleniny a ovoce a samozřejmě kvas, který je považován za nedílný nápoj skutečné ruské lázně.

Rozhodně není nutné pít kávu ve vaně nebo silný černý čaj. Dvojice působí tak, že hlavní zátěž přechází do kardiovaskulárního a nervového systému a tyto nápoje pouze zvyšují napětí. Neměli byste se těšit ani na sycené nápoje, protože oxid uhličitý pod vlivem vysokých teplot spouští procesy výměny plynů, které jsou škodlivé pro lidské tělo.

Tradiční nápoj v ruské lázni je studené pivo. Ale! Z lékařského hlediska může použití i slabých alkoholických nápojů vést k vážným následkům, zejména pro starší osoby. Studené, působící na orgány, zúžení krevních cév a prodloužený vliv na jejich tkáně vede ke snížení intenzity průtoku krve, způsobuje přetečení krevních cév malých cév a výskyt abscesů a modřin ve stěnách vnitřních orgánů.

Stojí za to věnovat zvláštní pozornost tomu, že je přísně zakázáno používat jakékoli alkoholické nápoje a kouřit v přestávkách mezi procedurami v parní lázni a následným kalením!