Druhy zpracování koupelny: výběr materiálu

Volba koupelnových povrchů

Koupelna je speciální místnost v bytě, kde je vysoká vlhkost, takže před koupáním je nutné speciální ošetření. Materiály pro prostory by měly být odolné proti vlhkosti, pevně drženy na stěnách, snadno omyté, odolné vůči kyselinám a zásadám.
Typy koupelnového vybavení jsou různé, jednoduché a rafinované, rozpočet a velmi drahé. Ale nejběžnějším způsobem je ošetřit dlažbu koupelny.

Obsah
 1. Práce s rozpočtovými materiály
 2. Druhy zpracování
 3. Obklady do koupelny
 4. Kámen přírodní a umělý
 5. \ t
 6. Přírodní dřevo
 7. Plastické hmoty

Práce s rozpočtovými materiály

Mnozí uživatelé z různých důvodů nejsou schopni zajistit zpracování drahými materiály. Ano, a mnoho z nich zahrnuje přitažlivost specializované pomoci.
Z několika důvodů můžete použít možnost rozpočtu, uložit svůj materiál a vykonávat svou práci vlastníma rukama, ale všechny rozpočtové materiály nemají dlouhou dobu vykořisťování.
Pro práci s rozpočtovými položkami lze použít:

 • barvení vodou ředitelnými barvami;
 • lepení vodotěsnou tapetou;
 • utěsnění filmu;
 • ošetření sádrokartonových desek;
 • dekorační omítka.

Rozpočtová výzdoba koupelny může být krásná a originální bez nutnostis vysokými finančními náklady.

 • Nejběžnější zbarvení stěn. Aby stěnové stěny vypadaly krásně, měly by být dokonale vyrovnané a použitá barva by měla být odolná proti vlhkosti a omytá.
 • Lepení stěn může být zcela vodotěsné nebo v kombinaci s barvou. Takový povlak není příliš stabilní, lze jej prát, ale pokud je tapeta lakovaná nebo vodovzdorná, zvyšuje se jejich praktičnost a životnost.
 • Zacházení s filmem v koupelně platí i pro rozpočet.Samolepicí fólie se snadno přilepí, ale pro ni, stejně jako pro nátěry, by stěny měly být hladké a hladké.
  Je snadné nalepit film, je důležité, aby bubliny zůstaly, jinak materiál z dlouhodobého hlediska selže.

Rozpočtové materiály pomohou v krátké době osvěžit koupelnu

.
 • Pokud je obtížné vyrovnat stěny koupelny, doporučuje se použít sádrokartonové desky. Je namontován na speciálních profilech, které se snadno montují.
  Pro koupelny používejte vodotěsné sádrokartonové desky. Sádrokartonová lepenka může být šitá, hladká a pak natřena nebo nalepena filmem.
  K dlaždicím, tapetám, ostatním materiálům lze snadno připojit GLA.

Zdobení stěn koupelny dekorační omítkou zcela nebo v kombinaci s barvením také nevyžaduje velké finanční náklady, vypadá to originálně.

Tip: Jako nevýhody dekorační omítky je možné poznamenat, že je obtížné jej umýt, ale pokud je omítka natřenaspeciální vodoodpudivé sklady, pak se stává zcela praktickým materiálem. Kromě toho existuje mnoho druhů dekorativní omítky, zbarvení je také docela různorodé.

Druhy zpracování

\ t

Obklady do koupelny

\ t

Nejběžnější a nejspolehlivější způsob zpracování má dlouhou životnost a různé materiály.
Obkladové materiály zahrnují:

 • dlaždice;
 • mozaika z kamene nebo skla;
 • aglomerát;
 • keramická žula.

Nejoblíbenější léčbou je kachlová koupelna, je praktická, stabilní, snadno omyvatelná, velmi různorodá ve tvaru a barvě.Obklady do koupelny jsou složitý a pečlivý proces, ale pokud máte pokyny, můžete provést instalaci sami.

Tip: Kachlová dlažba se dá aplikovat na celou stěnu nebo část stěny (pracovní plocha), dobře se kombinuje s mozaikou, texturou odolnou proti vlhkosti a dekorativní kámen.

