Jak dát pěnové bloky?

Jedním z nejběžnějších materiálů pro stavbu stěn je pěnový blok. Tento stavební materiál umožňuje rychle a kvalitativně stavět stěny a vnitřní přepážky kromě toho poskytují dobrou tepelnou izolaci.

Jak umístit pěnové bloky přímo vlastníma rukama?

Správné blokování pěny je odpovědná práce, která vyžaduje opatrnou izolaci proti vlhkosti. K tomu musíte připravit základ pro pokládání. Nejlepším řešením je sladit základ s roztokem z tekutého skla. Poté, s pomocí úrovně, můžete přistoupit k pokládce pěnových bloků, předem očištěných. Začněte pokládat zdivo z rohu a pak pokračovat po celém obvodu nadace. Volba úhlu může být libovolná, pokud je základ dokonale nalit. V opačném případě musíte začít z nejvyššího úhlu.

Je vhodné zvážit několik doporučení nezbytných pro následné správné položení pěny. Při nákupu potřebného množství pěnových bloků je nutné zakoupit speciální nástroj pro kvalitní zdivo a suchou stavební směs z tenkovrstvého betonu. Pomocí nízkorychlostního kladiva rozpusťte obal s vodou podle pokynů výrobce. Hotový roztok se rovnoměrně nanese na několik bloků a pomocí ozubeného zdvihu, který automaticky upraví požadovanou výšku vrstvy roztoku, vyrovná povrch.

Je nutné umístit první blok co nejvíce, což je hlavním a důležitým prvkemdále pokládka. Nejlepší v našich klimatických podmínkách je zdivo pěnových bloků ve dvou řadách. S následným obložením cihly bude tloušťka stěny 55 cm. To je dostačující pro spolehlivou izolaci.

Při montáži dávejte pozor na vyplnění švů roztokem. Vznik dutin oslabí zdivo a pronikne vlhkost. Také opatrně odstraňte zbytky roztoku na vnějších plochách stěn. Pro dosažení maximální spolehlivosti použijte výztužnou mříž, která se ukládá do každé ze tří řad (můžete použít kování).

Jaké jsou metody bloků zednické pěny, závisí na způsobu jejich výroby. Je-li pěnový blok vytvořen pomocí způsobu plnění, ve kterém se napěněná směs nalije do formy, je dostatečně písčito-cementová malty, aby ji mohla upevnit. Tato metoda vám umožní sladit malé rozdíly ve velikostech, které vznikají při způsobu plnění výrobních bloků.

Dalším způsobem výroby pěnových bloků je dosažení vysoké přesnosti velikosti, protože řezání velkého kusu bloků do bloků probíhá podle vzorů. Pokud mají pěnové bloky stejnou velikost, může být pro montáž použita speciální lepicí směs, která ve svých vlastnostech převyšuje obvyklou směs pískového cementu. Jeho aplikace sníží náklady a dosáhne ideálního rovného povrchu stěn. Tato výhoda vám umožní výrazně ušetřit na dokončení místnosti.

Výběr lepkavých směsí je poměrně velký. Vyrábí se tu domácí i zahraniční výrobci. KroměVýše uvedené tipy pro instalaci bloků z pěnového betonu, aby se dosáhlo dobré tepelné izolace a krásného vzhledu budovy, by měly být pečlivě ošetřeny na vnější straně budovy, protože pěnové bloky, které mají vysokou pórovitost, vyžadují spolehlivou ochranu proti vlhkosti.

Jak umístit pěnové bloky? Video