Izolace střešní střechy vlastními rukama je zcela možná

Pro zahřívání podkroví mohou být použity různé materiály, a to především v souladu s technologiemi

.

Zahřívání střechy je záležitost, která vyžaduje seriózní přístup. Koneckonců je to až do teplého vzduchu stoupá, proto, protože střechy je jeho hlavní únik. Až 25% tepla, podle odborníků, teče z domu přes střechu. Pochopení rozmanitosti střešních ohřívačů, které jsou nyní dostupné a používané, není jednoduchý úkol. Ale budeme se snažit ignorovat otázku izolace střechy více či méně detailně a začněme společnými body, jako je například izolační technika.

Obsah
 1. Obsah
 2. Podkrovní střecha?
 3. VIDEO: izolace podkrovního stropu?
 4. Zahřívání podkroví vlastníma rukama?
 5. VIDEO: Jak efektivně vybavit místnost pod střechou?
 6. Jak to funguje
 7. VIDEO: Zajišťuje tepelnou izolaci střechy?
 8. Izolace pro šikmou střechu?
 9. Moderní typy topení pro střechu?
 10. Optimální výběr materiálu?

Obsah

 • Podkrovní střecha
 • \ t
 • VIDEO: izolace podkroví
 • Izolace podkroví vlastníma rukama
 • VIDEO: Jak efektivně vybavit místnost pod střechou
 • VIDEO: Izolace střechy střechy
 • Izolace šikmé střechy
 • Moderní typy střešních izolátorů
 • \ t
 • Optimální výběr materiálu

Střechy jsou různé. Ve většině případů však mohou být rozděleny na podkrovní střechu a střešní vikýře.

Podkrovní střecha?

Při zahřátíTepelně izolační materiály jsou umístěny mezi tyčemi konstrukce krokví. Hlavní věc - pamatovat na větrací otvory (obvykle jsou vyrobeny na římsech). Aby nedošlo k jejich ztrátě, připevněte karton nebo desku tak, aby se tyto otvory náhodně nezalepily.

Neexistují žádné zvláštní problémy s izolací izolace podkroví. Podlaha podkroví je potažena parotěsnou nebo membránovou fólií, na kterou se do vzorku expandované hlíny nebo pilin naleje nějaká volná izolace, řasy jsou oblíbené v „mořských pánvích“, „komorách“, silikátových granulích atd. Někdy se místo sypkých materiálů používá plochý nebo válcovaný ohřívač. takové ohřívače jako rockwool, isover, techno sklo nebo něco takového. Kromě těchto materiálů, pro ohřívání střechy podkroví typu, odborníci často doporučují použití topení. To je matka lisovaného lnu, skutečně ekologického materiálu, který vám umožní vytvořit ideální mikroklima v domě kdykoliv během roku. Pro lepší pochopení byste se měli seznámit se zajímavým vysvětlením videa.

VIDEO: izolace podkrovního stropu?

Zahřívání podkroví vlastníma rukama?

Mansardová střecha

\ t

Tento úkol je poněkud obtížnější než v případě podkrovní střechy. Konec konců, je důležité, aby se topení pro střechu upevňovalo přímo pod střechou, což má určité předpětí. V tomto případě by měl být materiál pro izolaci spolehlivě chráněn před účinky vlhkosti, větru a par z vnitřku místnosti.

Šikmá střecha - podkroví.

V podkroví střechy je obvyklesvé vlastní "podkroví". Někdy je snížena na minimum. Nachází se mezi tepelným izolátorem a střešní krytinou - tzv. Větrací štěrbinou.
Proč je to nezbytné?
Aby bylo jasno, je to jistě druh větrání. Konec konců, teplo z areálu stoupá vzhůru, a obchází vrstvy parotěsné zábrany a tepelné izolace a vniká do atmosféry. Nemusíte do toho zasahovat. Naopak vytváříme všechny podmínky - otevřeme jakýsi tunel pro svůj volný výstup.

VIDEO: Jak efektivně vybavit místnost pod střechou?

Jak to funguje

Teplo stoupá nejen venku, ale také uvnitř domu. V římse střechy je malá díra, kde vzduch vychází ven, který stoupá podél zdí budovy. Když se dostaneme do ventzazoru, vzduch jde od okapů na kluziště - při zvedání a foukání z párů topení je táhne skrz otvory v koních nebo přes provzdušňovače.
Kromě otvorů jsou ve spodní vrstvě okapů často umístěny otvory, větrající celý prostor prošití.
Samotná střecha je následující:

Střešní střecha

V jádru izolace je důležitá parotěsná zábrana, která přiléhá k ohřívači. Množství ohřívače by nemělo být menší, než je doporučeno pro vaše klimatické pásmo. Nad ohřívačem by měla být membrána, která je dobře procházející vzduch. A pak hydroizolace. To je všechno. Teoreticky není těžké.

