Jak izolovat dřevěný dům zevnitř, bez porušení mikroklima místnosti

Jak zvolit způsob izolace

Tato otázka musí být vyřešena v první řadě - způsob zahřátí. Chcete-li efektivně zateplit domov, je třeba, abyste proces pochopili krok za krokem a jeho výsledky, po kterých už je to rozhodnutí. V dávných dobách, aby se dům v teple, zejména ne zapadl dolů, a příležitosti, které jsou srovnatelné s těmi současnými, nebylo - protože to prostě zvýšila tloušťku stěn. Současné izolační materiály, které se na trhu objevily v obrovské rozmanitosti, se staly dostupnými všem, takže není třeba zvyšovat tloušťku stěn. Je však nutné studovat klady a zápory nových materiálů a technologií.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak dochází ke ztrátám tepla v dřevěném domě?
 3. Pokud stále izolovám zvenku?
 4. Co je třeba vzít v úvahu
 5. \ t
 6. Schéma vnitřní izolace
 7. Kde začít?
 8. Požadavky na materiály?
 9. Ukazatele izolace a nejen
 10. Ekovata
 11. Čedičová vlna, skleněná vata
 12. Pěnový polystyren
 13. Zahřívání uvnitř zdí?

Obsah

 • Jak dochází ke ztrátám tepla v dřevěném domě
 • Pokud však izolovám zvenku
 • Kde začít
 • Požadavky na materiály
 • \ t
 • Zahřívání vnitřních stěn
 • \ t

Z těch, kteří jsou takovým krokem zklamaní, jako tepelná izolace zevnitř, si jen málokdo představí složitost takové možnosti.

Lehké a montážní materiály s vysokým mrazem a nízkýmTepelná vodivost je dnes široce využívána nejen při výstavbě nových budov, ale i při rekonstrukci stávajících budov. Vnější izolace budovy pomocí moderních technologických materiálů umožňuje nejen minimalizovat tepelné ztráty, ale také chránit budovu před vlivem ultrafialového záření, srážky a teplotní změny „přes palubu“, a tím šetří peníze na vytápění a prodlužují životnost baterie. Samozřejmě, je to způsobeno kvalitou práce.

Problémy s tvorbou mostů zimy, zvlhčování zdí a tvorby plísňových infekcí mohou být výsledkem porušení technologie. V důsledku toho se nevyhnutelně sníží efekt všech prací a sníží se životnost a tepelně izolační materiály a v celé budově, což znamená nové náklady.

Jak dochází ke ztrátám tepla v dřevěném domě?

Stěny dřevěného domu mají přirozené mezery a praskliny, které musí být uzavřeny

.

Proces má určitý algoritmus. Obecně je dřevo samo o sobě vynikajícím tepelně izolačním materiálem. Stěny ze dřeva díky své přirozené struktuře volně "dýchají", dokonale udržují teplo a vytvářejí nejpříznivější mikroklima pro lidi v domácnosti. A přesto, teplo prochází body spojení, mezi vnitřními trhlinami, stejně jako přes rohy, pererubs, dveře a okna. Kromě toho, v průběhu času, materiály dávají přirozené smrštění při lití různých, včetně povětrnostních faktorů. Vzniknou další mezery a praskliny. Takže přirozená mobilita stromu, jeho důstojnost,Ukázalo se, že je to nevýhoda, pokud jde o těsnost. Existuje tedy potřeba tepelné izolace všech vzniklých píšťal.

Pokud jsem stále izolován zevnitř?

Navzdory zjevné skutečnosti, že je pro nás obvykle technicky jednodušší izolovat prostory zevnitř, tato verze nebyla široce rozšířena. Existuje pro to několik důvodů. A snížení plochy zde není nejhorší.

Co je třeba vzít v úvahu

\ t

Stěny, které se ohřívají uvnitř, se opravdu nezahřívají a změny teploty vedou k situaci, kdy se v důsledku teplotního rozdílu rosný bod přesune na izolační vrstvy, tj. Na izolaci, což má za následek vlhkost v místnosti a někdy dokonce i na stěnách. vodní kondenzační pobyty, které mohou vyvolat smrtelnou houbu do dřevěného domu, se objeví forma. K částečné záchraně situace pomáhá zařízení parotěsné zábrany s filmem, ale v tomto případě, aby nedošlo k tomu, aby se vzdal pocit, že žijete v plastovém sáčku, musíte se postarat o účinné nucené větrání v místnosti předem.
Je možné se vyhnout nežádoucím důsledkům, pokud se podstatně zvýší tloušťka ohřívače, což obvykle způsobuje odpor vlastníků domu, protože tím se značně snižuje obytný prostor.

Schéma vnitřní izolace

\ t

Izolace vnitřku domu vyžaduje určitý sled kroků. V režimu:
1. Systém parozábrany;
2. Tepelná izolace;
3. Hydroizolace;
4. Opláštění látkou.

Kde začít?

