Jak řezat dlaždice - funkce řezání dlaždic bulharské a dlaždice řezačky

Jak řezat dlaždice - vlastnosti řezných dlaždic bulharskými a řezačkami dlaždic

Při práci s keramickou dlažbou je nemožné vyhnout se řezným řadám, které jsou uzavřeny na nepostřehnutelných místech. Obvykle se řezané dlaždice drží symetricky podél okrajů stěn. Potřeba řezání dlaždic nastává, když čelíte stěnám kolem dveří, inženýrské komunikace a dalších překážek, které vyžadují elegantní styl. V každém případě musí hlavní dlaždice, zejména začátečník, znát než řezat keramické dlaždice v každém konkrétním případě. Technologie přímého řezání se totiž výrazně liší od technologie tvarového řezání. Správná volba nástroje umožňuje veliteli provádět kvalitně a bez prostojů obkladačské práce a zabraňovat velkému množství odpadu ve formě nerovnoměrných dělených dlaždic.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak snížit dlaždice dlaždice: video příklad práce
 3. Nástroje na řezání dlaždic
 4. Jak řezat dlaždice s tilecutem
 5. Jak snížit dlaždice bulharským
 6. Jak řezat dlaždice z keramických dlaždic

Obsah

 • Jak snížit dlaždice dlaždice: video příklad práce
 • Nástroje na řezání dlaždic
 • \ t
 • Jak řezat dlaždice řezem dlaždic
 • Jak snížit dlaždice bulharským
 • Jak řezat keramickou žulu
 • \ t

Jak řezat dlaždice dlaždice: Video případová studie

Nástroje na řezání dlaždic

\ t

Plátek obkladaček lze provádět nejen speciálníminástroje, nazývané řezačky dlaždic, vyvinuté výrobci pro tento konkrétní obkladový materiál. Samozřejmostí jsou řezačky skla, Bulhaři, řezačky, elektrodrily s různými tryskami, které se používají při řezání jiných stavebních materiálů.

Každý nástroj má své vlastní zvláštnosti a triky vykořisťování, které vyžadují, aby člověk, který s ním pracuje, měl určitou zkušenost. Zkušení mistři proto doporučují provést zkušební střih, za tímto účelem jeden z náhradních obkladů. To vám umožní přizpůsobit se nástroji a materiálu s malými ztrátami.

Jak řezat dlaždice řezačkou dlaždic

Existují stovky modelů řezaček dlaždic, které lze rozdělit do dvou velkých skupin: ruční a elektrické.

 • Ručně vyráběné desky jsou vydávány ve formě kleští, které vypadají jako kleště. S tímto nástrojem se nejprve na přední straně dlaždice pokryté smaltem vytvoří čistá diamantová řezačka. Poté, co se pomocí rohu dlaždice, dlaždice prostě zlomil. Nejsou potřeba žádné speciální dovednosti, takže nástroj je vhodný pro začínající amatérské řemeslníky.
 • Stolní modely ručně vyráběných desek s různou délkou základny se používají pro řezání dlaždic, jejichž tloušťka nepřesahuje 15 mm, například řezání dlaždic o tloušťce 8 mm pro obklady stěn se provádí deskou, jejíž délka nepřesahuje 400 mm. mm Některé modely, vybavené kruhovou frézou, mohou kromě rovných úseků provádět zaoblené otvory.Průměr do 80 mm

Použití ručního řezáku dlaždic

Důležité! Při volbě ruční řezačky dlažby dbejte na to, aby se na vodítkách pohyboval držák nože. Je lepší dát nástroje, při jejichž konstrukci se používají samomazné těsnicí kroužky a ložiska.

 • Elektrické řezačky obkladaček se používají k provádění obkladačských prací ve velkých objemech. Toto zařízení je nenahraditelné při řezání tlustých dlaždic. Při výběru stroje pro řezání dlaždic, podívejte se na jeho sílu, velikost průměru řezací kružnice, hloubku a délku řezu, velikost stolu, hmotnost dlaždice. Má význam a dobu, po kterou může stroj pracovat v nepřetržitém režimu.
 • Elektrické desky jsou rozděleny do dvou typů, které se liší způsobem umístění motoru. Modely s nižším umístěním motoru jsou kompaktní, takže se používají při práci v malých prostorách. Horní poloha motoru se používá při stavbě železničních desek, což je v práci mnohem pohodlnější. Kromě toho je kvalita řezání dlaždic v jejich pořadí vyšší. Diamantový kotouč ve všech řezačkách je chlazen vodou. Výhodou elektrických řezaček je jejich schopnost řezat keramické dlaždice v úhlu nepřesahujícím 45 stupňů.

Řezačka elektrických dlaždic

\ t

Důležité! Při výběru elektrické dlaždice věnujte pozornost výrobci a technické vlastnosti nástroje. Dobrý řezač dlaždic je opatřen tuhou základnou asilnostěnné vodítka.

Jak snížit počet dlaždic bulharským

Úhlová bruska, zavolaná ruským bulharským jazykem na počest prvního výrobce, začala dodávat toto elektrické nářadí do Ruska. Jedná se o multifunkční nástroj schopný zpracovávat dlaždice diamantovým řezným kotoučem. Je možné jak přímočaré, tak obrazové řezání dlaždice bulharským, přičemž disk je nahrazen diamantovým kruhem určeným pro suché řezání. Při provádění řezu není nutné se snažit uchopit celou tloušťku dlaždice, protože se snadno odtrhne od linie řezu.

Kvalita hran bulharské dlaždice je nižší než v případě dlažby, nevyžaduje však přípravné práce. Nevýhodou použití bulharštiny pro řezání dlaždic je tvorba velkého množství prachu a fragmentů, které jsou rozptýleny v různých směrech. Proto by hlavní deska měla pracovat v ochranných brýlích, rukavicích a při dodržení všech bezpečnostních požadavků.

Řezání keramické žulové dlaždice na stroji

Jak řezat keramické dlaždice

Pro řezání keramických žulových dlaždic se používají bulharské malé a střední desky s diamantovým kotoučem. Existuje několik typů diamantových disků:

 • pro suché řezání;
 • pro mokré řezání;
 • větrané;
 • neventilované.

Je lepší řezat keramickou žulu ventilovaným diamantovým kotoučem, protože když se používá, přehřívá se a vyžaduje dodatečné chlazení. V tomto případě diamantové kotouče zajišťují přesnost řezání a nastavení řezné desky.Nevýhodou použití bulharštiny pro řezání keramických žulových dlaždic je zvýšená úroveň prachu a hluku. Je vhodné řezat keramickou žulu pomocí speciálních strojů pro mokré řezání. Řezání dlaždic přitom vypadá hladce a dokonce ani žádné třísky.

Jak vidíte, řezání keramických dlaždic se provádí různými způsoby, z nichž si můžete vždy vybrat nejvhodnější. Pro vrtání otvorů v dlažbě, ženských bouřích, okružních pilách a balerínach. Doufejme, že po přečtení tohoto materiálu nebudete mít otázky o tom, jak řezat dlaždice. Určitě víte, který nástroj koupit nebo pronajmout v specializovaném obchodě.