Obecné uspořádání izolace střešního podkroví

NěkteréOtázky často vyplývají ze skutečnosti, že by měl být film nebo hydroizolační fólie. Také zde vše bez jakýchkoliv problémů.
Nejprve byl jen film. Je prodyšná, ale ne dost, ne intenzivní. Nad izolační materiál vyžaduje určité množství vzduchu - aby bez zábran všechno nahromaděné páry odstoupit. Navíc, tyto filmy jsou podobné vlastnosti, které jsou v turistických stanů - dešťové kapky tekoucí přes to, jak dlouho látku nebudou trávit nic dovnitř. Tento efekt je tzv povrchovém napětí vodných kapiček.
Stručně řečeno, film nezbytné pro hydroizolaci další ventzazor, bude natáčet trochu prověšení, nedotýkají ohřívač.

VIDEO: Nuance izolace střech?

izolace pro šikmé střechy?

Typické uspořádání ohřívače následovně:

 • a izolační povlak,
 • v něm izolace,
 • nahoru prodyšná membrána, nebo nepropustný pro vlhkost, ale prodyšné fólie.
 • nezávislé topení Technonikol naneshnyh mnozí odborníci nazýván jedním z nejlepších možností. Pod značkou Technonikol vyrábí různé druhy topných těles, stejně jako filmy a membrán používaných v moderní izolací.

  Moderní typy izolace na střeše?

  Tradičně se tak stalo, že velké poptávce po přírodních materiálů. Směry izolace není výjimkou v tomto ohledu. Jeden z nejoblíbenějších na trhu izolačních materiálů pro střešní krytiny v současné době lze považovat za čedičová izolace. Mnoho výrobců dnesMateriály pro izolaci vytvářejí čedičový tepelně izolační materiál. Mezi nimi stojí za zmínku nejoblíbenější mezi lidmi z techno-skla, rockwool a isover. Čedič je přírodní minerál. Proto materiály z čedičových vláken, mají mnoho pozitivních vlastností, že umělé materiály nelze vždy chlubit.

  • nízká tepelná vodivost;
  • Vysoká propustnost par;
  • Odolnost proti vznícení, roztavení i při velmi vysokých teplotách;
  • Absence absorpce vlhkosti;
  • Trvanlivost provozu.

  Všechny tyto vlastnosti jsou pro střešní krytiny velmi důležité. Ohřívače ze skleněných vláken, získané chemickými prostředky, jsou poněkud horší ve vlastnostech minerálních ohřívačů. Z těchto lze nazvat ohřívač ursa, ohřívač isovre a ohřívač techno-skla. Izolaci podkroví lze provést pomocí nových generátorů, například ohřívače. Jak bylo zmíněno výše, tento ohřívač je přírodní lněné vlákno lisované do matky. Jeho použití je možné bez použití parotěsných fólií techno-glass nebo jiných, vzhledem k tomu, že kotel může snadno absorbovat sám sebe a pak dávat vlhkost. Technologie práce s takovým ohřívačem je velmi jednoduchá, je prováděna tak, že její instalace zvládne i začátečníka. Kromě výše uvedených materiálů, pro izolaci střech aplikovat pěnový polystyren, pěnu, pěnu, polyuretan a další. Všechny mají své výhody, ale ztrácejí ve srovnání s izolací čediče a sklolaminátutypu Tepelná izolace s takovými ohřívači je časově náročnější a nákladnější. Vzhledem k tomu, že vyžadují hodně upevnění a další přídavný materiál k jejich upevnění.

  Optimální výběr materiálu?

  Jak již bylo řečeno více než jednou, ideální materiál pro tepelnou izolaci ještě není vyvinut. S ohledem na klady a zápory dostupných na návrzích trhu si proto vyberte vhodný pro konkrétní případ. S přihlédnutím ke zlatým vzorcům ceny a kvality, jakož i vzhledem k sortimentu vyrobených materiálů a také možnost zakoupit všechny potřebné prvky pro izolaci střechy od jednoho výrobce, mnozí dnes nazývají optimální volbu pro střešní izolační materiál techno sklo. Tento komplex: materiály pro hydroizolaci a pro odpařování, rohože z minerální vlny, role ze skleněných vláken a dokonce i jednoduchý vrchní nátěr pro měkkou střechu jakéhokoliv typu je vyráběn pod ochrannou známkou techno-glass, která se stala v Rusku velmi populární. To není reklama, je to fakt. A vyberte si.