Takže:

 • Lázeňská dlažba v kombinaci s mozaikou - velmi běžná metoda. Mozaika je náročnější z hlediska dovedností při pokládání, ale dává designérovi neomezené možnosti v designu koupelny.
 • Zajímavá recepce - pokládka dlaždic a zrcadlových dlaždic různých tvarů. Design zrcadel a obklady koupelny vytvářejí iluzi velkého prostoru a prostoru, což je zvláště důležité v malých místnostech.
 • Kámen nebo skleněná mozaika je materiál, který vám umožní vytvořit naprosto neobvyklékoupelny Profesionální styl mozaiky v rukou pravých mistrů vašeho podnikání.
  Mozaika je pestrá v barvě a struktuře, zvládá hladký a nerovný povrch. Příklady koupelnové obklady mozaiky jsou velmi působivé, můžete se podívat na fotografii.

Ošetření pro malou koupelnu s prvky mozaiky

 • Podobný charakter jako dlaždice je aglomerát. Dokončovací stěny s aglomerátem nepředstavují práci, jsou trvanlivější a trvanlivější, ale ve srovnání s dlažbou z dlaždic lze připsat dražším materiálům.
  Když skladovaný aglomerát může měnit tvar, udržujte jej na vodorovných plochách.

Keramická žula se obvykle používá pro úpravu podlahy. Je trvanlivý, má vysokou odolnost proti opotřebení, zůstává snadno a slouží dlouhou dobu.
Kombinace identických nebo kontrastních odstínů keramických žulových desek na podlaze, dlaždicové dlaždice nebo slinku na stěnách dodává interiéru a praktičnosti koupelny.

Kámen přírodní a umělý

\ t

Pokud volba na tyto materiály padla, bude koupelna luxusní. Typy materiálů jsou drahé a instalace není lepší bez specializované pomoci.
Tyto typy materiálů zahrnují:

 • mramor, žula, pískovec a jiné přírodní kameny;
 • umělý akrylový kámen;
 • umělý kámen na bázi sádry.

Vybavení koupelny kamenem - velmi drahá volba, která není dostupná všem. Tato možnost musí být nutně zpracovánav kombinaci s celkovým drahým a nádherným interiérem domu nebo bytu.
Cena přírodních dekorativních kamenů je velmi vysoká, ale slouží po staletí. Přírodní kámen v ošetření stěn se vejde do lázně stejného kamene. Jinými slovy, dekorace koupelnového kamene musí být nutně složitá.

Vybavení koupelny přírodními materiály

Úprava mramoru v koupelně bude také nákladná, ale je velmi jednoduchá a trvanlivá.Jedinou nevýhodou mramoru je slabá odolnost vůči kyselinám.

Tip: Při zpracování se používá nejen mramoru, ale i jiných přírodních kamenů, jako je žula, pískovec, korýši. Jsou méně praktické, ale mohou být použity ve vzájemném spojení.

Například mramorová koupelna je původně vyzdobena, ve které je jedna nebo dvě stěny ošetřeny odpovídajícím tónem, ale s jinou texturou, jako je kamenná skořápka nebo pískovec.
Akrylový kámen se používá ke zpracování stolů, polic v koupelně. Je trvanlivý, odolný a šetrný k životnímu prostředí.
Zdobení koupelny dekorativním kamenem, jako je akrylový kámen nebo aglomeráty, se vztahuje také na drahé dekorace, ale také trvá mnoho let.

Přírodní dřevo

\ t

Mnozí se rozhodnou, že strom není vhodný pro koupelny a mýlí se. Někteří řemeslníci, kteří používají dřevěné dokončovací práce, promění své koupelny na krásné kluky.
Matka v jejím bytě se vaří - je to mocmódní! Aby se strom nerozpadl a nerozpadal, léčí se antiseptiky.
Při dokončování přírodního stromu lze přičíst:

 • nástěnné dekorace;
 • lepení přírodní zátkou.