První povinnost před zateplením dřevěného domu, ať už vnějšího nebo vnitřního, je nutné určit, z čeho je stavba stavby postavena. Různé dřevo má rozdílné vlastnosti tepelné izolace, proto mohou být náklady na izolaci odlišné. Je také důležité najít a odstranit zjevné vady, jako jsou trhliny, praskliny v polenech, závady při plnění topných těles.

Po zjištění závad a definování rozsahu prací začněte ohřívat stěny. Pokud je nedostatečná vnější izolace, často zvolte kombinovanou možnost.

Vnitřní stěny jsou zpravidla zateplené v teplém období - v období jaro-léto. Nově postavený dům je zahříván po jeho konečném smrštění, tj. Jeden rok po dokončení stavby. Zvláštní pozornost by měla být věnována okenním konstrukcím a dveřím - skrze ně je velké množství tepla z areálu.

Požadavky na materiály?

Indikátory izolace a nejen

Dřevěný domek zpravidla zateplte zpravidla v současné době za použití moderních syntetických tepelně izolačních materiálů. Základní požadavky na ně jsou jednoduché: odolnost proti světlicím a vysokým tepelně izolačním vlastnostem.

Ekovata

Jedním z nejoblíbenějších materiálů v posledních letech je tzv. Ekovata. Materiál je nastříkán integrálními tepelně izolačními deskami, které těsně zavěšené na polena, trám, dokonale zaplňují všechny dutiny a praskliny, což zabraňuje možnosti vyfukování stěn. Izolované s chobotnicí, můžete udělat bez dodatečného poklepání dřevěného domu.

Oteplovánízevnitř postřikem vajíčka

Struktura ecovillage je taková, že vnitřní vlhkost z místnosti může být relativně bez překážek mezi vlákny, aniž by byla ohrožena tepelně izolační vlastnost systému. V tomto případě zůstává mezivláknový prostor suchý a na povrchu stěn nejsou kondenzované přebytečné vodní páry. Skutečnost, že chobotnice nehromadí vlhkost, a minerální antiseptika v jejím složení vylučují plísňové a plísňové infekce na stěnách místnosti. Ecowool se úspěšně používá pro izolaci uvnitř i vně. Její hlavní trumfovou kartou je, že si dům zachovává schopnost „volně dýchat“.
Ecowool lze odborně aplikovat pomocí speciálních zařízení, ale můžete to provést ručně. Podívejte se na téma tohoto videa:

\ t

Čedičová vlna, skelná vata

\ t

Zdá se, že použití jiných druhů minerální vlny, jako je čedičová vlna nebo skelná vata, je rovněž navrženo tak, aby řešilo stejné problémy s tepelnou izolací, s nimiž se úspěšně vyrovnávají. Hodnoty tepelné izolace těchto materiálů jsou také dobré, ale jejich použití ve vnitřní izolaci je obtížnější vyrovnat se s takovým problémem, jako je pronikání vlhkosti do izolace, což významně snižuje kvalitu izolačního materiálu. V tomto případě nemůžete bez fólie parotěsné zábrany dělat jako vodotěsné těsnění pro zajištění vnitřní ventilace, aby se odstranila nadměrná vlhkost.

Pěnový polystyren

Zahřívání s pěnovými deskami z pěnového polystyrenu je také velmi rozšířené. Nesporné výhody extrudovanéPěnový polystyren je jeho pružnost a snadnost. Dobré zvukově a zvukově izolační vlastnosti pěnyplistyrolu umožňují použití velmi tenkých desek, to znamená, že proces se neodráží v užitné oblasti místnosti. A co je důležité, technologie izolace s pěnovým polystyrenem se neustále zlepšují a zlepšují jeho vlastnosti.

Zahřívání uvnitř zdí?

Dřevěné stěny jsou někdy izolovány metodou tzv. Vnitřní tepelné izolace. To vyžaduje speciální technologii. Pro zahřátí uvnitř stěny je nutné použít tepelně odolné, odolné proti deformaci. Takové lněné, lněné a konopné náplasti. Tato metoda je samozřejmě možná pouze v počáteční fázi výstavby. Pokládka ohřívače pod vnitřní prostor, který je mezi dvěma stěnami. Nejvhodnější způsob izolace je "teplá" omítka, která má dobré tepelně izolační vlastnosti. Jak je práce prováděna, je popsáno níže.

Nejprve se připravuje povrch. Pokud je zbytek omítky zadržen na povrchu stěny, musí být odstraněn. Na stěně je upevněna speciální konstrukce výztuže - to je základ pro novou vrstvu. Na tomto rámu připevňuje kovovou mřížku 5 - 5 cm. Vlastní omítání stěn se provádí ve třech fázích:

 • Aplikace na stěny řešení pro vyplnění štěrbin a dutin.
 • Poté se aplikuje zemina, s ní se vyrovná povrch stěn. Tato vrstva omítky je silnější než ta předchozí.
 • Konečná vrstva - kryje, když čistý, čistý prosévaný písek provádí čistý povrch.