Jak lepit stropní dlaždice?

Pokud jste omezeni v nákladech a oprava stropu zaplaveného od sousedů výše, jen naléhavě potřebná, ideální volba bude - lepidlo stropy, protože tento materiál je levný, a instalace může být provedena na vlastní pěst.

Stropní obklady v koupelně

\ t
Obsah
 1. Jak lepit stropní desku: sled prací
 2. První etapa: příprava povrchu
 3. Druhá etapa: označení stropu
 4. Třetí etapa: posloupnost štítkových stropních obkladů
 5. A konečně několik dalších tipů:

Jak přilepit stropní desku: sled prací

Hlavní nevýhodou tohoto typu stropu je nedostatek estetického vzhledu. Ačkoli jakýkoli typ léčby stropem má určité nevýhody.

 • Takže stropy stropu jsou velmi drahé, navíc je třeba se uchýlit k profesionálním stavitelům a na otázku okamžitě: Jak si vybrat strop napětí, který bude trvat dlouho?
 • Nevýhodou stropů ze sádrokartonových desek je nutnost důkladné přípravy povrchu: vyrovnání, tmel, malba a tak dále.

Proto je vhodné zvolit zpracování stropu v souladu s jeho chuťovými preferencemi, složitostí práce a finančními možnostmi.

Přesto tento typ léčby upřednostňuje poměrně velký počet lidí, takže chci zůstat na otázce, jak lepším způsobem přilepit stropní desku vlastníma rukama.

Tuto jednoduchou operaci mohou provádět prakticky všichni, pouze je třeba sledovat sled prací. V tomto článku jsemPokusím se dát malý krok za krokem návod, jak lepit stropní dlaždice, pro to budeme potřebovat následující nástroje a materiály:

  • žebřík;
  • malířský nůž;
  • centimetr a tužka;
  • barvy nebo jednoduché šňůry;
  • tmel;
  • univerzální lepidlo;
  • dlaždice v poměru 1 balení = 2 m2;

První etapa: příprava povrchu

Před lepením stropní desky je třeba připravit povrch, opravit strop. Nejprve odstraníme obílení, starou barvu nebo tapetu. Pak pomocí tmelu odstraníme všechny nerovnosti. Odstranění pouze hrubých vad, ne nutně dokonalého povrchu stropu. Po zaschnutí tmelu zhotovíme základní nátěr.

Druhá etapa: označení stropu

\ t

Definujte centrální stropní čáru, což je důležité pro rovnoměrné položení dlaždice. Na diagonále taháme dvě nitě. Střed místnosti bude na průsečíku nití. Následně se niti protínají středem kříže přes stěnu ke stěně, v důsledku čehož je místnost rozdělena na 4 stejné části.

Třetí etapa: posloupnost nálepky pro stropní desky

Směr, ve kterém se provádí proces samolepek, je obvykle označen na vnější straně dlaždice. Na této čisté straně naneste souvislou, rovnoměrnou vrstvu lepidla. Lepená stropní deska trvá přibližně 2 - 4 minuty.

Podle značek rozložíme 4 centrální dlaždice a rovnoměrně zatlačíme po obvodu stropu, držíme asi 12-15 sekund.

Jakmile bude stropní deskapřestane vyčnívat, vyrobit stejnou nálepku dále. Extrémní dlaždice zapadají do hrany pomocí malířského nože.

Když je celý povrch stropu přilepený k dlaždicím, přilepí se stropní deska. Kazeta je vyříznuta pod úhlem 45 °, aby se spojila v rozích. Pro dosažení ideálního spoje by se měla lišta pokládat na sebe pod úhlem 90 ° a dvě lišty seříznout pod úhlem 45 ° v jednom průchodu.

Desky ve spojích vyplňují akrylový tmel, strop pak vypadá jako celek.

A konečně pár dalších tipů:

 • Je lepší nebrat si dlaně rukama, ale použít dřevěné trámy, protože je snadné rozložit měkkou dlažbu prsty;
 • Při nákupu dlaždice nezapomeňte, že měkká dlažba může být během instalace snadno poškozena. Chcete-li se chránit, kupte si ji s některými zásobami o 10 - 15%.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: jak lepit stropní desku