Design interiéru s vlastními rukama

Pokud plánujete svou práci s veškerou prací na interiéru, nezapomeňte: toto povolání vyžaduje seriózní přístup.

Vypracování specifikace

Než začnete s vytvářením interiéru vlastníma rukama, musíte důkladně zamyslet nad následujícími body: prostorem místnosti, počtem pokojů, počtem obyvatel, životním stylem domácností, jejich vkusem a preferencemi, jakými funkčními prostory by měly být prostory vybaveny, stejně jako rozpočtem. , které si můžete dovolit utratit za vytvoření nového interiéru.

Je žádoucí co nejpodrobněji zvýraznit každou položku. Takže bude pro vás jednodušší se rozhodnout, co přesně budete potřebovat při realizaci interiéru.

Příprava plánu

Především je nutné provést podrobný plán místnosti, který by měl specifikovat velikost všech místností, tloušťku stěn, velikost dveřních a okenních otvorů. Máte-li takový podrobný plán na dosah ruky, můžete snadno provést všechny výpočty související s definicí polohy zásuvek a přepínačů, funkčních částí místnosti a určit polohu nábytku.

Budete potřebovat několik kopií plánu pokoje. Každá instance by měla být použita pro jakýkoli druh práce. Porovnáním různých typů plánů můžete koordinovat akce během procesu opravy. Můžete si udělat plán bytu pomocí počítače, ale je ještě lepší mít několik tištěných kopií plánu. Výtisky budou fungovatmnohem snazší a jasnější.

Styl interiéru

Aby se váš dům nepodobal chaotickému shromáždění prostor, je třeba myslet na jediný styl pro všechny místnosti. Volba stylu je ovlivněna mnoha faktory: finančními možnostmi, možností přestavby, dostatečným prostorem, přáním a vkusem majitelů a mnoho dalšího. Aby nedošlo k chybě při výběru stylu místnosti, je třeba poznamenat, že všechny z nich lze rozdělit do 3 kategorií: klasické interiéry, moderní interiéry, útulné interiéry.

Při výběru stylu je velmi důležité vzít v úvahu vlastnosti charakteru a životního stylu obyvatel, jejich nadšení, zájmy, preference a vkus. Chcete-li se konečně rozhodnout pro výběr stylu, můžete si vytvořit vlastní "pokladnici nápadů". To může být sada vzorků, které se vám líbily z jednoho nebo druhého důvodu. Taková složka bude sloužit jako výchozí bod pro vytvoření interiéru pomocí vlastních rukou. To může mít fotky z lesklých časopisů a novin, tištěné webové stránky a dokonce i jejich vlastní skici. Podobná kolekce bude pro Vás v budoucnu velmi užitečná.

Funkční zóny

Aby bylo možné rozlišit hlavní funkční plochy v domě, je nutné provést podrobný plán bytu. Přemýšlejte o tom, kde je nejvhodnější uspořádat zóny práce, spánku a odpočinku. Nezapomeňte přemýšlet o úložném prostoru. Pokud vytváříte interiérový design malého obytného prostoru, některé funkční oblasti mohou být schopny provádět několik funkcí najednou. Anonapříklad v jednopokojovém apartmánu můžete kombinovat rekreační oblast a zónu spánku. Dětský pokoj může kombinovat pracovní prostor, prostor na spaní a úložný prostor.

Výběr barevné palety

Poté, co konečně určíte styl interiéru a plánování, můžete také přemýšlet o barevném schématu. Výběr palety barev bude do značné míry záviset na preferencích majitelů domu. Je však třeba vzít v úvahu určité rysy vnímání barev. Studené tóny mají uklidňující účinek a teplé tóny pomáhají vytvářet útulnou atmosféru. Čím intenzivnější je barva, tím silnější bude dopad na lidskou psychiku. Světle oranžová barva vyvolává náladu a vytváří atmosféru radosti v místnosti.

Zářivě oranžový odstín způsobuje, že nervový systém je nadměrně vzrušující. Relaxovat a relaxovat v takové místnosti nebude fungovat. Intenzivní modrá barva způsobuje stav deprese a vytváří ponurou náladu. Výběr palety barev závisí na velikosti místnosti. Jasné studené odstíny dodají prostoru prostor a vizuálně ho zvýší. Nasycené teplé odstíny naopak činí z místnosti vizuálně kompaktnější. Možná budete chtít něco kreativního, například ozdobit všechny stěny v různých barvách nebo použít kontrastní kombinace.

Osvětlení

Osvětlení nehraje jen zřídka důležitou roli než volba barevné palety. Pokud vytváříte interiérový design vlastníma rukama, musíte vzít v úvahu všechny možnosti přirozenéosvětlení v každé místnosti. Pro zvýšení efektu vnitřního osvětlení můžete použít reflexní plochy a zrcadla. Čím více přirozeného světla bude v místnosti, tím více se vzdá.