Design interiéru jednopokojového bytu s vlastníma rukama

I jeden pokoj Chruščov může být změněn na funkční, nejpohodlnější a mimořádné bydlení. Stojí za to jen připojit k tomuto procesu trochu představivosti a kreativního přístupu k designu, ukázat fantazii a v důsledku toho budete mít takový byt, po opravě bude těžké zjistit.

Tento článek se bude zabývat některými technikami, jak dosáhnout vizuálního nárůstu bytu s jednou ložnicí pomocí pravidel optických iluzí, jakož i výrazným zlepšením jeho funkčnosti v důsledku řádného zónování a přestavby.

Design interiéru bytu s jednou ložnicí foto

Obsah
 1. Design interiéru bytu s jednou ložnicí: hlavní pravidla
 2. Jak provádět zónování prostoru
 3. Světlo v malé místnosti

Design interiéru jednopokojového bytu: hlavní pravidla

Hustota není vždy problémem počtu metrů, ale hlavní houževnatost závisí na uspořádání prostoru. Aby byl byt více funkční a prostorný, použijte interiérový design malého jednopokojového bytu, nezapomeňte na následující pravidla.

 • Za prvé, funkčnost a teprve pak dekor. Vyloučit všechny náladové, nápadné, těžké. Prostor "jí" také hojnost drobných detailů. Ale použití skříňového nábytku nejjednodušších provedení dává smysl pro prostor.
 • Při tvorbě vlastního bytu s jednou ložnicí byste měli upřednostňovat lehké měkké tóny, které se vizuálně rozšiřujíprostor To by mělo být dodrženo při výběru tapety nebo výběru barvy pro stěny.
 • V malém bytě velký obraz zřetelně snižuje prostor. To je třeba vzít v úvahu při vkládání stěn nebo malování stěn rukama.

Tmavé tapety nebo tapety s kontrastní kombinací barev také nejsou zcela dobrou volbou.

 • Chcete-li vizuálně "zvýšit" strop - držet tapetu s vertikálním vzorem. Tapeta s diagonálním vzorem směřujícím k oknu, výrazně "zvětší" prostor v místnosti.
 • Vizuálně zvětšuje velikost bytu s jednou ložnicí o použití identických materiálů pro dekoraci přilehlých prostor.
 • V interiéru by měl být jeden velký detail: nezáleží na tom, zda to bude velká rohová pohovka, velká skříň nebo masivní bronzový lustr pro „starožitnosti“.
 • Je vždy výhodné používat zrcadla. Ohromující efekt dává umístění velkých zrcadel na protější zdi malé místnosti.

Jak provádět zónování prostoru

Pro snadnější ubytování v jednopokojovém bytě a vizuálně zvýšit vaši plochu, musí být alespoň rozděleno do dvou funkčních oblastí: pro práci a odpočinek.

 • Nejlepší možností pro vymezení zón jsou modulární regálové systémy. Tyto systémy mohou být vytvořeny nezávisle na každém. Byt můžete zamknout skříňkami. Kdykoliv můžete změnit uspořádání bytu přesunutím skříněk na jakékoli místo, které potřebujete.
 • Velmi všelijaké zástěny ve formě světelných záclon, vzduchuzávoje, koberce, atd. S jejich pomocí je možné měnit interiérový design apartmánu s jednou ložnicí, a to jednoduše posouváním a posouváním v případě potřeby.
 • Nejnovější trendy v oblasti designu - použití skleněných příček. Navíc mohou být obarveny, matné, transparentní.
 • Vynikající rozteč dekorativních pokojových rostlin nebo velké skleněné akvárium a zároveň zvlhčují vzduch v bytě.

Světlo v malé místnosti

Návrh interiéru jednopokojového bytu zahrnuje opuštění velkého „stropního“ světla. Zvláště když je prostor rozdělen do zón. Místnost se zdá být prostornější a útulnější, pokud je pokryta originálními nástěnnými a podlahovými lampami.

Bodové stropní svítilny jsou také docela vhodné. Jsou uspořádány tak, aby zahrnovaly odděleně odlišné skupiny:

 • nad pracovní oblastí;
 • nad prostorem k sezení.

Konstrukce jednopokojového malého bytu jako celku by neměla být přetížena nadbytečným dekorem. Hlavním mottem, bez ohledu na styl, je „minimum věcí v mysli“.

PS A na dezert navrhuji sledovat video: Překonání lehkosti. Design interiéru bytu

\ t