Jak šít balkón s látkou vlastníma rukama?

Většina obyvatel používá ve svém bytě lodžii nebo balkon jako spíž, kuřák, místo pro sušení prádla a v nejhorším případě jako místo uložení zbytečných věcí, které je líto, že je vyhodíme. Jen málo lidí přichází inspirovat, aby v této místnosti přineslo pořádek, nebo aby mu poskytlo alespoň některé užitečné funkce. Ve většině případů se jedná o nejvíce zbytečný koutek v bytě.

A pokud si vezmete například velkou lodžii ve velikosti, která se rovná malé kuchyni, a přeměňte ji na pohodlné posezení s množstvím dekorativních listnatých rostlin a zpěvů kanárků, nebo v kanceláři, kde můžete odejít do důchodu a zaměřit se na řešení důležitých problémů !

V tomto článku se dozvíte, jak vyrobit balkon ve funkční místnosti pomocí obložení balkonu nebo lodžie zdivem.

Obsah
  1. Zlepšení funkčnosti balkonu a lodžie metodou ohřevu
  2. Výběr materiálu pro balkóny
  3. Jak správně přišít balkón s proutěním?
  4. Konečné tahy

Zlepšení funkčnosti balkonu a lodžie metodou izolace

K lodžie nebo balkonu se vám úspěšně sloužil po celý rok, je třeba izolovat a vybavit kotel. S vznikne instalace problémy vytápění, je jednoduše nastavit na balkoně extra baterie a připojit jej do nejbližšího sloupku. Můžete také nainstalovat teplou elektrickou podlahu, v extrémním případě, dát pravidelné elektrickékonvektor

Izolace balkonu potrvá déle, protože bude nutné učinit řadu opatření k jeho uzavření. V první řadě je třeba zapálit balkon nebo lodžii. Zvláštní problémy v této práci nevzniknou, pokud nainstalujete kvalitní plastová úsporná okna s dvojitým zasklením. Jiné otázky těsnění budou muset být řešeny opatrněji.

Je velmi důležité zbavit se průvanů na balkóně. K tomu je nutné velmi opatrně uzavřít všechny trhliny ve stěnách, podlaze a stropu. Pokud je budova zděná, musí být zdivo zakryto tenkou vrstvou omítky, protože (zdivo) může být samo o sobě zdrojem průvanů. K odstranění trhlin můžete použít různé materiály vhodné pro tyto účely. Může to být montáž pěny, akrylového nebo silikonového tmelu, stejně jako suché malty pro omítky.

Po pokládce štěrbin a omítkových cihlových zdí můžete zahájit dodatečnou izolaci. Je chybou věřit, že pouze stěny potřebují izolaci. Aby bylo zajištěno, že vaše úsilí bude úspěšné, musíte také izolovat podlahu a strop. S větrnou bariérou lze použít další izolační prostředky. Pokud film z celofánu utáhnete na podlahu, stěnu a strop, bude to sloužit jako dodatečná ochrana proti vniknutí studeného vzduchu ven.

Další etapou bude vytvoření kovového rámu z profilů pro sádrokartonové desky. Mezi stěnou a rámem je nutné vložit minerální ohřívač nebo pěnu a případně elektrické vedení.

Volbamateriál pro balkóny

\ t

Další zlepšení balkonu lze provést dvěma způsoby. To může být kompletně pokryté sádrokartonem, a pak pasta s tapetou, ale to je možné dokončit zpracování s nějakým železničním materiálem, takový jako plast nebo obklad. Plast je vhodný pro tyto účely, ale je to velmi chladný materiál, takže v zimě bude velmi málo. Další věc je prádlo z přírodního dřeva. To může vytvořit pocit tepla a pohodlí v každém ročním období.

Jak správně přišít balkón s proutěním?

Pokud se rozhodnete oříznout balkón s proutím, pak je třeba rám posílit a základ, který bude přímo připevněn k dřevěným kolejnicím. Nejlepší je pro OSB (Oriented Chipboard).

Výběr nejtenčí OSB, která by neměla být větší než 6 mm, zakryjte ji stěnami a stropem a vytvořte tak základ pro panel. Na podlaze jako základna, také OSB, a nad ní lze položit laminát nebo linoleum. Pokud je podlaha velmi zakřivená, měla by být zarovnána s minerálním ohřívačem nebo položena silná vrstva OSB.

Po dokončení všech přípravných prací je možné pokračovat v instalaci obložení. Upevňuje se velmi jednoduše pomocí šroubů a speciálního lepidla. Kolejnice je odříznuta na požadovanou délku a připevněna k základně za sebou. Na jedné straně kolejnic je římsa, a na druhé straně drážka, se kterou je v důsledku toho dosaženo bezproblémového spojení. Úhel je vytvořenspeciálních úhlových uzávěrů, nebo překrytí úzkou kolejnicí, která je stísněná na obou stranách rohu.

Konečné zdvihy

Stejně jako mnoho jiných stavebních materiálů vyžaduje dřevěné obložení ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami a mechanickým poškozením. Pro ochranu a poskytnutí lesku použijte vysoce kvalitní lak, který se aplikuje na podšívku válečkem, štětcem nebo sprejem.

Zde je celý proces instalace obložení vlastními rukama. Zbývá dělat malé věci: instalovat zásuvky a vypínače a dát nábytek pro odpočinek nebo práci, zdobení balkonu do zeleně. Nyní je aktualizovaný balkon připraven k použití a váš byt má několik metrů čtverečních užitné plochy!