Jak izolovat cihlové zdi venku a ušetřit teplo uvnitř domu

Obsah

 • 1. Video tutoriály o izolaci cihlových zdí
 • 2. Zvolte metodu: zevnitř nebo zvenčí
 • 3. Zvolíme "správné" topení
 • 4. Připravte stěny pro tepelnou izolaci
 • 5. Pracujeme s minerální vlnou
 • 6. Izolace polyuretanovou pěnou
 • 7. Tepelná izolace s pěnovým polystyrenem

Teplo v domě - nejdůležitější podmínkou komfortu a pohodlí. Stěny domu jsou bohužel nedostatečně zateplené a uvnitř areálu nedrží vzácné teplo. Izolace zděných zdí se proto stává naléhavým problémem pro majitele budov s nedostatečnou izolací. Navzdory předvídatelné složitosti operace, je to docela možné udělat vlastními rukama, které předtím studoval všechny nuance otázky.

[zpět na obsah]

Obsah
 1. Video tipy pro izolaci cihlových zdí
 2. Zvolte metodu: zevnitř nebo zvenčí
 3. Zvolte "správné" topení
 4. Připravit stěny pro tepelnou izolaci
 5. Pracujeme s minerální vlnou
 6. Izolace polyuretanovou pěnou
 7. Tepelná izolace z pěnového polystyrenu

Video tipy na izolaci cihlových zdí

[zpět na obsah]

Zvolte metodu: zevnitř nebo zvenčí

Jakýkoli odborník odpoví, že při volbě varianty izolace bude vhodně přednostní vnější provedení. Pro to existuje několik důvodů. Vrstva topného tělesa, namontovaná na vnější stěně, se stane spolehlivou bariérou mezi komfortními teplotami uvnitř místnosti a chlademvzduch "z ulice". V tomto případě je hlavní stěna nejen izolována od vlivu nízkých teplot, ale také získává dodatečnou ochranu před slunečním zářením a vlhkostí, což výrazně prodlužuje životnost jejího provozu.

Předpokládá se však, že vnější izolace je velmi pracný a komplikovaný proces. Vyděšení vlastníci "studených" domů proto přemýšlejí o tom, jak zděnou zeď zateplit. Jsme přesvědčeni, že je to poměrně jednoduché a proveditelné vlastními silami. Ale tady leží vážná chyba. Problém je v tom, že v důsledku vnitřního oteplování se zeď nestane teplejší, naopak, je možné, její ještě více zmrazení. Tento způsob zahřívání může vést ke špatným výsledkům.

Vnitřní izolace stěn je přípustná, pokud:

 • Je zakázána správa sídla při jakýchkoli změnách fasády budovy.
 • Výtahová šachta je umístěna za zdí nebo nemůžete instalovat nevytápěný prostor, který nelze izolovat.
 • "Studená" stěna je deformační šev mezi domy.

Vnitřní oteplování stěn přemísťuje "rosný bod" směrem k místnosti, což vede k ještě většímu zamrznutí konstrukce

.

V těchto případech se izolace cihlových zdí zevnitř stane nezbytným nuceným opatřením. V ostatních případech bude nejvhodnějším řešením instalace vnější tepelné izolace.

[zpět na obsah]

Zvolte "pravé" topení

Mělo by být známo, že neexistují žádné „špatné“ nátěry. Každý z nich si poradíúkol. Celý rozdíl spočívá ve vlastnostech různých typů ohřívačů a samozřejmě v jejich ceně. Pokud chcete uložit, musíte porovnat dostupné možnosti a při zohlednění všech nuancí vybrat nejvhodnější pokrytí. Existuje několik možností, jak vybrat:

 • extrudovaný pěnový polystyren nebo EPPS;
 • čedičové desky;
 • polyuretanová pěna;
 • pěna nebo pěnový polystyren;
 • ohřívače celulózy;
 • minerální vlna.

Rozdíly v materiálech zahrnují propustnost par, odolnost proti vlhkosti a tepelnou vodivost. Tyto vlastnosti jsou nezbytné při volbě ohřívače. První dva parametry se volí podle požadovaného způsobu instalace a s náležitým ohledem na klimatické podmínky. Tepelná vodivost závisí na požadované tloušťce potažené vrstvy. Z tohoto indikátoru se vybírá topení. Pro různé materiály je nutné vypočítat šířku izolační vrstvy. V tomto případě je nutné vzít v úvahu možné ztráty tepla a kapacitu instalovaného systému vytápění.

V jiných rovných podmínkách zvolte ohřívač, který má nejmenší šířku vrstvy. Bude pro něj snazší

.

Je-li obtížné provádět platby na základě Goost a Snip, je lepší se obrátit na organizaci projektu. Výsledné výpočty budou základem pro výběr typu pokrytí. Je velmi důležité vzít v úvahu množství materiálu potřebného pro izolaci materiálu a jeho standardní velikosti. Jak se ukazuje praxe, je nejlepší se dál zabývatpovlak, který s jinými podobnými vlastnostmi má menší tloušťku vrstvy. To bude mnohem snazší uzavřít.

