Dekorativní vinice pro zahradu - typy rostlin

Přidat zahradu na individuální dokončení, popírat nevzhledné budovy nebo povrchy, vytvořit neobvyklé kompozice v blízkosti domu pomůže speciální rostliny - révy. Z nich vytvářejí nádherné zelené oblouky, pergoly, markýzy. Jsou zdobeny zdmi, ploty, skalnatými valy a dalšími prvky pozemku. Uvažujme o zahradních vinicích, které se nejčastěji používají v terénních úpravách.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vše o výzdobě vinic - VIDEO
 3. Hrozny
 4. Kudrnatý zimolez
 5. Aktindia colomica
 6. Kampsis je zakořeněn
 7. Clematis
 8. Ipomye

Obsah

 • Vše o výzdobě vinic - VIDEO
 • Hrozny
 • Kudrnatý zimolez
 • \ t
 • Aktindia colomica
 • Kampsis je zakořeněn
 • Clematis
 • Epiphenum

Vše o zdobení vinnou révou - VIDEO

Hrozny

Hrozny se tradičně používají k produkci chutných a šťavnatých bobulí. Tato liána však dokáže dokonale zvládnout úlohu vertikálního zahradnictví, protože je schopna pokropit poměrně velké plochy. Hroznů má silný dřevěný stonek, roste až 20-30 metrů. Jako dekorace je vhodné použít dekorativní odrůdy hroznů, například japonské hrozny (Vitis coignetiae) nebo hrozny Amur (Vitis amurensis).

Výkonná vinice - hrozny

Kudrnatý zimolez

\ t

Tento trvalý listový list má zvláštní eleganci, doplněnou nádherným kvetením. Jak velkolepéS pomocí zimolezu můžete uspořádat altány, klenuté chodby, pergoly a další detaily krajiny!

Obzvláště populární mezi zahradníky získal zimolez voňavý (Lonicera caprifolium), lépe známý pod názvem capricolol. Jedná se o listnatou rostlinu, jejíž listy se objevují již na jaře a na podzim. Obvykle se na konci května na kapradinách rozpouští sladké, voňavé květy různých barev, bílé, žluté, růžové nebo malinové. Kvetení trvá asi 20 dní, po kterém rostlina dozrává oranžovo-červené plody, které přidávají voňavý zimolez ještě více dekorativní.

Zimolez voňavý - krása Kozoroha

\ t

Je zde ještě jeden druh včela medonosného, ​​který se nachází v zahradách poněkud méně, ale ne méně krásný než kozorožci. Jedná se o zimolez hnědý (Lonicera brownii), který s náležitou péčí celé léto dokáže uspokojit své majitele korálově červených květin. Také nezapomeňte na ovoce, které zdobí rostlinu ve stejnou dobu jako květy kvetou a dávají lianě jedinečný, malebný vzhled.

Líbánky Brown

Aktindia colomica

Na pozemcích se často vyskytuje ještě jedna liána - aktivace kolonie (Actinidia kolomikta). Na konci jara často získává status první krásy na zahradě díky neobvyklým luxusním květům bílé barvy s nádhernou vůní. Navíc, listy této dýhy během období květu se stávají barevnými, to znamená, že jsou stočené bílé, červené nebo růžovétóny A od července budete potěšeni krásnými zelenými plody obdélníkového tvaru.

Aktindia colomica

Kampsis je zakořeněn

Campsis radicans (Campsis radicans) se vztahuje na lezecké révy, protože tvoří sání vzduchu a snadno se drží na všech podpěrách. Dekorativní prvky jsou jako nepárové listy rostlin a oranžovo-červené květenství trubkovitých květů. Všechny typy kampsis jsou velmi milující teplo, a to má za následek rozsáhlý závod ve středním pruhu. Kempy jsou však zakořeněny relativně odolné vůči chladu a jsou schopny odolávat krátkodobému poklesu teploty na -20 ° C.

Kampsis je zakořeněn

Plamének

Žádná jiná vytrvalá zahradní réva neodpovídá nádherě a délce kvetení s plamének. Mnoho květů kvetou na rostlině v květnu, a pozastavení této velkoleposti dochází pouze s nástupem mrazů. Mezi mnoha odrůdami s různými barvami a formami květin, můžete najít přesně rostlina, která nejlépe obohacuje vaši oblast.

Kouzelný plamének

Ipomye

Mezi jednoletými vinicemi nejčastěji v zahradách patří granátové jablko - jednoletá soustružnická rostlina, která zdobí podpěry květinovými gramofony a velkými listy ve tvaru srdce. Epidemie je zarážející v míře jejího růstu, protože do poloviny léta je tato liána schopna zcela zavřít plot o výšce tří metrů. Díky elegantní větve jsou rostliny vysazeny ve značné vzdálenosti od sebe, což nezasahujeNa krátkou dobu by měli kolem podpory vytvořit neproniknutelnou zelenou obrazovku.

Jednoletá liana - med

\ t

Samozřejmě, že to není zdaleka úplný seznam lian, které můžete „usadit“ ve vaší zahradě. Nicméně i mezi těmito rostlinami si můžete vybrat kulturu, která může zušlechťovat vaši oblast a dát jí skutečný evropský šarm.

Viz články pro podobná témata:

 • Žijící plot v zemi - vytváříme zelenou obrazovku
 • Vertikální terénní úpravy - vertikální transformace zahrady
 • Obojživelné rostliny do zahrady - luxus vertikálního zahradnictví
 • Umělecké kování - kompilace fotografií a skic
 • Pokládání umělého a přírodního kamene - různé typy a metody
 • Vše o stromech a křovinách pro živé ploty