Jak izolovat kanalizační potrubí v zemi

Obsah
 1. s vlastním izolace ve stavebnictví odpadních vod
 2. Proč to udělal?
 3. Obsah
 4. volba?
 5. Ohřívače, kanalizace?
 6. Materiál
 7. Požadavky
 8. Montáž
 9. , topný kabel, topné trubky?

Vlastní izolace ve stavebnictví odpadní vodě

Proč to udělal?

Obsah

 • Možnosti
 • ohřívače, Kanalizační
 • , topný kabel pro topné potrubí

Mnoho zájem o problematiku správného chov odpadních vod odpadních vod do kanalizace, takže to není peremerzala zima.

Podle mých pozorování, je otázka, zda to chcete nebo ne -pro izolaci kanalizační přípojkyPro mnohé Siberia nestojí. Přesto, pokud je zima „přes palubu“ na případu - 30 stupňů. Vzhledem k tomu, potrubí, jako v kterémkoliv chtěl dále chránit před rizikem mrazu. Nicméně, paradoxně mnozí z nich zanedbané. Vychází ze skutečnosti, že jakmile samotné trubky teplý neobtěžoval pro jejich další izolaci, nemají před mrazem.

, ale to není pravda - holé trubky v zimě často peremerzayut. To bylo fajn. No, pokud jste se může stát jen dočasné vzdání kanalizace a teplo před odchodem do venkovní WC. Ale trubky mohou prasknout a pak opravit a výměna potrubí - je nevyhnutelná.

Co a jak účinně chrání kanalizační potrubí?

Provede se kanalizační trubkouzemě a jejich oteplování není tak obtížné - dělají mnoho vlastních rukou

.

Možnosti?

Nejdříve můžete potrubí ponořit hlouběji než bod tuhnutí zeminy.

Zdá se, že všechno je jednoduché. Drop hlubokého výkopu pro různé klimatické zóny individuálně - tak, aby trubky byly umístěny na úrovni pod zmrazením půd. Tam bude teplota konstantní a potrubí není zamrzlé. Ale tady může být jejich složitost a nuance.

 • není vždy možné kopat výkop;
 • v hloubce složitých oprav v případě případných netěsností;
 • v severních oblastech Ruska bude hloubka dostatečně velká.

Ve skutečnosti je třeba poznamenat, že neexistují žádné náklady na izolaci.

Ohřívače odpadních vod?

Materiály

Nejběžněji se používá izolace kanalizačních trubek země. Pro tepelnou izolaci, která se již stala klasickým topením, jako je skleněná vata, materiály na bázi čedičových vláken, pěnový polystyren, azbest, sádra a další tepelné izolátory. V posledních letech se stále aktivněji začalo uplatňovat tzv. PPU izolace - jedná se o polyuretanovou pěnu - z ní vyráběly speciální pláště pro tepelnou izolaci trubek.

Požadavky

Hlavním požadavkem na izolaci kanalizačního potrubí je, aby materiály měly dostatečně vysoké tepelně izolační vlastnosti. To je pochopitelné - jak jinak byste měli zajistit pozitivní teplotu potrubí v zimě?

Montáž

Izolační plášť je snadnýje namontován a v případě potřeby snadno odstraněn z potrubí

Instalace ohřívačů na kanalizační potrubí nepředstavuje takové zvláštní obtíže. V případech, kdy se používají speciální ohřívače pro kanalizaci, se trubky umístí na poloviny tepelně izolační polyuretanové pěny, které jsou upevněny některými překrytími (speciální svorky nebo pásky).

Tepelně izolační plášť je dobrý, protože může být v případě potřeby snadno odstraněn - například pro opravu.

Při použití pěnové izolace na bázi polyethylenu musí být stohovány stranou směřující k potrubí a otočením trubky upevnit materiál lepicí páskou. Často, aby účinněji izolovaly potrubí, usínají s pískem.

Topný kabel pro topné trubky?

V současné době se provádějí speciální typy trubek s kabelem upevněným na potrubí

.

Tato metoda je poměrně nákladná, proto se používá, když se jiné možnosti stávají problematickými. Například v regionech Dálného severu. Pod trubkami je položen elektrický topný kabel, který dodává teplo do potrubí. Je jasné, že topný kabel je položen pod ohřívačem, jinak by neohříval trubky, ale zem.

Jedná se o nejkratší možné varianty izolace kanalizačních trubek země.

Také vám doporučuji sledovat video materiály o izolaci kanalizace: