Jak lepit vinylové tapety na stropě je správné

Vinylové tapety mohou vytvořit jedinečný design

O takovém materiálu, jako je vinyl, jsem zřejmě slyšela všechny, produkty z tohoto polymeru nás obklopují v každodenním životě doslova ze všech stran. Vinylu dokonce tapetu.
Materiál je syntetický, má se za to, že může být škodlivý. Toto není případ, vinyl tapeta není škodlivá pro papír.

Obsah
 1. Výhody vinylové tapety
 2. Nevýhody vinylových tapet
 3. Jak správně vinylové tapety na strop pomocí vlastních rukou
 4. Připravit povrch a prostory
 5. Připravujeme potřebné vybavení a materiály
 6. Připravit strop pro tapetování
 7. Uvedení vinylové tapety na strop

Výhody vinylové tapety

Výhody:

 • Vinylové tapety vypadají velmi krásně, tato vlastnost vám umožní vyzdobit váš domov a přidat jedinečnost interiéru , aniž by se uchýlili k pomoci návrhářů. Vinyl tapety vám umožní získat nádherné vzory a reliéfy, a pokud budete malovat tapety shora, bude krása bude zdůrazněna.
 • Nabídka nabízených vinylových tapet je velmi široká a kresby jsou velmi jasné. Můžete si vybrat jak monochromatické, tak vzorované tapety, stejně jako tapety simulující sítotisk;
 • Lepení vinylové tapety je velmi snadné, mnohem jednodušší než jiné typy tapet. Vinylová tapeta na stropě může být lepena bez pomocníků, když jsou látky dobře nataženy a korigovány při lepení;
 • Péčevinyl tapety je neuvěřitelně jednoduché, protože jsou snadno umýt, tato kvalita ocení milenku;
 • Vinylový povrch se vyznačuje zvýšenou trvanlivostí, během provozu se nepoškrábe, nehorí a neotírejte.
 • Unikátní interiérový design s vinylovou tapetou

Nevýhody vinylových tapet

Každý stavební materiál lze nalézt nedostatky, vinylové tapety není výjimkou, navzdory všem zásluhám.
Nevýhody:

 • Vinyl „nedýchá“, je to špatné pro člověka a pro zdi. Nedostatek kyslíku na povrchu stěn může vést k tomu, že se začnou zakrývat kondenzací a plísní (viz Plíseň na stropě - metody boje).
  Pro takové případy si můžete koupit vinylové tapety pro flizelin, které dokonale "dýchají" a jsou schopny udržet těžký vinyl, zatímco je to šetrný k životnímu prostředí.

Jsem rád! Třívrstvé vinylové stěnové stropy jsou impregnovány antifungálním složením spodní vrstvy, navíc speciální antifungální aditiva mají také speciální lepidlo pro vinylové tapety, takže nálepka by měla používat značkové lepidlo.

 • Vyloučení vinylformaldehydu je také jednou z nevýhod vinylových tapet. Ale pak se musíte vzdát linolea, koberců, laminovaných interiérů a mnoha dalších věcí.

Formaldehyd při pokojové teplotě není emitován, tato kvalita se projevuje při zahřátí na vysokou teplotu. Zpravidla se při požáru uvolňuje škodlivý formaldehyd, ale je nepravděpodobnéČlověk v době zapálení čekat, kdy škodlivé látky vyniknou, takže je škoda, že mohou být připsány na minimum.

Vyberte si vinylovou tapetu podle vašich představ

.

Jak správně vinylové tapety na strop pomocí vlastních rukou

Lepení tapet na vinylový strop, správná volba. Na rozdíl od stěn, které mají svislý povrch, strop horizontální, takže lepidlo tapety, rozmazané lepící kompozice, jedna osoba je velmi obtížné.
Vinyl stejné tapety jsou lepené suché, lepidlo složení je aplikován na strop sám.Budete trávit mnohem méně času a pracovat na takové práci.
Ale gravitační síla, nikdo nezrušil, tak, lepení vinyl tapety, měli byste být velmi uklizené a pečlivě připravit povrch.Návody pro lepení vinylové tapety na strop

Připravit povrch a místnost

Takže:

 • Je lepší vyjmout z místnosti veškerý nábytek a veškeré předměty, které mohou zasahovat do práce. Provozní teplota by měla být přibližně 23 ° C, aby se vytvořilo určité mikroklima, je nutné před uzavřením místnost uzavřít před a nejméně dvakrát denně.
  Okna by měla být zavěšena nebo přilepena tak, aby tapety nemohly být vystaveny přímému slunečnímu světlu, což může narušit proces sušení.
 • Než začnete držet, musíte vypnout napájení v místnosti, pevně zavřít okna, vypnout všechna klimatická zařízení(klimatizace, elektrické ventilátory a odsávací digestoře).
  Pokud je místnost velmi horká a vzduch je suchý, pak trochunavlhčete tak, aby tapeta nespadla za strop. K tomu v rozích místnosti můžete umístit nádoby s vodou, například kbelíky nebo umyvadly.

Připravujeme potřebné vybavení a materiály

Jsem rád! Jak si vybrat vinylové stropní tapety je složitý problém. Volba by měla být založena na vašem vlastním vkusu, stavu stropu, vlastní zkušenosti a samozřejmě finančních možnostech.
Když si vyberete tapetu, musíte si pozorně přečíst návod k nim, což vám pomůže vybrat tapetu, která je pro vás nejvhodnější, ne všechny typy tapet jsou vhodné pro vložení stropu.