[zpět na obsah]

Připravte stěny pro tepelnou izolaci

Před zahájením izolace cihlových zdí byste měli pečlivě připravit základ. Pro tuto starou omítku nebo izolaci se odstraní cihla. Stěna vypadá pozorně. Jsou-li viditelné různé nerovnosti, jako jsou projekce, prohlubně nebo vyvýšení, jsou zavěšeny na přijatelnou úroveň nebo pohřbeny s roztokem. Po vysušení podkladu se důkladně očistí od nečistot, usazeného prachu. Na základní nátěr se nanese čistič. Nejlepší je, pokud se jedná o hluboké pronikání. Povrch je dobře odvodněný.

Na připraveném základě je namontován systém svahů a majáků, který je nezbytný pro získání rovnoměrné vrstvy ohřívače. Konstrukce definuje vnější hrany izolační vrstvy, což značně usnadňuje její instalaci a další dokončovací zpracování. Pro uspořádání budovy na horním okraji stěny jsou namontovány řady šroubů nebo kotev. Ke každému z nich je připojena silná nit nebo šňůra se svahem na konci. Měly by sestupovat na dno země. Mezi nimi se položí a fixují vodorovné závity. Tím se vytvoří mřížka, která je vedena instalací ohřívače.

[zpět na obsah]

Pracujeme s minerální vlnou

Při provádění izolace cihlových zdí vně dolu začněte instalací systému mřížky a rámu. Je nutné, aby byl materiál pevně držen na zdi. Sady jsou vyrobeny z dřevěných trámů, \ tŠířka struktury by měla být o 2-3 cm menší než list bavlny. Pouze v tomto případě se bude moci dostat na své místo těsně a bez zbytečných mezer. Společně s kotvami namontovanými na mřížce budou později umístěny na plechy topení. Pokud je stěna nerovná, je nejlepší zvolit dvouvrstvý nátěr. Jeho vrstvy se liší hustotou. Měkčí materiál by měl být poslán na zeď, pak bude zajištěno nejlepší uchopení mezi základnou a ohřívačem.

Systém izolace cihlové zdi s minerální vlnou

Dokončení povrchové úpravy minerální vlny může být nejrůznější. Nejčastěji se jedná o omítky s výztužnou mřížkou, nebo při upevnění izolace vnější skříně s větru odolným, použití různých obložení: od cihel až po ložní prádlo a obklady. V posledně uvedeném případě se získá vynikající třívrstvá ventilační izolace, kterou lze aplikovat prakticky v jakémkoliv typu klimatu.

[zpět na obsah]

Izolace polyuretanovou pěnou

Ohřívač je zpočátku tekutina pěny. Pro vytvoření vrstvy požadované šířky a konfigurace je obtížné, takže se nejčastěji používá pro tepelnou izolaci svahů střech a podkroví. Nicméně, pokud si to přejí, mohou úspěšně izolovat stěny zděného domu zvenčí. Technologie spočívá v konstrukci rámu s vnější ochranou proti větru a nalití roztoku přímo do něj.

Nespornou výhodou metody je, že maximální přilnavost ke stěně umožňuje vynikající tepelnou izolaci.

[zpět na obsah]

Tepelná izolace s pěnovým polystyrenem

Zahřívání stěn pěnovým polystyrenem a EPPS je poměrně jednoduché. Nejprve je na spodní straně izolovaného provedení namontována malá police z rohu, která je nezbytná pro vyrovnání plechů ohřívače. Listy jsou upevněny ke stěně speciálním lepidlovým roztokem. Obklady je důkladně promažte, položte na připravené místo a pevně přitlačte. Rovnost a správnost instalace je nutně řízena úrovní předem smontované mřížky se svahem.

Pokud se předpokládá více vrstev izolace, každý z nich může být uzavřen až poté, co již byl dobře vytvořen "spojením". Specialisté doporučují montáž izolačních fólií s posunem přibližně poloviny předchozí vrstvy. Protože se předpokládá konečné vyztužení panelů kotevními šrouby, ukazuje se, že každý držák drží nejen rohy horního plechu, ale také střed desek předchozí řady.

Sklenice obrazů jsou nutně lepeny výztužnými pásky. Na místech v blízkosti okenních otvorů a v rozích budovy by měl být ohřívač zajištěn speciálními kovovými rohy. Na uzavřené vrstvě tepelně izolační pevné výztužné pletivo, po které je možné provádět omítky. Po dokončení všech prací, které by mohly způsobit mezery nebo otevřené prostory, kde je možný přístup k pěně, by neměly zůstat. Jinak by mohlo dojít k poškození topného tělesa hlodavci.

Dokončení izolace ohřáté stěnymůže být nejrozmanitější

Největší nevýhodou takové izolace je nízká propustnost par materiálu. To může zabránit odvodu kondenzátu a vlhkosti ze stěny. Proto odborníci důrazně doporučují, aby stěny byly před zahájením prací důkladně vysušeny. Pokud to není možné, stojí za to provést úpravy jejich plánů a postavit izolační konstrukci s větranou nebo alespoň částečně větranou fasádou. Pouze v tomto případě nebude vlhkost schopna zůstat na hlavních stěnách a zničit je.

Samozřejmě je třeba bojovat proti teplu v domě. Je to hodně záměru udělat to na vlastní pěst. Doporučení pro izolaci cihlové zdi zvenčí jsou poměrně jednoduché. Nevyžadují speciální znalosti a dovednosti v oboru stavebnictví. Provádění všech instrukcí, trpělivosti a přesnosti vám poskytne vynikající výsledek a vždy teplý domov potká vaše pány s pohodlím a komfortem.