Jak lepit stropní lištu

Moderní oprava prostor prakticky není bez takového prvku dekoru, jako stropní deska nebo drážka. Tento prvek uzavírá všechny nerovnosti stropní přilnavosti ke stěně a dodává místnosti estetický, úplný vzhled.

Výběr těchto částí na trhu stavebních materiálů je velmi velký. Galteli jsou: pěnový polystyren, polyuretan, sádra a dokonce i dřevěné.

V dnešní době jsou nejoblíbenější pěnové polystyrénové tyče díky nízké ceně a zjednodušené instalaci.

Tento článek bude hovořit o tom, jak samostatně, bez uchylování ke službám profesionálů, aby se instalace pěnového polystyrenu stropní sokl.

Správně vypočítáme množství materiálu a připravíme povrch

Výpočet požadovaného materiálu

Jeden kus stropní lišty má zpravidla délku rovnou dvěma metrům. Bez uchylování se k vyšší matematice, je snadné spočítat počet takových částí, dělících součet délek stěn místnosti o dva metry.

Například, je-li celková délka stěn místnosti 17,0 m, pak se dělí 2 metry a získá se 8,5 dílů. Takže musíte koupit 9 dílů.

Vzhledem k tomu, že tato práce je prováděna poprvé a je zde šance na chyby při řezání materiálu, je lepší koupit ještě jeden detail.

Jako lepidlo pro instalaci stropní lišty se používají různé materiály. Lze aplikovat tmel (akryl a sádrovec), akrylátový tmel, tekuté hřebíky a jiné, určené pro toto lepidlo, ataké kombinace těchto materiálů.

Informace o průtoku lepidla, které si vyberete, jsou lepší při nákupu od obchodního konzultanta.

Příprava a značení lepicích ploch

Pokud je povrch stěn a stropu dobře zarovnán a všechny rohy jsou 90 stupňů, máte štěstí. Další instalace proběhne bez jakýchkoliv problémů. V opačném případě bude potřeba označit plochy pod kuchyní.

Je-li geometrie stěn a stropu nesprávná, aby bylo možné provést v rozích přesného značení, je nutné zatlačit sokl na stěnu tak, aby narazila na kolmou stěnu, pak jednoduchou tužkou, aby značka na stropě.

Stejná věc na jiné zdi. Na stropě, v rohu, vyšel průsečík dvou linií. Tak to udělejte ve všech rozích.

Pak se pomocí lana na malování odvíjí na strop od bodu k bodu čáry, který bude sloužit jako vodítko pro nalepení soklu.


Montáž stropního podstavce

Značení a řezání galteli

\ t

Umístění a řezání stropních soklů začíná od rohu - tento princip se řídí celou prací. Nejprve na soklu odřízněte úhel. Je-li úhel mezi stěnami 90 stupňů, pak se pomocí cepu a nože na kov, páska je řez v úhlu 45 stupňů.

Jsou-li úhly v místnosti nepřímé, galerie jsou odříznuty, a to pomocí průsečíků čar na stropě, přenesených do stropní podložky.

Příprava všech "rohových" galerií a jejich předčíslování, můžete začít řezatdalší části, které budou mezi nimi namontovány. Měly by být také očíslovány pro větší pohodlí.

Montáž soklových lišt

\ t

Montáž detailů stropní podlahové desky se provádí z úhlu. Lepicí materiál se aplikuje na žlábek a díl se jemně přitlačí k povrchu značení.

Přebytečně opatrně uchopte špachtlí nebo vlhkým hadříkem. Pokud je povrch stropu a stěn velmi nerovnoměrný, musí být kuchyně připevněna tmelem nebo kombinovaným lepidlem. Samolepky dílů, které mají být vyčištěny a vyčištěny. Vaše galerie jsou připraveny k barvení.

Vše je ve vašich rukou. Hlavní věc - touha a všechno vyjde!