Jak udělat plot z vlnité lepenky v venkovském domě s vanou

Pokud je potřeba chránit váš chatový areál s lázeňským domem rychle a levně, pak je oplocení z vlnité lepenky nebo profilového listu nejlepší volbou. S vysokou strukturální pevností bude tento typ plotu dobrou překážkou pro všechny druhy zásahů do osobní oblasti.

Obsah
  1. Vlastnosti instalace plotu v chatkách s vanou
  2. Vlastnosti a vlastnosti vlnitých plotů
  3. Variace krajinářství zahrady

Vlastnosti instalace plotu v chatkách s vanou

Při plánování stavby je důležité dodržovat pravidla týkající se umístění plotu ve vztahu k silnicím a další nezbytné vlastnosti. Podle stávajících požadavků by výška plotu mezi sousedními oblastmi neměla překročit 1,5 metru. Ačkoli vnější strana plotu může být mnohem vyšší, ale s úrovní oplocení nad 2 metry, je nutné koordinovat s urbanistickými službami. Pokud plot dosáhne dálnice, výška plotu by neměla překročit 1 metr.

Všechna tato omezení činí proces instalace plotu poněkud složitějším, protože v zahradě, při odpočinku ve vlastní sauně, chci odejít z očí třetích stran. K tomu je zde další možnost plánování krajiny, kde se plot z profilového plechu používá k oplocení lázně a okolí. Můžete tak poskytnout rekreační oblast, která bude chráněna před zajímavými sousedy. Proč si ale v letní chatě instalovat plot?

Vlastnosti a vlastnosti vlnitých plotů

\ t

Vzhledem k moderní technologii jsou plechy z vlnité lepenky poměrně hospodárné za cenu, která je příznivě odlišuje od válcování cihel nebo kovů.

Rovněž je třeba poznamenat, že jednoduchá technologie konstrukčního návrhu. Nemusíte mít vysokou kvalifikaci a mít speciální nástroj pro stavbu plotu v poměrně krátké době. Takový nezávislý přístup k instalaci ušetří spoustu peněz.

Vysoká poptávka po vlnitých plotech může být odůvodněna skutečností, že tyto ploty časem zcela neztratí svou vnější přitažlivost. Není třeba malovat. V případě deformace lze jednotlivé listy snadno nahradit novými.

Různorodost barev, velikostí a typů vlnité lepenky, která umožňuje každému vybrat něco zvláštního. Život těchto plotů je v průměru asi 30 let.

Při výběru materiálu pro zhotovení profilového listu je třeba vzít v úvahu několik faktorů:

  • Pokrytý ocelový plech.Nejlevnější varianta je pozinkovaná. Za velmi nízkou cenu budou tyto brány sloužit maximálně 5-8 let. Delší a atraktivnější verze plechů potažených polymery (plasty) nebo polyvinylchloridovými povlaky. Náklady na takové pokrytí jsou mnohem vyšší, ale vyplatí se více než delší životnost.
  • Rozměry materiálu . V závislosti na účelu, pro který je profilová deska přiřazena, závisí na ní šířka, vlnová délka a tloušťka. Všechny možnostijsou označeny zvláštními značkami.

Spolu s velkým seznamem výhod existují určité nevýhody. Vlnité ploty jsou obvykle kombinovány s kovovými díly, které ve velmi krátké době vyžadují obnovu. Vlnitý plech má poměrně velkou velikost a malou tloušťku. To vede k tomu, že při silném nárazu větru existuje „efekt plachty“.

Možnosti krajiny pro pozemek

Navzdory své jednoduchosti se plot z vlnité lepenky může stát ozdobou místa. Na přání je to plot z profilového plechu, zdobený prvky kování. Plot je také původní, kombinující profilový list s cihlovými sloupy.

Pokud neplánujete kapitálové oplocení, je možné oddělit část oblasti, která jde ven na ulici, s vlnitou lepenkou, a použít zbytek rabitsa nebo plot pro zbytek obvodu.