Povrchová úprava dřevem

\ t

Nejčastěji se pro zpracování používá obložení tvrdého dřeva: osika, vápno, dub . Ošetření koupelny s proutěním se provádí za mřížemi, poněkud snižuje plochu koupelny, ale vypadá to velmi krásně, dlouho slouží a dává koupelně zvláštní pohodlí a teplo.
Kromě tvrdého dřeva lze použít i jehličnaté materiály, jako je cedr, modřín, borovice. Dekorace koupelny s cedrovým nebo modřínovým polštářem mu dodá příjemnou vůni, která bude trvat roky.

Tip: Původní možností je úprava koupelnové skříně, ve které je polovina stěn nebo protilehlých stěn zdobena zátkou, umělým nebo přírodním kamenem.

Při zdobení zdí je stále populárnější přírodní korek. Je velmi vodotěsný, snadno se lepí na rovné a zakřivené povrchy, snadno se umývá, odolává teplotám.
Stěnu je možné ošetřit zcela nebo zčásti, aby se vytvořily obrazy různých odstínů.
Korek, který je pokryt odolným lakem šetrným k životnímu prostředí, je při provozu velmi odolný. To vytváří teplou, útulnou atmosféru v koupelně.
Na fotografii je vidět příklad dokončení koupelny s kortikálními materiály.

Kukuřičný materiál

Plastové materiály

PlastStěnové panely (obklady) lze použít jak při úpravě stěn, tak i stropů koupelny.Metody úpravy koupelny plastovými panely jsou rozmanité.
Mohou být montovány svisle i vodorovně, v kombinaci s jinými materiály, například stěnovými panely.
Tento typ zahrnuje:

 • plastové panely (vlečky)
 • PVC obklady

Vlečka může být nalepena na stěnách, pokud jsou stejné, nebo připevněna k plastovému profilu, předpřipravené stěny s antiseptickým účinkem.

Tip: Někteří lidé si myslí, že stěnové panely nelze použít pro koupelny, ale to tak není. V kombinaci s plastovými panely ve vlhkém prostředí jsou nástěnné panely praktické a pohodlné, které slouží dlouhou dobu.

Takže:

 • Koupelnové obklady zdobené otevřenými rozvody nebo trubkami jsou rychlou a pohodlnou metodou manipulace a řešení problémů s potrubím a kabeláží. Odstíny panelů lze vyzvednout pod kamenem, stromem.

Příklad obrábění plastovými panely

 • Nevýhody vlečky lze přičíst slabé mechanické pevnosti. Koupelna, ošetřená vlečkou, by měla být větrána častěji.
 • Omítání stěn a podlah koupelny pomocí dlaždice z PVC se stává stále populárnější a dostupnější alternativou k obkladačkám . Pro podlahu použijte silnější dlaždice na stěny - tenké.
  Dlažba se pevně přilepí na zarovnané stěny,od středu podlahy nebo stěny. Jak se to dělá, můžete vidět na videu.
 • Dekorativní omítka - skvělý materiál pro koupelny díky velkému množství druhů, struktur a odstínů barev. Taková omítka poskytuje velké možnosti pro realizaci odvážných návrhářských nápadů.
 • Texturovaná omítka v koupelně je kombinací praktičnosti a originality designu.Složení omítky se skládá z adstringentních materiálů a výplní, jako je dřevo, bavlna, oblázky, minerální strouhanka.
  Na stěně se vytváří efekt reliéfního papíru, hedvábí, kovu nebo kamene. Leží dokonce, odolná a trvanlivá. Vzhled lze vylepšit malbou.
 • Pro koupelny se používá druh texturované omítky - benátské, která odpuzuje vodu. Má speciální ochranu, chrání ji před vlhkostí, dobře se kombinuje se skleněnými nebo keramickými obklady.

S jeho pomocí můžete vytvořit efekt přírodního kamene, mramoru nebo žuly. Naneste takovou omítku s několika tenkými vrstvami.
V závislosti na počtu vrstev a pořadí jejich použití můžete získat efekt hloubky nebo průhlednosti. K omítce je připojena instrukce, po které může každý dosáhnout požadovaného výsledku ošetření.
Volba uvedených materiálů přímo závisí na parametrech prostor a schopnostech samotných vlastníků.