Druhy střešních krytin


Oprava střechy domu vlastníma rukama. Druhy střešních krytin

\ t

Při výběru střešní krytiny se v současné době přihlíží nejen k její spolehlivosti, životnosti a životnosti. Výhodou je materiál, který má spolu s uvedenými vlastnostmi estetický vzhled. Všechny střešní krytiny jsou rozděleny do následujících typů: silikát (cement-písek a hliněné dlaždice, azbestocementové desky), organické (dehet, živičné, dřevo, polymer) a kov (plechová pozinkovaná a pozinkovaná ocel). Nejběžnější typy střešních materiálů jsou na bázi polymerů nebo asfaltů.

Materiály krytinové kovové

\ t

Kovová střešní krytina se při výstavbě používá z několika důvodů. Za prvé, liší se trvanlivostí (doba jeho služby je asi 20 let); a za druhé, nevyžaduje komplikovanou péči (péče o pozinkovaný plech není vůbec nutná); Zatřetí, je to nejlehčí (ne více než 15 kg na 1 m2), což může ušetřit řezivo, a to v důsledku snížení velikosti části dřevěných prvků střešního rámu.

V moderních tržních typech kovových střešních materiálů, mezi které patří nejen střešní krytina, ale i hliníkové plechy, kovové dlaždice, měděná páska, jsou poměrně rozšířené.

Střešní železo (ocelový plech válcovaný za studena) může mít tloušťku 0,35 - 5 mm, šířku 500 - 2300 mm a délka v některých případech umožňuje, aby se materiál valil v rolích. Nejčastěji v pokrývačských pracích používá ocel,mající tloušťku 0,35 až 0,8 mm. Rozměry plechu mohou být 710 x 1420 mm, 1000 x 2000 mm a 750 x 1500 mm.

V práci je vhodná a svinutá ocel, protože střecha dopadá méně, takže voda prosakuje švy. Ve většině případů však pokrývači používají plechy o rozměrech 710 x 1420 mm, spotřeba materiálu je 5,1 kg střešní krytiny na 1 m2 střechy.

Spolu s černou ocelí, pozinkované a pozinkované o tloušťce 0,02 mm

Aby se zabránilo korozi, musí být černá ocel potažena mazivem. Střešní železo by mělo být skladováno pouze v suché místnosti. Pro dostatečně dlouhé skladování by listy měly být očištěny od maziv a polyolitů na obou stranách. Nejspolehlivější ochranou materiálu je nátěr olejové barvy olejovou barvou.

Pro upevnění plechů používejte speciální střešní krytiny, které mají délku 45-50 mm a mají širokou kapotu.

Tyto typy střešních krytin jsou hliníkové nebo pozinkované ocelové plechy vyražené ve formě obkladu.

Náš průmysl dosud nezvládl výrobu kovových dlaždic, ale na ruském trhu se tento materiál nachází ve švédském, finském, anglickém a německém původu.

Velikost listů se liší od různých výrobců. Povrchová vrstva kovu může být vyrobena z natřeného polyesteru, livinylchloridu, plastisolu a řady dalších polymerních materiálů, jejichž tloušťka je 20-70 mikronů. S nárůstem tloušťky polymerní vrstvy se zvyšuje pevnost materiálu adoba jeho služby se tedy zvyšuje.

Ondustyl je druh kovového cínu, který je potažen minerálními granulemi, což napomáhá vytvoření efektu taškové střešní tašky. Vysoká cena tohoto materiálu jej řadí do kategorie elitních nátěrů, ale plně odpovídá úrovni jeho technických vlastností. Má trvanlivý, odolný, porosh rostok, odolný vůči atmosférickým jevům, a také poskytuje dobrou izolaci hluku.

Kovové dlaždice

\ t

Jedná se o profilovaný ocelový plech o rozměrech 1 x 0,5 m. Jeho povrch je pokryt akrylovým minerálním granulátem. Vnějšku, kovové dlaždice velmi připomínají keramiku.

V naší zemi se vyrábí ve formě plechů z pozinkované oceli, lehce profilovaných, bez vnější povrchové úpravy.

Tyto typy střešních krytin jsou velmi běžné v individuální výstavbě a úspěšně nahrazují plechy z pozinkované oceli.

Střecha s tímto povlakem je stará nejméně 50 let. Výška a velikost listů je velmi různorodá.

Nevýhodou tohoto materiálu je značný sklon koroze způsobený specifickými vlastnostmi hliníku.

S tímto materiálem, můžete provést opravu střechy domu vlastními rukama, má neomezenou životnost. Jeho tloušťka dosahuje 0,6 nebo 0,8 mm a šířka - 670 mm, instalace tohoto typu střechy je velmi náročná na pracovní sílu a nemožná bez přítomnosti speciálních dovedností a schopností. Za prvé, hotová střecha má brilantní povrch, který později ztmavne.

Vlastní oprava.