Nástroje

 • Sharp nůž (gobelín nebo konstrukce s variabilními lopatkami);
 • ruleta;
 • Lepidlo;
 • nosítka (stůl nebo židle);
 • Váleček, hadřík, hadry nebo měkká houba.

To je daleko od celé sady potřebných nástrojů nebo materiálů, seznam se může zvýšit, pokud je strop ve vašem bytě nerovnoměrný, pak ho musíte smackat nebo uzemnit, často ho dokonce omítat.
Tapetové lepidlo, obvykle prodávané v suché formě, musí být ředěno a používáno v souladu s pokyny k němu připojenými.

Připravit strop pro tapetování

Takže:

 • Pečlivě zkontrolujte povrch stropu, jsou-li praskliny, nerovnosti nebo závady, pak budete muset pečlivě vyrovnat.
 • Rovněž je třeba vyrovnat úhel mezi stěnou a stropem, měl by být přesně 90, zkontrolujte úhel lépe než stavební čtverec.
 • Po barvení nebo omítání je nutnéSurfujte po povrchu. Věnujte pozornost kloubům, špatně uzemněné spoje poškodí vzhled stropu po nálepce tapetu.
  Povrch je třeba uzemnit tekutým lepidlem, které je uloženo v tenké vrstvě, a také speciální základní nátěr hlubokého pronikání.
 • Je-li místnost má vysokou vlhkost, pak strop před zeminy by měly být vyplaveny sklady obsahující fungicidy, které účinně bojují proti tvorbě plísní a plísní.

Uvedení vinylové tapety na strop

Takže:

 • Správný způsob lepení tapet je přímo ve směru okna z opačné strany, takže světlo z okna nepadá, nezhazuje stín na klouby.
 • Nyní provádíme značení stropu, linie se aplikují na okraj, pak se celá plocha pod listem tapety odpaří a okamžitě je nutné začít lepit vinyl.Je nutné to provést co nejdříve, dokud lepidlo nezačne vysychat.
  Pro lepší přilnavost je možné použít lepidlo a na hadřík, ale to není nutné, pokud je strop dobře připraven a mazán lepidlem.
 • Široké tapety odříznuté malým zásobníkem, extra kus je lepší odříznout po vložení. Tapeta se šablonou se nejlépe řeže předem, aby neztrácel čas při lepení.

Lepicí list tapety na stropě, namazaný lepidlem

 • Samotná technologie lepení vinylových tapet na stropě se neliší od obvyklé technologie pro nás: aplikované lepidlo, aplikovaná tapeta, lisovaná štětcem nebo válečkem a řezané hrany.
  Na celém povrchu tapetu tiskneme a vyhladíme váleček, hadřík nebo houbu,pro odstranění vzduchových bublin a záhybů.Nakonec kartáčkem postřihněte okraj lepeného listu a přilepte další list.

Vyhlazení tapety houbou

 • Je-li tapeta lepena k malování, je nutné po zaschnutí lepidla natřít jejich vodou ředitelnou barvu v jedné nebo dvou vrstvách.

Zbarvení vinylové tapety pro nátěry

Jak opravit tapetu vinylového stropu bez pomoci

 • První věc, kterou byste měli mít na paměti, je to, že musíte pracovat co nejrychleji, takže je třeba se ujistit, že design, na kterém jsou tapety lepeny, je co nejdelší: budete se muset pohybovat pod stropem po celé délce list tapisérie.
 • Druhou věcí, kterou musíte udělat, je neustále sledovat výsledek práce.Po nalepení každého pruhu budete muset jít dolů a sledovat rovnost lepení.
  Stojíte-li trvale pod stropem, riskujete, že si nevšimnete závady.

Podmínky pro lepení vinylových tapet v rozích

Úhly jsou zvláštními místy, kde je nejtěžší okamžik stěn. List musí být vypočítán tak, aby se jednalo o šířku hloubky výklenku + příspěvku.
Je nutné snížit řezy shora a níže. Velmi těsně stisknuté, ohnout tapetu za rohem, je nutné pečlivě ořezat.
Musíte tisknout velmi silně, aby se tapeta přilepila velmi pevně.

Oprava stěn na větracích otvorech a svítidlech

Než začnete lepit tapetu,musíte odstranit všechny reproduktory nad povrchem přístroje. Jakmile je tapeta nalepena, lepidlo zaschne, budete muset vypnout elektřinu, otevřít otvory a utáhnout zařízení na místě.
Stropní tapety vinyl - velmi trvanlivý a krásný materiál, schopný otáčet místnost v krátkém čase.Nikdo se dohaduje, že jejich lepení není příliš jednoduché, ale výsledek vás zapomene a ušetří žádné úsilí.
Cena vinylových tapet je o něco vyšší než cena jednoduchých tapet, ale opravte místnost, dýhovanou, budete muset mnohem méně, takže přínos je zřejmý.
Na internetu, zejména ve zdroji Yutub, můžete najít mnoho tématických videí, která ukazují, jak na stropě vinylové tapety. Při pohledu na pár takových videí zjistíte, že na tom není nic složitého, a můžete snadno dělat práci vlastníma rukama, aniž byste museli volat specialisty, jejichž náklady na služby jsou mnohem vyšší než náklady na tapetu.